Skocz do zawartości

Dobre sluchawki do kompa


Whisper
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

JVC HA-RX900 lub 700, 900 więcej basu i jest bardziej DLSowaty, tłusty i jest go dużooo. Senki HX595 przy nich to pukanie w karton. Dobre do 200 to CAL!

Dla mnie najwygodniejsze to senki, ale dźwięk mają słaby wg swojej ceny. Moze 598 coś poprawili ale nie słuchałem. 

 

Fajne podobno słuchawki i chwalone to shure 840 oraz ATH M50, ale przekraczają budżet. Niestety nie miałem możliwości odsłuchania. 

 

Jeżeli dźwiękówka to zwykła karta i niema zbyt wiele mocy, nie inwestuj w słuchawki mega kasy bo zagrają one przeciętnie. 

 

Ogólnie warto wybrać się gdzieś i posłuchać słuchawek, każde grają inaczej i słuchać to po każdej zmianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój był współlokator miał właśnie ATH M50. Jako że mieszkałem z nim to często sobie je pożyczałem. A kumpel kupił je za 450zł w sklepie ze słuchawkami z tego co pamiętam.

Ogólnie bardzo fajne słuchawki, sporo basu, przyjemne brzmienie. Służyły zwykle jako słuchawki do kompa lub telefonu. Myślę że spokojnie można je polecić do tych zastosowań, bo naprawdę dawały radę. Oczywiście pod bardziej ambitnym źródłem i przy większej dawce mocy niż oferuje standardowa karta w laptopie zagrają pewnie znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecę właśnie półotwarte słuchawki Superlux HD681. Kosztują 100 PLN a potrafią zamieść większość konkurentów spokojnie do 500 PLN. Jest to kopia doskonałych moich zdaniem słuchawek AKG 240. Wykonanie oczywiśćie gorsze, ale za tą kasę możesz kupić na testy w ciemo. Niestety długo się wygrzewają. Po wygrzaniu wysokie się uspokajają a przybywa niskich tonów. Świetne monitory z dużą ilością szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


sennheiser HD650
Wszystki Senki to żal wg mnie, bo cenowo są za drogie do tego co oferują. Już lepiej Beyery które podałeś również. Ale ciężko chyba będzie w tej cenie do 500 kupić któreś z nich :( 

 

Szkoda że większość dobrze grających słuchawek to niestety słuchawki z padami skórzanymi co nie przekłada się na dobry komfort słuchania. 

 


amknięte będzie cie głowa bolała.
zdecydowanie Grzesiu to nie prawda :) Kup Ultrasone a zmienisz zdanie o słuchawkach zamkniętych i przestrzeni słuchawek zamkniętych :) 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam do kompa Sony MDR-XB700 i jestem baaardzo zadowolony.

Żona ma AKG w takim samym buzdzecie ale nie pamietam modelu i SOny sa zdecydowanie wygodniejsze i jak dla mnie maja lepszy profil brzmienia, sa takze glosniejsze niz AKG, jednak na co moja Żona marudzi to dosych mocno sluchac to czego slucham wiec niestety czasem jej po prostu przeszkadzam jak slucham muzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forum 608 + Beyerdynamic DT 150 to jedyne co miałem na głowie i było zbliżone do grania w aucie. Chodzi głównie o dynamike, bo reszta to jak to słuchawki - granie w środku głowy.

Po dt150 zostały podpięte zachwalane aurvany do tego samego wzmaka i kilka klas w dół.

 

Mam wymienione wczesniej Shury srh 840 - poprawne studyjne słuchawki z bardzo zrównoważonym i niemęczącym dźwiękiem, wzoruje sie na nich odnośnie barwy, ale reszta to tak jak większość słuchawek które słuchałem - płaski obraz w środku głowy, bez sceny o której dużo ludzi pisze w przypadku słuchawek, no może jakaś namiastka tego co w CA, czy HA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dawid aż tak źle Twoim zdaniem?
No właśnie to jest tylko moje zdanie chyba, bo większość ludzi spuszcza się nad senkami. Ale cóż, jeden lubi to inny tamto. Na mp3s napisałem kiedyś recke o JVC i HD595, które wg mnie nie grają, ale są bardzo wygodne. 

Jakbym miał teraz wybierać zestaw dla siebie to cenowo zamyka się to w jakiś 3tys PLN. Soha 2/3 + Ultrasone PRO900 + jakaś karta dźwiękowa albo DAC. Czyli to nie na moją kieszeń :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...