Skocz do zawartości

pro vision cmm 2100 - głośna praca witraczka


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszsytkich

 

Zakupiłem niedawno używane pro vision cmm 2100. Po podłączeniu okazało sie że wiatraczek strasznie głośno pracuje. Moje pytanie brzmi czy mógłbym zastąpić wiatraczek chlodzeniem pasuwnym - np radiator stosowany na kosci pamieci ( te w kompterze). Czy musiałbym jednak zakupic nowy ? Jak tak to gdzie można dostać takie małe wiatraczki?

 

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj cichych wiatraczków dedykowanych do komputerów. Tylko nie idź totalnie po kosztach bo tylko przez tydzień będzie cicho, po tygodniu będzie głośno a później to już całkiem cicho bo niewiele z niego zostanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy byłby z termistorem, bo te ciche to zazwyczaj wolno się kręcą i nie wiadomo czy dostatecznie będą chłodzić, a taki z termistorem jak będzie potrzeba (gorąco) to za hałasuje, a jak nie to będzie cicho. Tylko, że z termistorem musiałby być na wylocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20x20?? toż to mikro-wiatrak. Ciężko będzie znaleźć coś cichego w tym rozmiarze. Twój wiatraczek chodzi głośno bo najprawdopodobniej dokańcza żywota więc każdy nowy będzie bardziej cichy. A sam radiator nieda rady... Może połączenie coś jak w lapku - radiator z odprowadzeniem ciepła na wiatraczek ale to łączy się z przerabianiem obudowy radia, chyba że uda Ci się zdobyć chłodzienie z jaiegoś ultrabook`a. Są bardzo slim i niezwykle przy tym wydajne. Ale podjrzewam że cena nie będzie zadowalająca.

 

edit.

I nie wiem jak szukałeś ale ja w ciągu kilkunastu sekund znalazłem parę sztuk w cenie od 10zł. I to już w wersji z łożyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...