Skocz do zawartości

u-dimension RM-V41+ Dego PO 650 pora na zmiane, ale na co ?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z racji iż jest to mój pierwszy post na tym Forum zacznę o przywitania ;)
Forum to odwiedzam już od dłużeszgo czasu jednak nadal nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie, mimo iż temat Dego jak i RM-a nie raz był poruszany.
Może zacznijmy od tego jakie klocki posiadam:
- wzmak u-dimension rm-v41
- przody DEGO PO-650
- sub Helix P12 w closed
- napęd suba - Xetec Gravity G-500 mkII
- radio Pioneer DEH-P88RS II

Gra to wszystko w bmw e46 sedan. Drzwi oczywiście wygłuszone matami STP, nie jest to dynamat ale starałem się to zrobić bardzo solidnie.

Kiedyś byłem z tego systemu w miarę zadowolony,podkreślam w miarę tzn oprócz zbyt natarczywych wysokich tonów Dego. Od pewnego czasu jednak  coraz częściej w aucie słucham muzyki rozrywkowej, hip hopu, popu i ogólnie co w radiu zagrają. Wszystkie płytki bardziej "audiofilskie" powędrowały do domu :) I obecnym brzmieniu zaczeła mi właśnie przeszkadać zbyt natarczywa góra pasma mimo tweetera ustawionego na zwrotnicy na - 6 dB i zbyt skromny dół pasma. Jak chciałbym żeby  to zagrało ?.. Ma być to zestaw napewno mocniejszy od Dego z konkretnym dołem (nie musi być mega szybki ) i napewno delikatniejszą górą,mniej "skwierczącą"Ogólnie wypierdowo i z przytupem choć nie popadajmy w akrajności, Céline Dion też od czsu do czasu chciałbym posłuchać dlatego średnicy też niech trochę będzie :) Jestem otwarty na wszelkie propozycje zmian w tym systemie, narazie zakładam zmiany w systemie przednim ale zmiany wzmaka też nie wykluczam jak zajdzie taka potrzeba. Budżet na głośniczki to ok. 1000-1200zł, w gre wchodzą również używki.

Z tego co mi się przewineło przed oczami:
- DLS R6A
- Audio System
- Morel Tempo 6
- Soudnstream-y nie pamiętam modelu
- Rainbow
- Focale - podobno też ostra góra ?
a może osobno kupić woofery i tweetery i aktywnie to zrobić bo pionek ma procek ze wzrotnicą ?

Z góry dziękuje za wszelkie sugestie
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj obecny zestaw pociąć aktywnie z radia. Na pewno uda się co nie co uspokoić tweeter. Ale czy więcej mięcha z woofera będzie? Raczej nie... Z ciekawych wooferów jest np MP 5.16. W dobrej aplikacji potrafi zagrać świetną średnicą, no i dół również ma konkretny... A tweeter... Morel MT23? Chyba, że nowy wynalazek od Swans'a...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktywnie ten Pioneer dopiero zaczyna grać przynajmniej w moim przypadku , tweeter staje się o wiele spokojniejszy , muzyka jest bardziej wyrazista ogólnie same + . Klocki nie wymieniaj zepnij to aktywnie i zobacz co i jak .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo sprobuj wrzucic jakiegos Clarka (może Kenia) na probe, one sa takie "miętkie":) clariona mam (nie jednego) wiec to jest sprawdzone, co do Kenia to powielam tylko panujaca opinie. Natomiast nigdy nie mialem p88rs, ale slyszalem w jednej aplikacji ( u Darflex'a) i mi sie podobalo bardzo bardzo:) aha system z tego co kojaze wlasnie byl ciety aktywnie:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszałem że zwrotnica z  zestawu PO jest delikatnie mówiąc do kitu. Możliwośći techniczne mam więć chyba grzechem było by nie spróbować, kwestia tylko puszczenia dodatkowych kabelków od wzmacniacza do tweeterów. Docelowo pewnie i tak je zmienię na inne chyba, że mnie czymś bardzo pozytywnie zaskoczą w aktywce. Tak chodzi mi po głowie ta zmiana poniewż mam auto, w którym komora bagażnika jest świetnie odizolowana od kabiny i bas z subwoofera ma ciężką drogę do uszu. A lubie jak przy jakimś fajnym kawałku ruszy mi nogawkami, szkoda mi tylko męczyć te wooferkki z PO. A tak na marginesie, jak można by przyciąć w pioneerku ten zestawik tzn. przy jakich częstotliwościach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ciac to kwestia wzgledna , nie ma zlotego srodka , ale np mozesz zaczac od TW 4,5khz/12db  WF 3,2khz/12db-63hz/18db SUB 50hz/18db

 

u mnie TW nie lubial byc ciety nizej jak 4khz/12db

dzięki, będę miał chociaż jakiś punkt wyjściowy, a później to już tylko wyostrzyć słuch i szukać ideału.

 

A kabelki do tweeterów coś polecicie czy standard ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

        Zrób sobie test i po bólu ;)

 

niby tak , ale jak mam przelutowywac przewody . . . to juz wolalbym kupic drugi OFC i zamienic go juz na stale

 

 

 

Różnicy pewnie nie usłyszysz. Kupując OFC masz spokój i pewność, że kabel Ci nie "zzielenieje" i rozsypie.

poki co nie zzielenial ani nie szczernial

Edytowane przez michallll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli przyzwoitej jakości miedziak i po problemie. W weekend będe miał trochę czasu to się z tym pobawię i dam Wam znać jakie tego efekty. Jak się uda jakoś okiełznać ten tweeter to pozostanie kwestia woofera na taki bardziej z kopytem .
Przy aktywce wydaję mi się że łatwiej będzie znaleść złoty środek niż szukanie całych zestawów, a znimi przeważnie jest tak : woofer super a tweeter taki sobie i na odwrót.
Dzięki za zainteresowaniem tematem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DEGO PO-650 chcesz zamienić na morel tempo 6 lub dls r6a chcesz mieć lepiej czy gorzej, zacznij od pocięcia wszystkiego aktywnie i spróbuj znaleść złoty środek, ja przed zakupem swoich głośników suchałem PO-650 i bardzo mi się podobały (muzyka rock, pop) do łupanki się nie nadają ale do ambitniejszej muzy jak najbardziej. Spróbuj woofer na 60/24dB tweeter według Twoich upodobań. Jeśli Cię to nie zadowoli podejmij decyzje od czego zacząć czy tweeter np. proponowany dego upgrade 2.5T wyrwiesz nówki za 600zł - super pomysł jeśli woofer to na giełdzie masz AS HX phase za 700zł i będziesz miał wykop, moc i zejście, rm-v41 spokojnie da radę, taki zestaw to 2 klasy wyżej od tego co masz teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Ci powiem, żebyś spróbował inne radio, bo to najprościej podmienić. Ja się kiedyś przekonałem, że system zaczął grać łagodniej na górze na niby ostrzącej Alpinie z aktywką, niż na wcześniejszym tym Pionku.

Sporo osób ma Alpiny z aktywkami z serii CDA-98xx, więc nie problem kogoś znaleźć. Z jakiegoś powodu też tych osób trochę jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pod ręką CDA-9812 ale tam nie ma aktywnej zwrotnicy, są chyba tylko opóźnienia ?. Tweetera narazie i tak bym nie ruszał dopóki nie osłucham się z nim w aktywce czy to z tym 88rs czy z innym radiem, ale woofery napewno będę chciał zmienić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery AS HX 165 Phase zamówione :D mam nadzieję że do końca tygodnia będą już u mnie. Nie ukrywam, że ciekawość mnie zżera jak to zagra :) Na początek będą grały z moimi tweeterami od Dego PO a jak mi nie podpasują to będzie kontynuacja tematu ale pod tytułem "jaki tweeter do AS HX Phase " :) Jetem też ciekaw czy mój RM V41 poradzi sobie z tymi wooferami bo słyszałem, że luuuubią prąd ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tylko nie będzie o wiele gorsza niz w PO to juz bedzie gitara. Jak pisałem w pierwszym poście będzie to zestaw raczej do muzyki rozrywkowej także nie oczekuję jakiejś super wyrafinowanej średnicy. Wooferki te pochodzą z zestawu  2 - drożnego i to dość wysokiej serii więc myślę że aż takiej tragedii nie powinno być...zresztą w niedalekiej przyszłości się wszystko okaże :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Woofery AS HX 165 Phase zamontowane a całość puszczona aktywnie :) Ogólnie jestem mega zadowolony z aktywki, ogromna poprawa brzmienia niemal w każdym aspekcie. Tweeter z PO, którego to już praktycznie przekreśliłem zaczął grać o wiele mniej natarczywie a zarazem nadal w miarę detalicznie. Po zamianie wooferów na AS poprawiła się średnica i bas przy głośniejszym słuchaniu, ale wydaję mi się że do nich piecyk przydałby się mocniejszy.... Przy okazji wyszło że mam dużo do poprawy jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofery AS HX 165 Phase zamontowane a całość puszczona aktywnie :) Ogólnie jestem mega zadowolony z aktywki, ogromna poprawa brzmienia niemal w każdym aspekcie. Tweeter z PO, którego to już praktycznie przekreśliłem zaczął grać o wiele mniej natarczywie a zarazem nadal w miarę detalicznie. Po zamianie wooferów na AS poprawiła się średnica i bas przy głośniejszym słuchaniu, ale wydaję mi się że do nich piecyk przydałby się mocniejszy.... Przy okazji wyszło że mam dużo do poprawy jeśli chodzi o wygłuszenie drzwi .

przy tych wooferach to nie dziwota, ze brzeczyszczykiewicz daje znac o sobie :) Z r6a mialbys podobnie. A podlacz na probe PO spowrotem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...