Skocz do zawartości

Jaki wzmak do Helixa HXS 1006 MK II


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a powiedz mi jak z sygnałem, a raczej natężeniem jego, gdyż w zalężności od ustawienia gały bedzię wieksza moc sie wydzielała ?

 

No przecież, że jak gałę odkręcisz to mocy więcej na głośniki pójdzie :)

 

ok chyba źle wyraziłem swoją wcześniejszą wypowiedź a zarazem pytanie, to oczywiste ze gała w góre więcej mocy, ale mi chodziło przy jakim ustawieniu gały robić owe pomiary, by miały jakiś sens, tak czysto teoretycznie...

 

... Mateusz, nie bądź taki dowcipny :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ok chyba źle wyraziłem swoją wcześniejszą wypowiedź a zarazem pytanie, to oczywiste ze gała w góre więcej mocy, ale mi chodziło przy jakim ustawieniu gały robić owe pomiary, by miały jakiś sens, tak czysto teoretycznie...

 

Przy jakim tylko zechcesz. Możesz przy kilku ustawieniach też zmierzyć. :)

Możesz sobie zrobić np. wykres mocy w funkcji odkręcania gały :D

 

A jak daleko kręcić gałą aby to miało sens, to przydałby się co najmniej oscyloskop a najlepiej analizator widma, aby określić zawartość harmonicznych THD :D

Bo dla sygnału sinusoidalnego ma te sens do momentu jak sinusoida na głośniku przypomina nadal sinusoidę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspominałem wcześniej o problemie tego głośnika, odkleiłem kopułkę, godzinka precyzyjnej pracy i co się okazało, kawałek odpadu drutu (pozostałość po łaczeniu cewki z lejcą) 

jest przyklejony pomiedzy kopulką a membraną co dawało efekt metalicznego uderzenia od środka.

A sprzedający będzie tu wpajał że każda sztuka jest 5 krotnie sparwdzana. Dziś zabieram sie do sklejenia i testowania (zapewno dopiero jutro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda temat zszedł trochę w bok i reasumując wątek tematu, z tej całej listy proponowanych piecyków dobrych propozycji,

trochę są teraz poza moimi możliwościami finasowymi, więc postanowiłem wykorzystać poki co Helixa HXA 500 q MKII , którego

4 kanały chcę zmostkować i podpiąc 2 kanały w mostku na cewkę, myślę że prądowo będzie wydajny pozostawiając kanal mono nieuzywany,

a przód zasilić Helixem  H400 Espirt...Choć bardzo prawdopodobne, że na tym się nie skończy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co nie przekombinujesz? Wiesz że jak nie zadziała zabezpieczenie przeciążeniowe to możesz spalić te kanały? Nie lepiej sprzedać go do puki jest jeszcze sprawny i zakupić mono jakieś?

Ostanio już i tak przegiołem z kasą bo szarpnąłem się  troche na ten sprzęt, ale to silniesze odemnie :)

 

"Powalla" ale czego twierdzisz że może ulec przeciążeniu, odda tyle mocy ile może, w mostku bedzie miał 2 x 250RMS przy obciązęniu 4ohm, a więc po podłączeniu pod niego Helixa 2 x 6ohm, spadnie trochę moc, ale wpływ większej rezystancji nie powinien wpłynąć negatywnie na piecyk, czy się myle ? :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, odświerzę temat odnośnie zasilenia Helixa HXS 1006 MKII 600RMS, w związku, że wizja się trochę zmieniła

i chcę jednym piecem zasilić przód jak i suba i tu stoję przed wyborem : Helix A4  czy Steg K4.02.
Bardziej jestem skłonny w stronę A4 tylko czy sobie poradzi z tym subem, z kolei ze Stegiem nie miałem styczności

i nie wiem co będzie lepszym rozwiązaniem.:/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A4 będę miał u siebie pod koniec tego, lub z początkiem przyszłego tygodnia. Jeśli zechcesz, to mogę Ci go pożyczyć, żebyś sprawdził jak się u Ciebie spisze. Stega K4.02 miał kolega czaszunia1, może coś skrobnie. Wpinałem go do siebie, ale za krótko go słuchałem, żeby coś konkretnego napisać. Na pewno mogę wspomnieć o tym, że na basie gra bardzo tłusto i dynamicznie, kontroli co nie miara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ooo Mateusz to by było dobre rozwiązanie osłuchać A4 u siebie, wiem że Tomek miał STEGA i dobrze go wspomina, ale wiadomo że piec to nie wszystko

reszta komponentów też sporo zmienia. Wiem że Helix zagra poprawnie na przodzie (jak dla mnie), zastanawia mnie tylko jak sobie poradzi z subem, tak więc może się coś pomyśli.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Pany trzeba pamietac ze steg zasilal wtym okresie co go mialem AS 165C, wiec to juz samo w sobie bylo tlustym graniem.Ale nie powiem piec ma w sobie spory potencjal na zasialanie suba.Co do brzmienia to jak dla mnie to bylo zbyt "miekkie"granie za rozlazłe. Po latach spedzonych na kickerach ktore maja sucha barwe brzmienia to steg na aktualnych degolach mysle ze bylby w stanie pokazac cos naprawde przyjemnego. Mateusz jest szansa na odsluch i u mnie na degolu? jak bede mial w koncu sygnal:( U Sebka to poslucham oczywiscie czy nada sie pod moje brzmienia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znasz sie znasz :wink:  miales klocki wiekszych lotow niz 4.02.Co do gory to nie byla jakas meczaca dla mojego rodzaju muzycznego na stegu bardziej meczyla mnie srednica i dol bo to naprawde bylo grubo.Ale dego na kickerze gralo bardzo przyjemnie a ze system postawiony w stan aktywnosci to trzeba by cos cieplego na gore wrzucic albo 4 kanal ciekawy dlatego tez prosba w odsluchu:)

Dzieki wielkie za mozliwosci owe:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seba weź jeszcze jedno pod uwagę - ze Stegiem może być kłopot z naprawą, nie jest już produkowany, z tego co słyszałem naprawy też nie podejmie się byle kto. Sam się zastanawiałem czy nie szukać mocarnej 4 kanałówki zamiast Mojego Orka ( tak, tak , jeszcze mocniejszej, ale nie gorszej jakościowo ), ale po rozmowie z Seniorem ze Zbożowej zrezygnowałem, powód - to co wyżej napisałem. Poczekaj na HelixaA4, podłącz, posłuchaj i jak pasuje to gadaj z Don Mateo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale dość słabą ma kontrolę DF >200

Ziomuś DLS A6 ma bardzo dobrą kontrole a to że ma DF >200 to mało co świadczy.Nie zauważyłem, żeby moj Brax 10.1 grał coś na lewo :P inni też nie zauważyli. DLS A6 jest używany z powodzeniem w wielu zawodniczych autach. Nie jest taki zły :P

 

Już były takie tematy. Miałem Kenwooda KAC-1023 DF coś koło 6000 pod Aliante Linear 12 LTD. Bardzo fajny piecyk ale wcale nie było czuć tego wielkiego DFu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziomuś DLS A6 ma bardzo dobrą kontrole a to że ma DF >200 to mało co świadczy.

Wiem juz wiem, papier papierem, a dopiero w odłuchu pokazuje klocek co potrafi, miałem raz przyjemnośc odsłuchu DLSa nie wiem nawet jaki to był model nie grzebałem w bagaju, ale powiem jedno

bardzo przyjemna naturalna góra nie za ostro , właśnie dlatego tez rozważam pozycję DLS A5. Nie wątpię że A6 daje radę ale cena :/ muszę zasilić w tej cenie cały system

( i tak to przegięcie teraz dla mnie finansowo, ale chce już spać spokojnie :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Podsumowując: Wyborem wzmaka do tego suba ( jak i systemu przedniego się okazało) padł Helix A4 Competition, w mostku dostaje coś ok 400RMS i ta moc jak i kontrola tego wzmaka w zupełności wystarczają na odpowiednie zasilenie tego Helixa, bass jest precyzyjny, dobrze wybrzmiewa bez tendencji do buczenia, jest to "tompnięcie" po czym cisza, to czego szukałem. Dzieki jeszcze raz za podpowiedzi . Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...