Skocz do zawartości

Problemy z basem w sedanie


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Też mam Daewoo w sedanie ,takze mam suba Jl 300rms tylko pod mono i problrmu z basem nie mam żadnego.Nie wiem co ty tam kombinujesz :szok:wywal głosniki z półki i zostaw maskownice same jaki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Czytając o tunelach w półce jeden pisał "to nic nie daje" drugi "tylko ci będzie świszczało na tych tunelach" itp. itd. 
to tylko świadczyło o wykonaniu skrzyni, ja posiadam e36 w sedanie bez obalanych siedzeń czy podłokietnika co za tym idzie wlotu na narty i jakoś z basem nie mam problemu a dodam że w bagaju jest tylko 10" sub i basu jest aż za dużo (też lubie ) 

Kolego tutaj nikt za ciebie nie bedzie kombinował sam musisz tym bardziej padły gotowe propozycje wiec zakasać rękawy i do pracy...

Jest odp dział ze skrzyniami jesli sie nie znasz pomożemy... Tylko chęci. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że jak nie bedę kombinował to niczego nie osiągnę ale.... rozwiązanie ze skrzynką podwieszaną jest ciekawy, z tunelami pewnie sprobuje, a raczej nie pewnie a napewno. Kulku kumpli też nie wie jak to jest możliwe, że u mnie takie śmieszne odsłuchy są. Jak będę miał nieco czasu to i filmik nagram. może nieco ukarze. 

FAQ Nazara przestudiuję napewno w najbliższym czasie i już rozumiem o co chodzi z głośnikami w półce. Aczkolwiek powiem że wprzyszłości chciałem zrobić zestaw odseparowany tyle że pod półką była by skrzynaczka/ki pod te głosniki. 

 A wracając do skrzyni podwieszanej to raczej odpadnie bo półka jest za mała, nie wiem czy zmieści chodź by głośnik 10". 



Nie zapieram się, ani nie wypieram czy tez nie wykrecam od wszystkich opinii, wręcz przeciwnie uważam je za przydatne i to bardzo, tylko chcę poprostu zrozumieć jak to możliwe że u mnie są takie dziwne sytuacje gdzie u innych, jak to opisują nie ma zadnej różnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz rozważyć inną opcję:

1.Znajdujesz głośnik 8 cali który gra w free air

2.Powiększasz otwory które masz w półce pod wymiar 8", to nie aż tak dużo, na spokojnie dasz radę wyciąć.

3.Dajesz tam 2 głośniki z pkt. 1

4.Spinasz je jak trzeba i prawdopodobnie powinieneś osiągnąć dość ciekawy efekt.

 

Ewentualnie możesz dać inne 8-ki, lub nawet jakieś 165mm (a są i takie suby) i dorobić do nich od spodu skrzynkę.

 

Tak czy inaczej powinieneś również usztywnić półkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w omegdze basu nie brakuje przy głośniku Infinity Kappa Perfect BOX zasilany Kenwood-em PS 500 i naprawdę zatrzęsie autkiem przy sedanie ze zbiornikiem 80 L za siedzeniem. A omega jest dość dobrze wygłuszona juź fabrycznie. I jakoś bass przebija się do środka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam:) Troszke sie wetne w temat,ale mam podobny problem.Moje auto to mitsubishi carisma sedan.Do tej pory mialem slabiutki glosniczek hertza Hertz DS 250 ale jako uzupelnienie pasma dawal rade.Teraz chcial bym soc soczystego i zabardzo nie mam pomyslu na sprzet.Moze ktos sie borykał z takim problemem i cos mi doradzi.
Wzmacniacz 4o kanalowy taki aby mial w mostku conajmniej 300w i wiecej.Chcial bym tez aby napedzil Morele tempo.
Sub od 300w w gore.



W półce masz głośniki? jaki tam jest rozmiar?

Miejsce jest,ale glosnikow juz nie.otwory sa na 16 tki.Ale nie chce nic tam podwieszac i kamibinowac. Chcial bym mocna skrzynie i mocny wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra Panowie. FAQ przestudiowałem i już rozumiem w czym problem leży :) głośniki w półce tak jak by blokują bass.

Ale... co do wzmacniacza to jest dość śmieszne bo po podłączeniu drugiego suba gra tak jak by 2x głośniej, chyba że to tylko wrażenie.

Doszedłem do wniosku że jak narazie najlepiej bedzie zrobić coś w stylu półki podwieszanej ale z subem w bagażniku i wylotami powietrza bezpośrednio se skrzyni do kabiny. : )



skrzynki podwieszanej*

 i oczywiście pozbycie się głośników w półce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


z subem w bagażniku i wylotami powietrza bezpośrednio se skrzyni do kabiny. : )

 

i co, będziesz słuchał samego strojonego bass refleksu...?

 

 

FAQ przestudiowałem i już rozumiem w czym problem leży głośniki w półce tak jak by blokują bass.

 

powinieneś przeczytać FAQ jeszcze raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie masz coś skopane w instalce, 12'' powinno bez problemu zagrać w sedanie ze składanymi oparciami, a przynajmniej dla początkującego adepta CA.
A to że jak podpinasz dwa głośniki i są niewykarmione to pierwszy błąd.

 

Jakie masz skrzynki do tych głośników? 
Jak masz ustawione filtry? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kto powiedział że samego strojonego basu, ale poprostu lubie tłuste dzwięki. Nie jest to może najrozsądniejsze...

Wstawił bym woofery 8" ale jeśli przyjdzie pora na wymianę audio na mocniejsze to wolę skorzystać jak narazie z tańszego rozwiązania.

 

w JL mam skrzynkę zamknietą po blaupunkcie, litrażem prawie że idelnie pasujedo tego głośnika jak dobrze pamiętam. Ale juz mam prawie gotową do niego z portem szczelinowym.

a w pionku zamknięta, ale litrażu nie pamietam.

 

 

dla porównania powiem że po podłączeniu drugiej skrzynki zamiast pod jbl to pod helixa w mostek (ok 180w) nie grała wcale inaczej. porównowalnie podobnie.

 

 

dla pewnosci przed chwila sprawdzałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już zaczyna się robić nudne - wg. danych głośniki mają zdaje się po 300 RMS tak ? Jak je podłączyłeś pod tego Jebela szeregowo, czy równolegle ? Tak czy siak, żeby każdy z nich zagrał na 100% możliwości, to potrzebuje tych 300 wat na łeb, więc jeśli te mono by miało z 600 RMS przy 2 łomach, zamiast 175 przy 4 (nie wiem jak z jego stabilnością przy 2), to myślę, że taki Mix w bagażniku by łoił bardzo konkretnie, a tak, to masz za słaby napęd, jeszcze te głośniki w półce psują efekt i jest powiedzmy Twoim zdaniem klops.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalezy jeszcze dla co dla kogo znaczy dobre granie. Autor uwaza ze 2 suby graja dobrze poj jednym wzmacniaczem bo moze nie slyszal DOBRZE zasilonej 12". Znam takiego typa co w C-klasie wozil jakas 12" noname w closecie pod radiem i mu sie podobalo...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, takiej konkret zasilonej nie słyszałem jeszcze, niestety mieszkam na takim terenie, że tylko kilka osób w okolicy ma dobrze nagłośnione auto ; )

Pod JBL nie są skrzynie podłączone ani szeregowo ani równolegle. Jedna skrzynka pod jeden terminal a drugi pod drugi terminal (monoblock z 2 terminalami) dual mono tego nazwać nie można, ale totak jak juz ktoś wyżej napisał służy zapewne do podłączenia głośnika 2-cewkowego.

 

Po podłączeniu JL pod JBL, a Pionka pod Helixa, czyli 2 oddzielne wzmacniacze nie czułem dużej różnicy, praktycznie znikoma zmiana.

JBL jest stabilny już przy 1ohm wg. specyfikacji. 

 

Próbowałem już je podłączyć równolegle ale naprawdę różnicy brak. A słuchu złego nie mam raczej.



Sprobuje mniej więcej obrazowo to jakoś rozrysować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...