Skocz do zawartości

troche nietypowe 2 way


kaka22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A przy jakich cięciach woofer zaczyna "grac" jak w 3 way (tzn gra konkretnym basem)? Wystarczy jak woofer bedzie uciety LPF na ok 300Hz? Wiem ze takie rzeczy dobiera sie eksperymentalnie ale nie wiem na jakich czestotliwosciach tnie sie woofery w 3 drogach?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

wszystko zalezy od glosnikow i od tych 3 drog...

przykladowo stare tonsile mialy podzial nawet w okolicach 1-1,5kHz!

a wspolczesne klasyczne 3 drogi maja podzial wlasnie w okolicach 200-500Hz. wszystko zalezy od mozliwosci sredniaka.

jezeli sredniak pozwoli i uporasz sie z pomiarami to mozesz zrobic podzial w okolicach 150-200Hz. wtedy z drzwi masz sam bas 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Ale zabawa nie kończy sie na wklejeniu kawałka materiału

 

Dla mnie się skończyła. Po kilku tyg. testów stwierdziłem, że jednak to nie dla mnie. Za dużo "plusów ujemnych" w stosunku do dodatnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, problemem moze byc dolna czestotliwosc graniczna

 

A np jeśli wezmę charakterystykę takiego średniaka który jest mierzony w odgrodzie/free air to w obudowie otwartej z tyłu będzie problem z dolną częstotliwością graniczną? Wiadomo, że wytrzymałość mocowa może ulec zmianie, ale czy ma to duzy wpływ na częstotliwość graniczną?

Zawsze myślałem, że obudowe otwartą z tyłu na całej powierzchni można traktować jako free air. Czyli myślę błednie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w przypadku odgrody dolna czestotliwosc wyznacza nam jej rozmiar. jaka to czestotliwosc to mozesz sobie policzyc z dlugosci fali

 

jezeli masz odzielona przednia czesc membrany od tylnej to powinno to jakos zagrac

ale o tym sie przekonasz po pomiarach lub na sluch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Słyszał może ktos głosnik Exact en65? Podobny z wyglądu do peerlessa WB 2,50, jednak exact na pomiarach ciągnie wyżej. Miałoby coś takiego zastąpić np TW z tempo6 na wysokich (oczywiście głośnika użyłbym jako szerokopasmowca uciętego powiedzmy na 500Hz).

Link do pomiarów głosnika exact   http://www.hifitest.de/test/car-hifi_mitteltoener/exact-en_65_b4_6452.php#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie się skończyła. Po kilku tyg. testów stwierdziłem, że jednak to nie dla mnie. Za dużo "plusów ujemnych" w stosunku do dodatnich.

 

- można próbować z różną ilością warstw tkaniny

- lub spróbować a cienkim filcem (albo dwoma warstwami cienkiego filcu)

- kiedyś musi "zaskoczyć" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...