Skocz do zawartości

zakłócenia z głosników.


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Po kilku tygodniach po zakonczeniu całej instalacji CA pojawił sie problem. Mianowicie chodzi o denerwujący gwizd z głosników :( . Przy zgaszonym silniku juz tego nie słychac. Czy wiecie co może być przyczyną tego? z gory dzięki za pomoc. pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci mówię. Masz zakłócenia wywołane praca silnika alternatora itp przyczyny. Raczej napewno źle prowadzona instalacja kabli do wzmacniacza! Sygnałówe kable widocznie są obok kabli które podają wzmacniaczowi napięcie. Mniej prawdopodobne może być zakłócenie od radia wtedy jakieś filtry. Ale sprawdź kable. Prąd musi być daleko od kabla sygnału rca

 

[ Dodano: 2008-12-10, 11:36 ]

Dodam że to typowy często spotykany błąd. Jeszcze wadą może być zły kabel rca który słabo chroni od zakłóceń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki to sprzęt, jakie okablowanie i jak to wszystko podłączone?? przyczyn może być wiele. jak masz wzmak to sprawdź czy masz dobrze masę podłączona, ogólnie musisz sprawdzić całe okablowanie ale najpierw napisz jak to wszystko masz podłączone :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no więc tak jesli chodzi o instalacje to raczej jest poprowadzona prawidłowo rca (stinger)jedną stroną a zasilające (ekranowane) drugą. Aku mam z tyłu wiec wzamk jest podpiety bezposrednio czyli i masa i napięcie kablem około i metr. Dzisiaj zdjełem troche mocy na wzmaku i znikło ale gra ciszej wiec nie wiem czy tak powinno byc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie radyjko :( Którą dokładnie stroną idą sygnałówki :?:

Jakim cudem przewody zasilające masz prowadzone jedną stroną a sygnałówki drugą skoro akumulator masz w bagażniku :?:

 

Takim cudem, że lewa strona kabli zasilających lewą, prawa prawą a po srodku są rca.

Z tym, że całkiem zapomniałem, że mam puszczony kabel remote po lewej stronie czyli idzie razem z zasilającym :/ myslicie , że to może byc przyczyną? :(

 

[ Dodano: 2008-12-10, 20:34 ]

radyjko ALPINE CDE-9880R i kabelki stingera 4ch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam Cię ale jakoś nie mogę tego pojąć możesz przetłumaczyć to zdanie :(

Takim cudem, że lewa strona kabli zasilających lewą, prawa prawą a po srodku są rca.

Bo skoro masz akumulator z tyłu i wzmacniacz też (chyba że jest inaczej) to progami żadne przewody zasilające (położone przez Ciebie) nie powinny biegnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak w mercedesie ale w bmw idzie kabel od aletrnatora do aku prawa strona auta mniej wiecej pod fotelem psazera nie przy progu, i ten kabel zwykle mocno zakluca mialem taki problem w e36, sygnalowki z przewodami glosnikowymi od wzmacniacza do glosnikow spokojnie moga isc razem,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo skoro masz akumulator z tyłu i wzmacniacz też (chyba że jest inaczej) to progami żadne przewody zasilające (położone przez Ciebie) nie powinny biegnąć.

 

chodzi mi o kabelki ze wzmacniacza pod przedni zestaw, prawa prawą lewa lewą. kumasz :looka:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumam tylko to są przewody głośnikowe a nie zasilające :looka:

Jeżeli masz kabel sygnałowy puszczony prawym progiem to może to być przyczyna bo jak pisze Pawel BMW, tym progiem idzie całe zasilanie z akumulatora :/

Podepnij "na skróty" inną sygnałówkę i zobacz jaki będzie efekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja stawiam na niedobrze ekranowane RCA, ne pierwszy post czytam o problemie z stingerem... Zakup jakis inny ekranowany sygnal i sprobuj. Ja tez kupilem no-name ale drogawe full profi hehehe, i wlosy targalem z glowy bo kombinowalem jak koń pod góre, coby wyeiminować swist... Na samym koncu kupilem na sztuki 2 sygnalowki po 25zł i jak reka odjal...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem przewody głosnikowe i to nie jest przyczyną. Odłączyłem prawą strone tą po której idzie zasilanie z aku i z lewej nadal słychac gwizd jak gazuje.wiec odpada.

Sprawdzałem też kabel remote, kabel zasilający czy nie ma pętli i naprawde nie wiem co jest pszyczyną? :P

 

co jeszcze proponujecie?

 

Pomuszczie panowie please....

 

[ Dodano: 2008-12-22, 17:57 ]

A ja stawiam na niedobrze ekranowane RCA, ne pierwszy post czytam o problemie z stingerem... Zakup jakis inny ekranowany sygnal i sprobuj. Ja tez kupilem no-name ale drogawe full profi hehehe, i wlosy targalem z glowy bo kombinowalem jak koń pod góre, coby wyeiminować swist... Na samym koncu kupilem na sztuki 2 sygnalowki po 25zł i jak reka odjal...

 

kabelki mam Stinger SPI 4317 (ST-1770) - seria PRO - nowe

czy sądzicie ze mogą być przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...