Skocz do zawartości

nietrafiona okazja na zakup sprzętu- co robić?


rooski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam pytanie może i głupie ale bardzo dawno nie byłem w takiej sytuacji i wiem że wiele się pozmieniało. Przechodząc do sedna sprawy - kupiłem na allegro mikser/kontroler midi. Statnon scs4.dj. Ot, wymarzyła mi się taka zabawka, w dodatku chciałem sobie zrobić prezent. Udało mi się trafić okazję i kupiłem urządzenie opisane w aukcji jako "w perfekcyjnym stanie". I tyle by było z mojej radości bo po paru minutach zabawy zauważyłem że nie działa zupełnie jeden potencjometr(TIME/RATE) i crossfader(PITCH). Dość istotne funkcje. Skontaktowałem się ze sprzedawcą, napisał że nie miał o tym pojęcia(w sprzedaży tylko pośredniczył) i w ogóle naprawi jakoś tą szkodę. Mikser jest jeszcze na gwarancji która nie obejmuje naturalnego zużycia potencjometrów i crosfaderów. Chociaż to dziwne że dwie nie najczęściej używane funkcje szlak trafił. Dobra koniec pitolenia. Pytanie co zrobić:

 

1. Odstąpić od umowy sprzedaży(mogę do 10 dni od otrzymania przesyłki)

2. Wymienić uszkodzone elementy? i "poprosić" sprzedawcę o zwrot kosztów lub ich części?

3. Spróbować wysłać sprzęt na gwarancję?

 

Może jakieś inne propozycje? Będę bardzo wdzięczny za jakąkolwiek formę porady. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem poczytaj pierw papierki, bo pewnie uznaja potencjometr fadera (ogolnie jakikolwiek potencjometr) za czesc zuzywalna i nie podlegajaca jakiejkolwiek gwarancji.. Pracowalem w wielu branzach i zawsze elementy ruchome (potencjometry, przelaczniki, lozyska) itp nie podlegaja gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz Ache. Mam w karierze zawodowej za sobą kilka serwisów gwarancyjnych - bardziej i mniej znanych - i to co trafiało z uznanym powodem gwarancji wołało o pomstę do nieba. I tu wcale nie chodzi o opcję "gwarancja od wszystkiego"

 



Uderz na PW postaram się pomóc

 

green priv poszedł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fadery/Crosy nigdy nie podlegają gwarancji jako część zużywalna. Nawet jak "nówkę" wyciągniesz z pudła i ci nie trybi też nie wymienią bo stwierdzą że tykałeś, i wtedy naprawa odpłatna. Miałem tak u siebie i w deck'ach klientów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Green nikt po prostu nie chcial takiego problemu rozwiazac przed sadem, gdzie zgodnosc towaru z umowa? Sprzet nowy musi byc nowy wolny od wad, a jesli dotkniecie go czy przekrecenie potencjometru moze go uszkodzic w nowym sprzecie to co to za sprzet?

A co do tego konkretnego przypadku to musisz rooski ustalic koszty naprawy i zastanowic sie nad oplacalnoscia takiego zabiegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten potencjometr i cros są wlutowane w płytę. Nie są zamontowane na śrubeczki. Problem jest taki że nie nie mogę znaleźć toutoriala bo to stosunkowo nowy sprzęt. No chyba że ktoś mi powie jak się ściąga dużego jog`a... na pewno nie na siłę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie bol jest w knifach, jak robiles w serwisach to pewnie nie raz sie spotkales z jakims bajerem typu zamiast uzyc F=500N wystarczy cos przekrecic o 5st w prawo i lekko pociagnac.. Lutowanie w plytkach/SMD to zaden problem, tylko przewaznie plastiki/zatrzaski/obudowa sprawiaja najwiecej problemow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


tylko przewaznie plastiki/zatrzaski/obudowa sprawiaja najwiecej problemow..

 

dokładnie.



Panowie... Jak się dzisiaj dowiedziałem to ten "suwak" to nie jest crossfader tylko potencjometr suwakowy/liniowy. A to diametralnie zmienia sytuację bo potencjometr liniowy/suwakowy jest dużo tańszy(koszt maks 50zł) Teraz moje pytanie do Was. Czy można wsadzić w to miejsce dowolny potencjometr liniowy o takich samych właściwościach czy te w mikserach są jakieś magiczne? To samo pytanie dotyczy potencjometru obrotowego. Byle właściwości się zgadzały i kąt obrotu? Szybko bo do jutra, zgodnie z prawem, mogę się wycofać zakupu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Panowie... Jak się dzisiaj dowiedziałem to ten "suwak" to nie jest crossfader tylko potencjometr suwakowy/liniowy. A to diametralnie zmienia sytuację bo potencjometr liniowy/suwakowy jest dużo tańszy(koszt maks 50zł) Teraz moje pytanie do Was. Czy można wsadzić w to miejsce dowolny potencjometr liniowy o takich samych właściwościach czy te w mikserach są jakieś magiczne? To samo pytanie dotyczy potencjometru obrotowego. Byle właściwości się zgadzały i kąt obrotu? Szybko bo do jutra, zgodnie z prawem, mogę się wycofać zakupu :wink:

 

Na moje oko chodzi jeszcze o to, zeby nie bylo specjalnych szumow/trzaskow czyli potencjometr powiedzmy lepszej jakosci..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potek liniowy można kupić już od 5zł. Myślę że taki za 40-50zł z alps`a będzie już robił robotę. Z resztą fabrycznie w tym mikserze też pewnie nie było rewelacji bo sprzęt z wyższej półki to to nie jest. Mikser zostaje i idzie do naprawy:-) Dzwonię do sprzedawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślałem Dan124 o nim i o Intell`u - poznałem ich kiedyś na spocie(w sumie chyba nawet kilku spotach). Tylko nie wiem jak u owych Panów z terminami. Nie wiem nawet czy mam aktualne nr`y ale wiem że inimix powinien być bardziej na bieżąco :wink:  Jak na razie poprosiłem green`a o pomoc w zdobyciu kilku istotnych informacji. Mi się nie udało a on jako osoba "w biznesie" może będzie wiedział więcej. Staram się coś działać. Sprzedawca od którego kupiłem owy sprzęt okazał się być bardzo w porządku. W sumie pierwszy raz robiłem interes z tak słownym i pomocnym człowiekiem(mówię tu o "obcych" ludziach i allegro). Szkoda że akurat teraz musiała wyjść taka lipa... Ale jestem dobrej myśli. Co będzie dalej, zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tylko będzie możliwość pomocy to postaram się pomóc. Mam jeszcze znajomego który w serwisie PRO DJ pracował ale muszę zobaczyć czy się w to jeszcze bawi. Co do żywotności części w tego typu sprzętach podam przyklad Line Fader w produktach Reloopa wysiadał regularnie co 3 miesiące po przesiadce na sprzęt Pioneera 2 lata nie wymieniałem faderów. W tej dziedzinie również cena=jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...