Skocz do zawartości

Kenwood KAC-823 - Zniekształcony dźwięk w jednym kanale


dBomega
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 
Problem polega na tym że wzmacniacz na jednym z kanałów wprowadza jakieś szumy/zniekształcenia do dźwięku, ale tylko w pewnym paśmie (tak ja to słyszę) które pojawiają się przy okazji wokalu/"średnich tonów". Przy braku sygnału problem nie występuje. Drugi kanał jest całkowicie w porządku. 

Z informacji które dostałem we wzmacniaczu były wymieniane tranzystory w sekcji zasilania, natomiast te ze stopnia końcowego wzmacniacza były wylutowane w celu sprawdzenia (są oryginalne), sprawne. Ktoś to wszystko nie za ciekawie polutował... 
Może uda mi się jakąś próbkę nagrać z wyjścia jutro - wtedy sytuacja zostanie dobrze zobrazowana. 

Od czego zacząć lokalizację usterki? Niestety dysponuję tylko multimetrem... Witam, 

Problem polega na tym że wzmacniacz na jednym z kanałów wprowadza jakieś szumy/zniekształcenia do dźwięku, ale tylko w pewnym paśmie (tak ja to słyszę) które pojawiają się przy okazji wokalu/"średnich tonów". Przy braku sygnału problem nie występuje. Drugi kanał jest całkowicie w porządku. 

Z informacji które dostałem we wzmacniaczu były wymieniane tranzystory w sekcji zasilania, natomiast te ze stopnia końcowego wzmacniacza były wylutowane w celu sprawdzenia (są oryginalne), sprawne. Ktoś to wszystko nie za ciekawie polutował... 
Może uda mi się jakąś próbkę nagrać z wyjścia jutro - wtedy sytuacja zostanie dobrze zobrazowana. 

Czy jest ktoś na forum kto byłby w stanie pomóc? Od czego zacząć lokalizację usterki? Niestety dysponuję tylko multimetrem... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz jakieś doświadczenia przy elektronice, czy tylko chcesz tanim kosztem naprawić wzmacniacz. Jeśli ta druga opcja to stanowczo odradzam, bo możesz uwalić coś więcej.

Sprawdzane były tranzystory stopnia końcowego, a co z tranzystorami sterującymi stopień końcowy, czy one były sprawdzane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest ktoś na forum kto byłby w stanie pomóc? Od czego zacząć lokalizację usterki? Niestety dysponuję tylko multimetrem... 

 

Daj to komuś kto sie zna, sam tego nie ogarniesz nawet jak ktoś doświadczony poprowadzi cię za rękę. Jak koniecznie chcesz spróbować tu masz serwisówkę:

http://elektrotanya.com/kenwood_kac-823_sm.pdf/download.html

Jak pisał przedmówca, może być uszkodzony któryś tranzystor w stopniu sterującycm, lub źle wyregulowany prąd spoczynkowy tranzystorów mocy albo cała masa innych rzeczy.

Pisałeś, że były wymieniane tranzystory w przetwornicy, one sie tak bez powodu nie psują, więc pewnie ktoś naprawił wzmacniacz tylko częściowo.

Do naprawy oprócz multimetru przydałby sie równiez oscyloskop i źródło sygnału wzorcowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólne pojęcie na temat elektroniki jest... Zdolności manualne przede wszystkim są ;)

 

Co do tych sterujących - nie wiem... 

Spoczynkowe sprawdzę. Niestety do generatora i oscyloskopu nie mam dostępu bo wtedy z lokalizacją usterki nie powinienem mieć większego problemu... :/



Zrobiłem ;)

Temat do zamknięcia - kiepsko polutowane tranzystory...

Dzięki wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...