Skocz do zawartości

Alpine PXE-H650 Problem.


grom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, zamontowałem ww procek, były jakies problemy z konfiguracją ,ale kolega Przemcio podsunąl porządną insrukcje i poszło..

 

Ogólnie jestem mocno zadowolony z dzwieku i wszystko było by super gdyby nie dwie rzeczy.

 

Pierwsza to ta ,że słychać xenony w glośnikach, bardzo delikatnie ale jednak, Oczywiście niby prosty temat ,ale wywaliłem zasilanie luzem i sygnałowe ,tak że nie ma opcji żeby miały kontakt ze sobą i dupa rzadnej porawy. Sprwdziłem masy na wzmacniaczu ,są ok. Gdzieś na jakims zagranicznym forum czytalem ze ktos miał podobny problem ale rozwiazania nie mogłem doczytać. Co jescze moge sprawdzić??

 

Druga rzecz to echo przez fabryczny bluetooth, normalnie nie da sie ze mną gadać,nie wiem mozę to przypadek i padł mi mikrofon ,ale dziwne ze stalo sie to zaraz po założeniu procka. Generalnie moduł bluetooth i procesor są zasilane z tego samego kabla co radio ,może to jest problem. Bede wdzieczny za wszelkie sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

grom rozwiazales jakos ten problem z xenonami? Zaczynam obawiac sie instalacji tego PXE. Mial ktos podobne problemy z tym prockiem? Moze to kwestia montarzu. U mnie ma on byc w bagazniku. Daleko od komputera i modulu swiatel

Rozwiązałem, okazało się że u mnie w aucie moduł swiateł jest po schowkiem pasażera, czyli tam gdzie miałem procka.

Miałem bo wyleciał bo robił echo w bluetooth, czego nie dało sie przeskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązałem, okazało się że u mnie w aucie moduł swiateł jest po schowkiem pasażera, czyli tam gdzie miałem procka.

Miałem bo wyleciał bo robił echo w bluetooth, czego nie dało sie przeskoczyć.

wyleciał - to jedyne słuszne rozwiązanie dla tego "procesora" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Koledzy mam problem z prockiem. Jak mam to skalibrowac, zeby dal mi on mocniejszy sygnal na subwoofery?

To co jest teraz to tragedia. Moje subwoofery niejednym dachem juz zaczszesly a teraz graja jakby ich niebylo. Wzmacniacz roskrecony na max a one wcale niegraja. Na procesorze gain na +15 i tragedia nadal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może ustawiaj na niższym gainie a po kalibracji podkręć

słyszałem opinie o słabym basie z tego procka

producent zaprogramował tak procka że  wyrównuje  charakterystykę do flat  a ty lubisz jak blachy wygina

wybierz 4 ustawienie bass2+flat  

na charakterystyce widać bass najmocniejszy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na subie 40hz, ale probowalem roznie. na wzmacniaczu tez okolo 40-60hz. jak na wzmacniaczu dam wyzej to gra glosniej, ale gra to wszystko jak polka w maluchu :( A bass I love you to juz zupelnie inny kawalek.

 

może ustawiaj na niższym gainie a po kalibracji podkręć

słyszałem opinie o słabym basie z tego procka

producent zaprogramował tak procka że  wyrównuje  charakterystykę do flat  a ty lubisz jak blachy wygina

wybierz 4 ustawienie bass2+flat  

na charakterystyce widać bass najmocniejszy

 Tak wlasnie robilem. Normalnie zero basu. Pozniej podkrecilem gain
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś musiałeś skopać przy kalibracji spróbuj puscić od początku. Reset procka. i przejdź przez kalibracje od podstaw pomijając instrukcję książkową w języku polskim bo tam są błędy. Użyj instrukcji z płyty jest kompletniejsza i nie zawiera błędów.. Wyłącz filtry we wzmacniaczu bo przy procku ich nie potrzebujesz i wzmak może grać pełnym pasmem. Kalibracje zrób na sciszonym troszkę radiu. Oczywiście o podbiciach wyłączonych chyba nie muszę wspominać. 

 

Marek1981 ma u siebie w BMW ten procek i powiem ci że na brak basu tam nie można narzekać a raczej na jego nadmiar (skutek upgradu piecy).  Z tej przyczyny za tydzień będziemy robić też pełny reset.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Coś musiałeś skopać przy kalibracji spróbuj puscić od początku. Reset procka. i przejdź przez kalibracje od podstaw pomijając instrukcję książkową w języku polskim bo tam są błędy. Użyj instrukcji z płyty jest kompletniejsza i nie zawiera błędów.. Wyłącz filtry we wzmacniaczu bo przy procku ich nie potrzebujesz i wzmak może grać pełnym pasmem. Kalibracje zrób na sciszonym troszkę radiu. Oczywiście o podbiciach wyłączonych chyba nie muszę wspominać. 

 

Marek1981 ma u siebie w BMW ten procek i powiem ci że na brak basu tam nie można narzekać a raczej na jego nadmiar (skutek upgradu piecy).  Z tej przyczyny za tydzień będziemy robić też pełny reset.

A moze moglbym do was uderzyc, o ile mieszkacie gdzies kolo Wawy. Zrobie dzis jeszcze ras kalibracje na sciszonym radiu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

Czyli masz zapięty LPF 40hz na procu i potem jeszcze na wzmacniaczu ...nie za nisko ten LPF ? Próbowałeś go dać na 50-70?

Probowalem. Dopiero w wyszych partiach LPF zaczynalo grac, ale to juz nie bylo to.Bass jak z pustej beczki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze moglbym do was uderzyc, o ile mieszkacie gdzies kolo Wawy.

Do "nas" masz kawałek ale jak by Ci się chciało to zapraszamy  :wink:

Najprawdopodobniej na początku grudnia jakoś będzie u nas spot  :hyhy:

http://www.strefacaraudio.pl/topic/6896-spotkanie-milosnikow-ca-plock-i-okolice/page-26

 

Ale o ile się nie mylę dziś masz spot w stolicy jak by co zawsze warto podjechać  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobie dzis jeszcze ras kalibracje na sciszonym radiu. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

 

I na skręconych gainach też :) dopiero po wstępnej kalibracji ustawiasz gainy na właściwym poziomie .  Popatrz w instrukcję angielską na płycie. Nawet jeśli nie znasz angielskiego to po obrazkach powinieneś skumać o co biega :hyhy:

 

A ze sciszonym radiem nie przesadź bo póżniej będzie ci procek w przester wchodzić i nici z dobrego grania. 

 

Ten procek tak ma że ciężko na początku wyczuć o co biega. Dodatkowo polska instrukcja ma błędy. Nawet o ile dobrze kojarzę to w opisie kostki :rotfl: Dlatego ludzie go bardzo szybko przekreślają. I można go za grosze kupić nawet nowego bo po prostu początkujący sobie nie radzą z nim. bo to przecież powinno być plug'n'play podłączasz kable, mikrofon i z automatu pięknie się skalibruje :rotfl: hi-end za grosze. :rotfl:

 

A tymczasem rzeczywistość bardzo rozczarowuje w tym przypadku. I niestety mic-a z zestawu można sobie na gwożdziu w garażu powiesić :rotfl: a wszystkie cięcia, gainy i czasy trzeba ręcznie opanować :mur: ale potrafi na tym procku jak za te pieniądze auto przyzwoicie zagrać :hyhy:

 

niestety coś za coś- trochę trzeba pokręcić

 

na spocie to trochę problemowe jest zgranie tego bo po pierwsze trochę to trwa a po drugie potrzebujesz kompletną cisze wokół więc spot i ten procek = kiepski pomysł (moim zdaniem)

 

:zdrowko:

 

 

Do "nas" masz kawałek ale jak by Ci się chciało to zapraszamy 

X2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Za tydzień będziemy ponownie ćwiczyć z Markiem tego proca to zamierzamy spróbować pominąć ten nieszczęsny mikrofon przy okazji puszczania pełnej aktywki.

 

Generalnie system wymaga puszczenia odsłuchu chyba z min 2 punktów. Alpine zaleca min 4. ale nawet po maxymalnej ilości pozycji odsłuchowych niestety nie radzi sobie z ustawieniami. Dodatkowo mieszając niewłaściwie korektorem :mur: po wstepnej kalibracji i tak trzeba wszystko ręcznie poustawiać bo wszystko co ustawione automatycznie jest z dupy :mur: a czasy to już z podwójnej dupy :mur::mur1::mur:

 

Na szczęście idzie to wyprostować wszystko ręcznie :hurra:  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podczas kalibracji subwoofer jest domyślnie (z tego co pamiętam) mocno wyciszony. Po dokonaniu kalibracji podłącz sobie odbiornik podczerwieni i pilotem podkręć sobie "bass level" na max. Następnie ustaw sobie gain na wzmacniaczu wg uznania. Procek defaultowo wycisza suba praktycznie do zera  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Coś musiałeś skopać przy kalibracji spróbuj puscić od początku. Reset procka. i przejdź przez kalibracje od podstaw pomijając instrukcję książkową w języku polskim bo tam są błędy. Użyj instrukcji z płyty jest kompletniejsza i nie zawiera błędów.. Wyłącz filtry we wzmacniaczu bo przy procku ich nie potrzebujesz i wzmak może grać pełnym pasmem. Kalibracje zrób na sciszonym troszkę radiu. Oczywiście o podbiciach wyłączonych chyba nie muszę wspominać. 

 

Marek1981 ma u siebie w BMW ten procek i powiem ci że na brak basu tam nie można narzekać a raczej na jego nadmiar (skutek upgradu piecy).  Z tej przyczyny za tydzień będziemy robić też pełny reset.

 

 

Faktycznie u mnie nie mozna narzekać na brak suba, jak jest go za dużo to na pilocie procka można go przyciszyć a jeżeli za mało to podkręcić. Wszystko działa , na początku troszkę trzeba poprzyciskać tych przycisków na procku aby przyzwyczaić się do interfejsu  :hyhy:

 

Za tą kwotę uważam zakup tego procesora za udany. Przy orginalnym radiu i na początek zabawy - polecam  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...