Skocz do zawartości

Brak basu


wafel21
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zestaw:
-Wygłuszone drzwi + dystans z MDFu
-Głośniki: Hertz DSK 165.3
-Radio: Pioneer MVH-150UI

Po zmianie głośników z oryginalnych które grały pod tym samym radiem na głośniki Hertza, granie w aucie poleciało na minus. Bas praktycznie znikną, myślałem że jest to wina odwrotnie połączonych biegunów, postanowiłem że to sprawdzę, rozebrałem jedne drzwi i podpiąłem kable odwrotnie nie usłyszałem żadnej różnicy, wiec drugie drzwi zostawiłem w spokoju. Z equalizerem ustawionym na "Super Bas" i ustawieniu basu na +6 (max w radiu), basu jest znacznie mniej niż na oryginalnych z +4 i equalizerem ustawionym na natural. Pomyślałem również sobie że głośniki może potrzebują czasu żeby się rozgrzać. Grały już jakieś 15godzin. Nic niestety nie uległo zmianie. W Golfie IV z w pełni seryjnym car audio przyjemność z słuchania muzyki jest wręcz nie porównywalna, jest tam o niebo lepiej. Może miał ktoś kiedyś podobnie? I wie jak rozwiązać ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś zestaw za 250zł a masz wymagania i porównujesz z serią która jest chyba kilka razy droższa w cenach detalicznych...

Pędzisz system z radia który ma sporą moc, bo 80W, a radio daje Ci 4x mniej. Więc czego oczekujesz?

Kup wzmacniacz i zobacz czy nadal basu niema, a nie jedziesz na przesterach radia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyśl jak jeździ lupo 1,4 i pomyśl jak by jeździł ten sam silnik gdybyś go wrzucił do A6 Na chwilę obecną tak masz (A6 1,4) chociaż porównanie dsk do A6 to jak g...o do twarogu, to chodzi mi raczej o zapotrzebowanie na moc.

 

Głośniki seryjnie specjalnie mają bardzo miękką zawieche i małą moc żeby radio pociągneło.

 

Wygrzewanie tych nowych głośników normalnym graniem i to na radiu, skończy się z dniem kiedy przesiądziesz się na wiklinowy bujany fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widzę dwa proste kroki. Albo powrót do serii i dalej napęd z końcówek radia, lub skoro głośniki mają zostać, zakup wzmacniacza, którym napędzisz zestaw przedni, co polecam w tej sytuacji bo być może także na wysokim tonie wyjdzie to na dobre zamiast z końcówek radia. W miarę rozsądna dwukanałówka sobie z tym poradzi, bez jakiś mega wydatków myślę ,że za 150-300 zł kupisz w miarę fajny używany piecyk dwukanałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


A niech zna największy minus dsk.

 

Nie zniechęcaj :) Bo wsadzi ori papirusy i się na tym skończy pasja z CA. :)

Chciał kolega basu no to dostał recepty co ma zrobić i co jest przyczyną ,że gorzej zagrało niż ori, przyjdzie niedosyt odnośnie TW, albo i nie bo sam bas wystarczy, to sobie może sam dokopie dlaczego i co należy zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Wymontuj głośniki

2. Sprawdź wygłuszenie drzwi, czy gdzieś coś Ci się nie odkleiło, czy nie masz gdzieś zostawionej dziury, czy blacha za głośnikiem też jest wyklejona.

3. Podłącz głośniki jak instrukcja nakazuje + do + i  - do - a nie jeden tak drugi inaczej (tak przynajmniej zrozumiałem, że masz teraz)

4. Głośniki sztywno zamontuj do dystansów, a dystanse sztywno do drzwi (sprawdź czy nie masz szczelin, dla pewności możesz połączenie dystans-drzwi objechać sylikonem)

5. Wygrzewaj głośniki, w zimie jest jeszcze trochę gorzej, bo zawieszenie robi się przeważnie sztywniejsze (możesz spróbować podłączyć je w domu jak masz pod co)

 

Jeśli to nie pomoże:

1. Spróbuj zmniejszyć objętość drzwi

2. Zrób instalację na wzmacniacz i pod nie go podłącz

3. Zmień głośniki jeśli Cię nie satysfakcjonują, lub jeśli nie chcesz wzmacniacza (są takie, które pod radiem nieźle grają)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...