Skocz do zawartości

Prośba o doradzenie w wyborze suba SW.STX.12.2.500.2x2.F.S.PP czy SW.STX.10.2.400.2x2.F.S.PP?


Thomaszek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie


dodam ze budżet jaki moge przeznaczyć na suba to kwestia ~300zł

ewntualnie mysle sobie czy nie lepiej dozbierać jak to sie mówi i rozglądnąć sie za czymś co ma rece i nogi i nie "rezklejałoby sie"

i jakosciowo byłoby lepsze oraz miałoby wieksza kontrole

kwestia np 500zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, ciekawe na ile fizycznie rózni sie ta samochodówka od wersji 12.2.500.4, bo akurat na takich budowałem ostatnio suba domowego (55l 35hz) i testowaliśmy go w samochodzie... Oby róznica była spora, choc patrzac na moc ,x-max czy układ magnetyczny+cewke nie wydaje mi sie, to jednak zdecydowanie nie polecam wersji "domowej" do samochodu, szkoda pieniedzy. Poza tym w średniej wielkości pokoju pod 90w rms tez zadnych cudów nie było, i niestety nie ma.

 

Mam nadzieje ze to dwa inne swiaty, choć troszke wątpie w to co pisze... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wam za wszystkie spostrzeżenia dotyczące mojego pytania..

poki co wybór padł na RE Audio RE-10D4 skrzynke sklepie sobie sam ponieważ nie jedna już skręciłem, 

we wtorek podjade do sklepu na odsłuch ale z tego co sie dowiadywałem maja tam RE 10 w klozecie, mnie interesowałaby opcja br w 42l strojona na ~45Hz,bo taka skrzynke już mam,

ale producent podaje co innego, mianowicie

28l/35Hz (objętość netto)

i teraz zastanawiam sie czy klepać nowa bude czy wsadzic w narazie w ta 42l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Ja pisałem o wersji domowej. Nie mam zadnej skrzyni pod 12' pod reka...Szkoda zeby Twój głośnik lezał u mnie.
moje 12" lezy w kartonie i czeka na wene na domowe kino...

chodzilo mi o 10" w skrzyni. 16zl kurier. jak masz czas i chec oczywiscie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

a jeśli chodzi o jakąs alternatywe do STX to może jest nim Powerbass S-104Dx http://allegro.pl/powerbass-s-104dx-subwoofer-glosnik-essa-najtaniej-i3242217014.html

Nie wiem, nie słuchałem żadnego z nich sugeruje sie według opini..Co do tego powerbassa cena bardzo zblizona..Na korzyść PB przemawia choćby to ze cewki śa oznaczone a nie tak ja w stx.. A w dwu cewkowych głośnikach ma to znaczenie Co myślicie miał ktoś tego powerbassa potrzebuje dwie sztuki i zastanawiam sie nad tym stx lub powerbass co myślicie ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


a jeśli chodzi o jakąs alternatywe do STX to może jest nim Powerbass S-104Dx http://allegro.pl/po...3242217014.html
juz chcialem cos napisac o PB, ale z taka cena nawet nie ma co marudzic

zastanawiam sie czy to koncowka serii czy jakies uszkodzone. cos za tanio :/

 

 

 


Na korzyść PB przemawia choćby to ze cewki śa oznaczone a nie tak ja w stx..
w GDN AA faktycznie nie byly oznaczone. w pozostalych przeciez wyraznie jest oznakowane

 

 


Co myślicie miał ktoś tego powerbassa potrzebuje dwie sztuki i zastanawiam sie nad tym stx lub powerbass co myślicie ?

niestety drozsze PB klienci u nas wymieniali na STXy bo po prostu lepiej graly 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzialem na stronie stx sub "10 wersja 2x4 ohm nie.ma oznaczen może sa gdzies indziej :P pomyślałem o tym PB bo na stronce stx pisze ze brak w magazynie chodzi o wersję 2x4 ohm a na alegro stoi jeden 2x2 ohm chyba muszę poczekac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Sa zdjęcia na których widać. Tak dokładnie o te
wszystko jest oznaczone. na plastikach sa znaki

 

 

 


Paweł Ty jestes powiązany w jakiś sposób z firma stx ?
forumowy kolega z diyaudio.pl tam pracuje. nic wiecej

jakby tonsil istnial to bym tez wiecej o tonsilu pisal :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzisiaj SW.STX.10.2.400 2x4R rozkleił mi się na łączeniu kopułki z membraną, na początku  myślałem że rozkleił mi się na dolnym resorze (to by byl już drugi raz) ale jednak nie.Kupiłem klej korpelkę i skleiłm teraz czekam aż wyschnie mam nadzieje że będzie trzymać.Wydaje mi się że to wszytko przez te upały i w bagażniku jest spokojnie z 50 stopni (bardzo dużo ciepła generuje magnat 360) i kelej nie wytrzymał.

Zgadzam się z tym co napisał Paweł kilka postów wcześniej wyczuć przester na takim głosniku jest bardzo ciężko, gain najlepiej ustawić oscylokopem (dokładnie widać moment ścinania).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


rozkleił mi się

 

Napisz coś nowego ;)

 

 

 


Kupiłem klej korpelkę

 

Nie było w zestawie z głośnikiem? Kurcze , a mieli ponoć dodawać gratis ;)

 

 

Wydaje mi się że to wszytko przez te upały

 

No i tu się mylisz , to po prostu "polski produkt" i "ten typ tak ma" . 

 

To że go sam pokleiłeś , to tylko samemu zaszkodziłeś (poniosłeś koszt ), bo trzeba było im go odesłać na naprawę gwarancyjną (teraz samodzielnie poklejony ją stracił) , by związane z tym koszty uzmysłowiły "producentowi" iż coś jest  "nie halo" z  jego perełkami audio ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...