Skocz do zawartości

tanio i prosto w audi a3


gałgan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przedstawię krótki opis mojej instalacji audio w atrójce. głównymi celami było zrobienie instalacji ekonomicznej, prostej i jak najbardziej estetycznej przy jednoczesnym maksymalnym ograniczeniu ingerencji w funkcjonalność auta :)

 

całością zarządza kenwood kdc-w4044. jest to dość tanie radio, które jednak gra całkiem znośnie. 

 

przód gra z pod samego radia, jest o zestaw odseparowany :

phonocar protech 2/635 i tweetery sinuslive neo 25s ze zwrotnicami.

 

rozwiązanie mocowania większych głośników w a3 (fabryczne to ledwie 100) wymagało dorobienia dystansów, do oceny forum, jak mi to wyszło: 

 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/Zdjcie0315.jpg

 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/Zdjcie0316.jpg

 

juz obite i zamontowane z głosnikiem w aucie: 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/DSC_7888.jpg

 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/DSC_7867.jpg

 

 

po umyciu, cała tapicerka : 

 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/audi/foto-5.jpg

wykonałem bardzo podstawowe wygłuszenie matami bitumicznymi, na tapicerce i w drzwiach :

 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/DSC_7885.jpg

 

http://i454.photobucket.com/albums/qq262/wujekX/DSC_7861.jpg

 

 

dodałem też elementy, które odpychają tapicerkę drzwi od ramy szyby, aby tapicerka była sztywniejsza i nie drgała tak mocno. teraz nie graja drzwi a już fotele, podsufitka, za co mi się po prostu na razie nie chce zabrać.

 

w bagażniku cichutko wspiera ten zestaw bardzo mała skrzynka (~8-9l, nie pamiętam już dokładnie) z równie ekonomicznym co całe moje granie, ośmio calowym głośniczkiem alphard sw-803z, napędzanym przy pomocy wzmacniacza SONY XM-GTX6020. całość udało mi się ładnie schować w oryginalny boczek bagażnika, gdzie też musiałem tu i ówdzie kawałek grubego o ringu przykleić, żeby pozbyć się drgań. nie skłamie, jakich użyłem kabli, bo dostałem je od znajomego dja.

 

 

tak to wygląda w aucie, po zdjęciu klapy schowka:

 

http://img689.imageshack.us/img689/9302/zdjcie0177kb.jpg

 

 

granie wyszło w sumie tak, jak chciałem: nie wydałem na nie fortuny, bo kiedyś auto pewnie sprzedam (wiem, ze większość elementów ca da się wyjąć, ale np. maty zostaną już na zawsze a znając siebie, pewnie i kabli nie będzie mi się chciało wyciągać), gra to przyzwoicie, pojawił się w aucie brakujący bas, którego fabryczny zestaw w ogóle nie emitował :) góra również gra czysto, jednak nie drażni uszu i nie jest za ostra. środek pasma uznaje za przyzwoity. 

 

do tego nie jestem hipokrytą i słuchając głównie mp3-ek w aucie, wiem, ze więcej w tej chwili zyskuje dobrej jakości nagraniem (jeśli znajdę, na pendrive ląduje .flac) niż małymi modyfikacjami. 

 

proszę o komentarze, ocenę jak podobają wam się panele, ocenę zestawu :) zapraszam też do odsłuchu, teraz jestem we wrocku, czasem bywam w jeleniej górze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od czego by tu zacząć. Może od grajka :wink:  Skoro uważasz że sobie radzi to polecam Ci go wymienić... nawet przy tej konfiguracji, będzie dużo poprawniej. Co do dystansów przymocowanych do tapicerki to źle to troszkę zrobiłeś, gdyż dystanse montujemy do blachy ( do wglądu na forum w dziale instalacje ). Nie wiem czym wylepiłeś te drzwi... :rotfl:  ale za dobrze to nie wygląda. Bagaja nie komentuję bo nie wiem co jest za tym głośnikiem, ale podejrzewam że też nie ciekawie. Ogólnie to masz dobre chęci i podejście ale podszedłeś do tego z brakiem wiedzy, albo ją źle nabyłeś... :cisza:  Skoro masz a3, których na naszym forum jest kilka, to możesz podpatrzeć i dokonać zmian. Czytaj i jeszcze raz czytaj. Ewentualnie możesz napisać do ludzi i popytać... wszystko zależy od podejścia. :wink2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się od czego by tu zacząć. Może od grajka :wink: Skoro uważasz że sobie radzi to polecam Ci go wymienić... nawet przy tej konfiguracji, będzie dużo poprawniej. Co do dystansów przymocowanych do tapicerki to źle to troszkę zrobiłeś, gdyż dystanse montujemy do blachy ( do wglądu na forum w dziale instalacje ). Nie wiem czym wylepiłeś te drzwi... :rotfl: ale za dobrze to nie wygląda. Bagaja nie komentuję bo nie wiem co jest za tym głośnikiem, ale podejrzewam że też nie ciekawie. Ogólnie to masz dobre chęci i podejście ale podszedłeś do tego z brakiem wiedzy, albo ją źle nabyłeś... :cisza: Skoro masz a3, których na naszym forum jest kilka, to możesz podpatrzeć i dokonać zmian. Czytaj i jeszcze raz czytaj. Ewentualnie możesz napisać do ludzi i popytać... wszystko zależy od podejścia. :wink2:

 

Widze, ze kolega chce cos napiac, ale do konca sam nie wie o czym. Zejdz na ziemie, umiesz czytac? Napisal, ze to budzetowe granie... Co z reszta widac po klockach. Pytasz, czym to okleil... Przeciez jest napisane, ze matami bitumicznymi, adres miejsca zakupu ma podac... Ech...mleko pod nosem i tyle.

 

Zeby nie bylo OT, gałgan checi masz, jezeli to koniec, to ok, "Gust jest jak ch.j, kazdy ma swoj", ale na tutorial to to nie za bardzo:) powodzenia w modzeniu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widze, ze kolega chce cos napiac, ale do konca sam nie wie o czym. Zejdz na ziemie, umiesz czytac? Napisal, ze to budzetowe granie... Co z reszta widac po klockach. Pytasz, czym to okleil... Przeciez jest napisane, ze matami bitumicznymi, adres miejsca zakupu ma podac... Ech...mleko pod nosem i tyle.

 

Zeby nie bylo OT, gałgan checi masz, jezeli to koniec, to ok, "Gust jest jak ch.j, kazdy ma swoj", ale na tutorial to to nie za bardzo:) powodzenia w modzeniu:)

 

X2

 

Jak na początek to całkiem OK nawet te paneliki nie tak najgorzej wyszły  :wink:

 

Co do dystansów przymocowanych do tapicerki to źle to troszkę zrobiłeś, gdyż dystanse montujemy do blachy

 

A gdzie Ty tam widzisz dystanse tam jest zrobiony panel pod głośnik przykręcony do tapicerki i tyle. Do budżetowego systemu to wystarczy a jak kolega kiedyś posłucha dobrze zrobionego i zasilonego przodu to zawsze może to poprawić tak żeby było profi  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat "tutoriala:" jest gdzie indziej i tam nadal jak ktoś ma ochotę może "drzeć łacha" jak mawia młodzież. :wink2:

Tutaj zaś temat jest przedstawiony w normalny sposób i warto odpowiadac normalne a nie na zasadzie kolejnej porcji "podśmiechujek".

Od siebie skoro założenie jest budżetowe polecam podpatrzeć w instalacjach innych audi jak zrobić mocowanie dystansu od głośnika na sztywno do konstrukcji drzwi aby nie trzymał się na samym boczku.

Wymienić jednak okablowanie na jakiekolwiek czysto miedziane kable 1,5-2,5 mm2 choćby z Castoramy etc, zrezygnował z tych fabrycznych.

To dwa pierwsze i w zasadzie nie bijące po kieszeni sposoby aby zrobić krok ku lepszemu.

 

Zrobienie na porządnie tych drzwi to już inna bajka bo są jednymi z najbardziej trudnych pod CA.

Ale jeśli będziesz chciał również Ci podpowiem jak to zrobić.

Więc plus za to ,że chciało Ci się zmienić fabrykę, minus za tutka :D i powodzenia z graniem w aucie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


przedstawię krótki opis...

I bardzo dobrze, że temat założyłeś :)

Spartoliłeś sporo w instalce, słowa krytyki usłyszałeś, trochę szydery też - powiedzmy że to kaki zimny prysznic był. Dobre wieści są takie, że to wszystko można poprawić, a autko ma szansę całkiem przyzwoicie zagrać. Po fotkach widać, że manualne nie będziesz miał problemu z modyfikacją stanu obecnego. Jak poczytasz forum i dołożysz dobre chęci, to wynik pozytywny powinien być. Od siebie powodzenia Ci życzę :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, takie bylo zalozenie : szybko zrobic cokolwiek na plus w porownaniu do fabryki. kto w a3 siedzial, wie, jaka to kompletna padaka.  na obecna chwile, nie drazni mnie to tak, jak fabryka. wiem, ze jednostka jest cienka, wiem, ze sprzet to nie jest nawet srednia polka. 

 

tutek jest zrobiony z duza dawka przekąsu i humoru, ludziom takim jak ja nadaje pomysl, jak to moze wygladac a nie jest to stricte instrukcja: zrob tak albo wcale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, miałem tez a3 i fabryka może rewelacji nie daje ale ten dystans nijak nie zagra fajnie, bo boczek nie jest dobrze przymocowany do drzwi, zdecydowanie lepiej było by gdybyś przymocował dystans do blachy drzwi,i schował głośnik w środek,sub w bagaju tez ciężko aby zagrał bo tam tez jest pusta przestrzeń która rozchodzi się po całej szerokości nadkola ciekawi mnie jak to gra, pomysł może nie najgorszy ale dystans nie  pomaga za wiele,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


panowie, takie bylo zalozenie : szybko zrobic cokolwiek na plus w porownaniu do fabryki. kto w a3 siedzial, wie, jaka to kompletna padaka.

To było wyzwanie i w jakiś tam sposób mu sprostałeś. Teraz jest następne, ciekawe kiedy dojrzejesz i zaczniesz działać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iałem tez a3 i fabryka może rewelacji nie daje ale ten dystans nijak nie zagra fajnie, bo boczek nie jest dobrze przymocowany do drzwi, zdecydowanie lepiej było by gdybyś przymocował dystans do blachy drzwi,i schował głośnik w środek,sub w bagaju tez ciężko aby zagrał bo tam tez jest pusta przestrzeń która rozchodzi się po całej szerokości nadkola ciekawi mnie jak to gra, pomysł może nie najgorszy ale dystans nie  pomaga za wiele,

zapraszam na odsłuch. i skoro miałeś a3 to wiesz, że blachy drzwi w nim nie ma oraz, że jedynie głośniki o małej głębokości wchodzą w drzwi pod tapicerkę, jeśli mówimy tu o 165 ? :)

 

poza tym: jak to dystans nie pomaga ? pomaga w zainstalowaniu głośnika, który jako pierwszy w szeregu rozmiarów ma membranę na tyle dużą, żeby wypierdzieć jakikolwiek znośny niski ton.

 

ja naprawdę spodziewałem się usłyszeć to, co wy myślicie, że słychać <LOL> ale efekt jest jednak troszeczke lepszy. wciąż daleki od ideału, ale jednak ''słuchalny''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchalna to jest nawet seria ... wszystko kwestia wymagań i tego co kto akceptuje, szkoda że tak dalej idziesz w zaparte ... no ale jak się sam nie uświadomisz, to nikt za Ciebie tego nie zrobi.

Do tego tak jak Sinoff napisał - trzeba dojrzeć ... więc czekamy kiedy to nastąpi i będzie rev. 2 audi a3 po taniości :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mnie zawsze drażniło drżenie tapicerek , stąd kilka moich podejść do montażu wooferów. 

 

są 2 opcje:

albo te wooferki nie grają praktycznie w ogóle dołem (bo w sumie ciężko tego wymagać skoro dostają z 10W )

albo druga opcja że gdy pojawia się już troszkę dołu do drzwi trzeszczą gdzie się da.

 

 wszędzie mowa o cięciu kosztów i o tym co będzie można później wyjąć z auta.

 

dołożenie kabli głośnikowych to koszt rzędu 20 zł do tego sygnałówka kolejne 20 zł i już pojawia nam się opcja zamontowania wzmacniacza do zasilenia zestawu przedniego, 

 

jest gro wzmacniaczy za powiedzmy 150 zł które dodały by skrzydeł temu systemowi , 

 

więc mamy wydatek rzędu 40 zł i inwestycje na 150 zł a granie nie porónywalne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

chcialbym poruszyc nastepujaca kwestie:

 

 

mysle i mysle, i wychodzi mi, ze wedlug tego: 
 
 
trzebaby glosnikowi z tylu zostawic sporo miejsca, zeby mogl grac i nie mial zablokowanego przeplywu powietrza. w sumie teraz mam tak zrobione, ale kwestia jest tego typu: czy takie przytwierdzenie naprawde cos zmieni? wg mnie napieta i usztywniona tapicerka daje nienajgorszy juz efekt. 
 
o czym ja mowie: mam panel, i jedyne miejsce, gdzie moznaby cos dorabiac bez dodatkowego wiercenia dziur, to przestrzen za tym panelem- sruba lapalaby naraz glosnik i trzymala obie czesci dystansu do blachy.bezsensem byloby wiercenie dziur obok dystansu, a zrobienie tego, jak opisuje daloby przypadek A z powyzszego linku(nawet gorszy, bo za glosnikiem wypada rama drzwi i powierzchnia otworu mialaby tyle, co powierzchnia magnesu w glosniku) 
 
schemat, o czym mowie: 
 
i czy taka rzezba jest tego warta ? ograniczyc pojemnosc skrzyni, rozbic fale akustyczna, czy zostawic mu tak jak jest, tapicerke jako sciane kolumny w ktorej teraz jest?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, Twoje rozwiazanie nie jest całkiem złe, ludzikom chodzi o to ze wielu juz takie przerabiało i zdecydowanie lepiej wypada zrobić to jak koledzy radza. :)

 

Jezeli CI tak odpowiada, to Twoj biznes, przeciez nie my bedziemy z tym jezdzic, nie rozumiem o co cały temat...

 

Moim zdaniem da sie to jakos wstepnie ogarnac bo w b3 brata do dzis wisza 16 w tapicerce+panel i jak na podstawe to całkiem niezle sie to sprawuje, tyle ze on nie ma zadnych wymagań...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...