Skocz do zawartości

2 czy 4 ? Ile głosników ?


mayday
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy dobrym pomysłem jest zamontowanie 2 par głosników w drzwiach przednich ?

Pytam ponieważ posiadam zestaw Hertz ESK 130 i by pasował idealnie w miejsca fabryczne w BMW E39 a do tego dołozył drugi zestaw 165 w zabudowie w miejsce kieszeni. Czy jednak ich nie montowac i zamontowac tylko te 165tki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi ci że poprostu te dwie pary nie byłyby takie same i dlatego by sie scena zrypała ?

To jeśli te 13tki nie za bardzo pasuja na przód to może bym je dał w tylną półke w oryginalne miejsca i tam by dopełniały całośc czyli sobie tam pyrkały :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FAQ Nazara czytałem juz jakiś czas temu ale skoro napisałeś że znajde tam odpowiedz przewertowałem jeszcze raz i niestety nie znalazłem nic o zestawie 2 par głosników , jedynie jest o zestawie trójdroznym.

Im więcej nie naczy lepiej.

Zdaje sobie z tego sprawe ale przecież są zabudowy drzwi z dwoma,trzema a nawet wiecej parami głosników chociaż powyżej dwóch to rzeczywiście nie wiem czy ma to sens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro tam nic o tym co ciebie interesuje nie ma

 

to nie daje ci to do myślenia ?

Daje... , że w FAQ Nazara są odpowiedzi na podstawowe pytania i opisy najczęsciej spotykanych instalacji (jak to w FAQ) do których nie mozna zaliczyc zabudowy pod dwie pary głosników.

 

W wielu autach widziałem w drzwiach zestawy podwójne, miedzy innymi kolega z tego forum o nicku mulat miał zamontowane 2 x Rockford Fosgate T162S i nie sądze żeby mu to kiepsko grało z powodu że są 2 zestawy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zamontowane 2 x Rockford Fosgate T162S

no tak ale to są wszystkie głośniki o takich samych parametrach i zapewne zamontowane obok siebie.

te 13 raczej nie są dobrym pomysłem, wystarczy jeden porządny zestaw 16 i porządnie wygłuszone drzwi i wcale nie będziesz potrzebował dwóch par głośników :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapewne zamontowane obok siebie.

W E39 fabryczne miejsce na 13tke jest w drzwiach dosłownie ciut nad kieszenia wiec były by od siebie oddalone o 2-3cm

no tak ale to są wszystkie głośniki o takich samych parametrach

No niestety u mnie nie były by takie same więc chyba masz racje i dam na przód porządną 16tke a te Hertze zamontuje z tyłu w półke w fabryczne miejsca i podepne pod same radio - niech sobie plumkają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W e39 jest podobnie jak w e36, ja robie podstawe czyli 165 w drzwi (nie pod stopy) i syki w slupki. natomiast jak ja bym to zrobil najchetniej u siebie ? tak na bazie RF

 

pod 2 kanały zestaw t162s oczywiscie na fabrycznych zwrotkach 165 w drzwi, syki w slupki, pod dwa dodatkowe kanały srednie z zestawu T152s (130) w miejsce fabrycznych syków w jakies małe kickpanele, oczywiscie przy odpowiednim cieciu pasma dla danych glosnikow.

 

tylko do tego tez powinien byc wzmak z osobna regulacja pasma dla jednej/drugiej pary kanałow

 

[ Dodano: 2008-12-07, 23:37 ]

lub druga opcja nad ktora myslalem to dwa razy T162s

 

2x165 w drzwi + jedne syki w slupek drugie w drzwi w miejsca fabryczne (walory czysto estetyczne) za duzo by byo upchane w slupki

 

całośc dowolnie 2 lub 4 kanały

 

[ Dodano: 2008-12-07, 23:39 ]

jest trzecia opcja ale chyba najdrosza, ale tez godna zainteresowania : T162s + dobrac srednie 13 + zwrotnica trojdrozna no i dwukanaowke

 

ogolnie widzialem peugota niedawno ze srednimi w slupach.. takze jest sporo koncepcji

 

[ Dodano: 2008-12-07, 23:40 ]

aha oczywiscie podalem tylko przyklady na RF bo tu sie orientuje w modelach itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobny dylemat. Posiadam 2 x t162s wylądują one w golfie IV 3d.

A moje pytanie to :

 

czy montować je z przodu z jedną parą gwistków,

 

lub jedne z przodu a drugie z tułu w boczki.

 

jeszcze trzecia opcja : jeden komplet na przód metodą bi - amping

 

wszystko pod hifonics zxi 6406 / 4x85W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...