Skocz do zawartości

Z serii wtyki, znajomości taniości (części samochodowe)


dreadlook
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jak wiemy na forum jest wielu ludzi związanych z różnymi dziedzinami, w tym z handlem. Myślę, że temat będzie dobry dla potomnych i potrzebujących. Osobiście potrzebuję kompletnego rozrządu (wraz z pompą wody) do Seata Leona 1.9 TDI 110KM z 2000r. i chciałbym go dostać w dobrej cenie. Znacie kogoś kto ma dobre ceny?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 55
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Kolega ma sklep z częściami

Napisz co ci potrzeba

Zapytam

Osobiście potrzebuję kompletnego rozrządu (wraz z pompą wody) do Seata Leona 1.9 TDI 110KM z 2000r.

Czyli:

PASEK ROZRZĄDU

ROLKA NAPINAJĄCA

ROLKA PROWADZĄCA

ROLKA PROWADZĄCA

ROLKA PROWADZĄCA

POMPA WODY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A firma Timken, Iljin czy wam cos mówi ?

 

Dokładnie jak piszesz

Nigdy nie wiadomo co sie znajdzie w kartoniku za firmę produkująca

Cos wiem na tem temat bo pracuje w takiej branży

Kupujemy od rożnych producentów a zawsze i tak wszystko trafia w jeden karton ;)

A co fag to chyba idzie na pierwszy montaż do vw

W tam tym roku kupiłem w pracy dwa lozyska na tył do mojego tourana

I po pol roku zaczęły chuczec i oddalenie do reklamacji

Założyłem nowe i dalej to samo okazało sie ze opony byli winne :D

Na 1600 sprzedanych sztuk w tam tym roku tylko moje wróciły z reklamacja

Ale mi uznali, mimo tego ze były dobre :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wole bezpośrednio kupić coś od firmy produkującej nie od pakowacza.

 

Ba być INA to niech będzie INA, ma być SKF to niech będzie SKF. Tam przynajmniej np lozysko jest pełnej jakości. A do pakowacza wysyłają głównie to co nie przeszło norm jakościowych w firmie. Pakowacz i naiwny klient sie cieszy ze kupił taniej markowy produkt a w rzeczywistości kupił odrzut :(

 

U siebie kiedyś założyłem rolne INA tyle ze od ruvilla i po tygodniu zaczęła swistac kumpel wymienił mi na INA z INA i jeździ do dzisiaj ponad 2 lata więc sorry tak to jest z odrzutami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam kupuje tam gdzie zmieniam rozrzad, żeby potem nie było, ze gowniane części dałem to i sam mam je sobie reklamować, do tego często gęsto nie przychodzi w zestawie to co pokazane na aukcji, moja koleżanka ma warsztat i mówiła ze np do renaulta to co sprzedają na alledrogo to ona w drozszej cenie czasami w hurtowni zamawia... Zrobiła prowokacje, zamówiła z allegro zestaw rozrzadu do reno i przyszło co innego niż na aukcji... Sprzedawca sie tłumaczył ze miał akurat braki na magazynie i skompletowal zestaw z zamiennikow... Nic tylko qwa lać!!!!!! Także jak już to dobrze jest kupować u sprawdzonych sprzedawców, a jak jest możliwość odbioru osobistego to już bajka:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak z olejami typu Longlife.

producent zaleca u mnie w signum wymianę co 50tys :D

 

Kolega pracuje w serwisie Opla i powiedział żeby wymieniać go max co 20tysi.

 

Te 50 tysi to taki mit żeby przyciągnąć klientów flotowych. Gwarancja jest na 100tys km na silnik a to przetrzyma nawet bez wymiany oleju :rotfl:

A koszty eksploatacji przy flotach zmieniają sie niewspółmierne. Taki chwyt marketingowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A firma Timken

 

znam firmę, w Sosnowcu niedaleko mnie mają potężny zakład, generalnie na świecie znany producent u nas raczej nie bardzo.... polski rynek mało ich interesuje...

 

I nie oszczędzaj na rozrzadzie. Chytry 2 razy traci :)

 

Tu akurat nie ma co kombinowac... na filtrze kabinowym możesz przyżydzić, ale nie rób tego na rozrządzie bo będzie "kuku" :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem wysyłkowo już po raz drugi kompletny rozrząd w hurtowni z Bydgoszczy bardzo kompetentni, mówisz co chcesz gość szuka i podaje Ci "ich" cenę.

Zamawiam zawsze komplet 3 rolek dwóch napinaczy dwa paski i pompę wody. Wszystko na markowych dostawcach, ale nie wczuwam się czy łożysko robi FAG czy INA, paski wiadomo albo Gates albo Conti i jak widać zawory jeszcze w babciowej całe. :wink:

 

A z alledrogo się ostatnio "naciąłem" musiałem wymienić chłodniczkę w nagrzewnicy, część w sumie tania jak barszcz 70-100 zł, tyle ,że roboty na całe dwa dni bo pół auta trzeba rozbebeszyć i mi przyszła "nówka" a pytałem sprzedawcę czy dobrej jakości?? Nowa była tyle ,że tych "żeberek" to tak lekko 1/3 tego co w ori... :zdegustowany:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...