Skocz do zawartości

Wygłuszenie drzwi V70 II 2004r


Przemeksik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam !

Jak w temacie, zmieniłem autko na V70 II, i mimo dobrego seryjnego audio, wiadomo że człowiekowi ciagle mało.

 

O ile w partnerze drzwi były dość odkryte i można było je wykleić dosłownie wszędzie, w volvo jest jak na zdjęciu poniżej

 

http://www.atpimage.com/cars/v70r/dynamat2.jpg

 

I teraz pytanie jak je wykleić? Raczej nie dam rady wszędzie dojść z mata od środka, a jedyna dziura do zablachowania to miejsce pod ta siwa pianka.

 

Z przodu zainstaluje T162 które posiadam, jednak z racji potrzeby posiadania bagażnika muszę przejść z T2 15" na jakaś 12'' hx2 w closed.

 

I teraz pytanie dać jedna 12'' hx2 rfr w closed, czy np 2x 10 hx2 z serii punch ?

 

Proszę o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I teraz pytanie jak je wykleić? Raczej nie dam rady wszędzie dojść z mata od środka, a jedyna dziura do zablachowania to miejsce pod ta siwa pianka.

 

 

Da się, trochę chęci odchylasz piankę i z cierpliwością (trochę wywijania rąk w chiński paragraf) i ostrożnością (aby się nie pociąć) pojechać z robotą, podobnie przez otwór woofera jest ładny dostęp.

Zaś masz ten plus ,że poza pianką nic nie musisz zakrywać blachą od strony boczka, bajka!

 

I teraz pytanie dać jedna 12'' hx2 rfr w closed, czy np 2x 10 hx2 z serii punch ?

 

Ja bym poszedł w dwie 10ki, będzie punktualniej niż 12ka a jak zechcesz, to grzywę zerwie z głowy, warunek to mocny piec, ale to już raczej wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec ponad 1.2kW przy 1ohm, więc spokojnie, może to i dobrze, ze względu na lpg i koło zapasowe w pokrowcu, i jako że to kombiak wpasuje 2 10tki w boki bagażnika, w razie co zawsze będzie można je szybko zdemontować albo chociaż jedna, tylko teraz znaleźć wersję 2x4ohm :).

 

Wydaje mi się iż seryjne audio gra dobrze min przez te pancerne drzwi z duża ilością przetłoczeń, są naprawdę sztywne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drzwiczki fajne nawet do roboty. Osobiście wole mieć jedna duża dziurę gdzie wlozysz bez problemu cała rękę bez kaleczenia sie. Dodatkowo masz otwór po wooferze więc nie jest źle :D

 

Przylóz sie tylko potem do odpowiedniego zazywicowaniu pianki bo tu masz już spora powierzchnie do usztywnienia i będzie :ok:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój volvuś (v70ii) za jakiś czas również przejdzie lifting dźwiękowy, także fajnie jakbyś zrobił jakąś dokumentację zdjęciową jak wszystko wykombinowałeś. Może znajdziesz jakieś ciekawe miejsca na umiejscowienie wzmacniacza/y. Sub chcesz zabudować w przestrzeń przy nadkolu?

 

Też mam lpg + koło w pokrowcu i myślałem nad schowaniem wzmaków w ten schowek na podłodze bliżej kanapy. Mierzyłeś czy jest szansa, że coś tam się zmieści?

 

Ramkę do radia widziałem gdzieś w sieci ok. 100zł.

 

 

Widzę, że przy wooferze masz jeszcze jeden głośnik. U mnie takiego nie ma a tweeter siedzi w boczku. Samochód jest z 2001 więc może po liftingu trochę pozmieniali, albo masz jakiś wyższy pakiet audio.

 

Zdjęcia drzwi:

 

https://picasaweb.go...601989942/Volvo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Też proszę o zdjęcia jak to wyszło - w sobotę się biorę za s60. Jak usztywnić tą piankę? 

 

 

mrmateo: Ty masz podstawowe głośniki performance a kolega Przemeksik premium sound z 12 głośnikami dynaudio 100w rms każdy i wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...