Skocz do zawartości

GMS 1929 czy DT-284


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jazda po innych , coś już o Tym wiem ...

 

Miałem wersję samochodową kilka lat, słuchał go też rob123, Hi-Sound, ma go teraz od wczoraj Pawel_luk1.

Jak dla mnie to rewelacja za te pieniądze za ile go nabyłem gdy pollink go wyprzedawał ( coś koło 200 zł kpl )

Jest i detaliczny i łagodny, zależy jak go się ukierunkuje i potnie

Minus to jego rozmiar ( jak dla mnie )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Swoje kupiłem dokładnie od jakiegoś Piotrka który tam pracował, i zwalniając się kupił je na handel. Jeżeli kupiłeś taniej to tylko się cieszyć, jak drożej to chyba też nie są złe ??

Ja dokładnie nie pamiętam ile zapłaciłem, nie miałem nawet żadnego kwitu, ale finalnie wyszło coś koło 200 zł. Zobacz po ile sprzedaje je akustyk, czy kiedyś PROA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minus to jego rozmiar ( jak dla mnie )

Ale da sie przeciez wytoczyć ładne nowe pierscionki/adapterki i zmniejszyc ich rozmiar :P

 

A co do HT25 i gry pod ori pasywka ja ze swojej strony polecam spróbować JBL'a DA1002... Audison vr209 nie ujarzmił ich tak jak to zrobił JBL w naszym przypadku ( bo samochód kolegi), tyle ze to nie był jak wczesniej wspominałem nertz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale da sie przeciez wytoczyć ładne nowe pierscionki/adapterki i zmniejszyc ich rozmiar

zalezy od samochodu

w kappie az tak zle nie wygladaly ;)

(tu powinno byc zdjecie, ale jak zawsze kolega obiecuje, obiecuje i "zapomina" ;] )

http://i1070.photobucket.com/albums/u486/Pawel_S/th_slupkilancia2.jpghttp://i1070.photobucket.com/albums/u486/Pawel_S/th_slupkilancia1.jpghttp://imageshack.us/scaled/thumb/2/wavecor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Odgrzebie trochę temat bo zastanawiam sie właśnie nad wyborem pomiędzy dt-284 i gms 1929 - niestety tych ostatnich w uzywce w odbrej cenie - brak. Dzisiaj miałem okazji posłuchać dt-284 w innym aucie i było naprawde oki, ale wiadomo inne auto inna aplikacja itp, Podłączyłem u siebie pod ori zwrotke od el compow i lipa, ale to oczywiste :), byłem umówiony z kims kto pozowli posłuchać mi gms-ów u siebie w aucie, niestey nie wypalilo :( Czy ktoś z okolic Łodzi ma u siebie w budzie GMS-y, chciałem odsłuchać, jak to gra? :wink:  Doczytałem w necie, że te tweety potrzebują dobrze skrojonej zwrotnicy i oczywiscie zdaję sobie z tego sprawę,( BTW czy ktoś z okolic zajmuje sie czyms takim w ogóle??) niemniej jednak, chiałbym odsłuchac to u kogoś. Byłbym zobowiązany jsli ktos akurat znajdzie troche czasu, podajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Odświeżę temat, może komus sie przyda, bo gms-y mam już zamontowane i graja narazie u mnie aktywnie podlączone pod pionka 924 - powiem tak, grają szczegółowo i poprawnie, ale nie zachwyciły mnie jakoś super. Wcześniej miałem ori tweetery pod pasywką od el compow, jakiejs ogromnej różnicy między nimi nie zauważyłem.  Tnę system  aktywnie (wstepnie i na szybko testowane różne kombinacje) lecz tak naprawdę po zamknięciu ostatecznie otworów technologicznych w drzwiach, dopiero bedę stroił cały system finalnie. Wtedy da się ostatecznie coś powiedzieć.  Wleci tez inny piec na górę  ( juz leży na półce) więc wówczas zobaczymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gms na aktywce to co tu mowić tragedia. Wiadomo każdy ma inny słuch i własne doświadczenia.

 

Na dobrze zrobionej pasywce, gdzie poświęciło sie chwile i nie słuchało producenta w zwrotnicy która poleca to dopiero zagrało i jak na taka kasę to jest naprawdę ok, tez trzeba je dobrze ukierunkowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukierunkowane mam je pod lusterko wsteczne, ale to nie zmienia faktu, że póki co nie zachwyciły mnie jakoś super, ale powtarzam, system nie jest ostatecznie zestrojony, ani tweetery ostatecznie ukierunkowane. Zobaczymy jak zagrają pod 50HC, ale bez zabudowy nie wrzucę kolejnego pieca luzem do bagaznika :kwasny:  więc musi to troche potrwać zanim ulepie z wiórówki cosik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprostu wprowadzasz w błąd, ktoś moze szukać tego gmsa. W jednym poście ze ok a w drugim ze nie.

nie masz nic dograne puszczone na aktywce a polecasz tw. Na aktywce ma słabiutko z szczegółem no i jak mogą grać poprawnie jak nawet producent podaje swoją zwrotnice no ale jest słaba i nie wykorzystuje tw na tyle ile on może pokazać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Poprostu wprowadzasz w błąd, ktoś moze szukać tego gmsa.

Nie do końca, na forum chodzą opinie, że ten tweeter pokazuje dopiero to co potrafi w pasywce i to co piszę może tylko potwierdzać tą opinię. Wole puścic go narazie aktywnie niż dać jakąkolwiek zrobiona na pałę pasywke. Jeśli będzie mi się chciało to może z czasem ( jesli nie zmienie tweetera w między czasie) zrobię jakąs prosta pasywkę tylko pod tweeter a woofer spróbuje dograć aktywnie. Narazie będzie to grało jak jest.  Zobaczymy jak zagra pod innym piecem. Ale w tym posunięciu nie upatruje większych zmian w brzmieniu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


aktywnie też sie go da dograć, trzeba tylko uwzględnić w procesorze to co uwzględnił producent projektując zwrotnice pasywną

Karol co masz na mysli, co mam uwzględnić w procesorze :) W radiu moge tylko wybrać ciecia oraz którym rzędem go tnę albo go sciszyć:) ewentualnie:) Swoja droga chyba skorzystam z twoich rad wyjściowych co do pasywki pod ten tweeter:) prosty filtr tj. kond plus cewka bez rezystorów i korektora impedancji. Sciszyc go mogę na radiu zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem kond + cewka nie wystarczy, trzeba robić pułapkę RLC.

Ale to wszystko wychodzi dopiero po pomiarach.

Najważniejsze to zgrać dany tweeter z danym wooferem.

 

W moim przypadku np dopiero 3 rząd na tweeter ( bez pułapki RLC ) ( Monacor DT-284) + 2 rząd na woofer ( mp5.16) zgrywa oba głośniki fazowo.

Ale to wyszło dopiero w n-tym ( piątym o ile dobrze pamiętam)  projekcie zwrotki oraz 2 korygującym pomiarze.

 

Przy innych cięciach ( czy to 1 czy 2 rząd w obu przypadkach musiała być pułapka RLC na tweeter, bo pik impedancyjny zaznaczał swoją obecność ) nie hu hu nie chciało się zgrać.

 

Myslę że Aeronowi chodzi o próbę skorygowania pewnych zakresów za pomocą Korektora DSP zamiast elemntów RLC . 


I teraz te budżetowe tweetery w mojej aplikacji, z danym wooferem, danym ukierunkowaniem grają jak należy ( o wiele lepiej niż mogła by sugerować ich cena ... ) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gms na aktywce to co tu mowić tragedia.

Oooo co za stanowczosc... Pozwole sie po stokroc nie zgodzic... No chyba ze pod Twoja aktywka...

 

 

Coś sie tu cisnieniujecie panowie... Nowa moda na pasywke powstała zenalzey nawet przy(byc może) nieumiejetnym uzyciu zródła aktywnego skreslic tweeter?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...