Skocz do zawartości

Kolejny temat- kable zasilajace


zaczek111
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Interesuje mnie wymiana kabli dietz 35mm2 na 50mm2. Czy ktos sie orientuje czy sa OFC 50mm2 DIETZ-a )cale komplety- a jesli sa, to jak je poznac, jaki kod maja :?: Sa na alledrogo cale komplety juz od 180zl w porownaniu do Hw sa tansze ale czemu :?:

 

Prosze o nie usuwanie tematu odrazu do kosza !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyny sprawdzony sposób to przecięcie takiego kabla kątówką (Przecięcie nozycami nie zawsze skutkuje) Po kątówce widać doskonale czy to miedz czy aluminium.

 

HW w wersji PRO bo inne to CCA czyli aluminium pokryte cieniutką warstwą miedzi albo czegoś co przypomina miedz z koloru do tego stopnia udane, że nawet po zdjęciu izolacji ciężko poznać. Dlatego jak kupuję używane kable zawsze prosze o przecięcie takiego kabla kątówką, szlifierką czym bądź wyposażonym w tarcze do metalu. Wszystko wychodzi na jaw. Nie zawsze ludzie chcą mi po takim zabiegu wysyłać fotki :P czesto się rozczarowują jaki to ich OFC jest miedziany :D

 

Nie lepiej kupic spawarę? Tam jest miedz a i układa się ją nie najgorzej plus jest tania. Ja do tej pory na kablach OS od spawary funkcjonuję. Są mało HiEndowe ale spadków na kablu zasialjącym żadnych nie uświadczyłem. Mam 50mm2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też myślę o wymianie kabli i dedykowane do CA 35mm ofc kosztują prawie 40zł, ten sam przekrój spawarkowego kosztuje 16,5zł, cena sporo niższa a wady ja widzę tylko 2: może się ciut gorzej układać i nie jest piękny kolorowy itp(ale to da się załatwić pakując kabel w oplot bądź peszel)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wady ja widzę tylko 2: może się ciut gorzej układać i nie jest piękny kolorowy itp(ale to da się załatwić pakując kabel w oplot bądź peszel)

z ukladaniem takiego kabla to jeszcze nie wiem-nie mialem do czynienia, co do koloru to nie istotne i tak idzie w peszel...!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ukladaniem takiego kabla to jeszcze nie wiem-nie mialem do czynienia, co do koloru to nie istotne i tak idzie w peszel...!!!

Podejrzewam że dużo gorzej się nie będzie go układały bo te kable też są dość giętkie. A w peszelu jak będzie kabelek to w ogóle nie będzie widać co to za kabel za to w portfelu będzie widać grosz na nowe zabawki:D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawy i tak wychodzą drożej. Jak nie spawara to ja bym szukał na Twoim miejscu używki... Poszukaj w dziale giełda. Co do Dietza... sprawdź sobie, czy na kablu nie ma napisu ECO. Jak będzie eco.. nawet nie bierz. Nie w takim bynajmniej rozmiarze. Miałem takie eco Dietza i dziękuję :rotfl: Ogólnie ciężko znaleźć jakiś solidny kabel w wymiarze równym, większym niż 35mm2. Kiedyś też się naszukałem i nic konkretnego w rozsądnej cenie z nówek nie znalazłem. Skupiłbym się na fajnych, sprawdzonych używkach. Sprawdzonych w sensie, że miedź a nie marka, model etc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tańszych do CA znalazłem 50mm2 sinuslive ofc ale to i tak ok 50zł za 1mb więc chyba będzie spawara : )

 

Bierz spawarkę, przynajmniej masz pewniaka ,że to czysta miedź bez ulepszaczy, wcale nie jest taka sztywna, Holly 53mm wcale też nie jest taki mega elastyczny( grubość żyły robi swoje) a i w te 53 mm jakoś trudno mi wierzyć... SZczerze mówiąc mając porównanie do 35 mm2 z DLS to podejrzewam po upchnięciu w tulejkę to 53 mm z Hollywooda to właście taka chińska wersja z grubszą izolacją prawdziwego 35 mm od DLS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie oprawki ANL z Hollywooda Pro, niby najwyższa seria a rozczarowuje jakością... Najbardziej wkurzyło mnie ,że otwory w środku były zaśniedziałe jakimś syfem i musiałem każdy otworek w klemach oprawkach i akcesoriach z Holly czyścić papierem ściernym, niby nic ale upierdliwe przy większej ilości.

A wydając prawie 3 tys zł na samo okablowanie i akcesoria liczyłem na naprawdę dobrą jakość.

Dlatego teraz zrewidowałem poglądy i polecam Ci porządną spawarę, zwróć tylko uwagę mając parę kabli do wyboru na czystość miedzi jest oznaczana specjalnymi normami.

Bo jeśli brać spawarkę to jak najczystszą, oferta jest szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz spawarkę, przynajmniej masz pewniaka ,że to czysta miedź bez ulepszaczy, wcale nie jest taka sztywna, Holly 53mm wcale też nie jest taki mega elastyczny( grubość żyły robi swoje) a i w te 53 mm jakoś trudno mi wierzyć... SZczerze mówiąc mając porównanie do 35 mm2 z DLS to podejrzewam po upchnięciu w tulejkę to 53 mm z Hollywooda to właście taka chińska wersja z grubszą izolacją prawdziwego 35 mm od DLS.

 

dls'a kabelka nie mialem ,ale mam kawalek sound questa 50mm , w tulejke wchodzil z duuuzym luzem ,zas HW . . .ciasno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dls'a kabelka nie mialem ,ale mam kawalek sound questa 50mm , w tulejke wchodzil z duuuzym luzem ,zas HW . . .ciasno

 

Ja mam i DLS i Holly, dlatego mam porównanie, z pewnością Holly to nie jest zły kabelek, ale za tą cenę oczekiwać można jednak trochę lepszych kabli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...