Skocz do zawartości

podwójne woofery


Jarek S4
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A po długim czasie przychodzi myśl...na co to wszystko(mowa o amatorach)

 

Coś w tym jest, profesjonalista, żyjąc z tego chcąc nie chcąc zostanie przy swoi zajęciu, ale amator hobbysta jak my, może sobie zrobić kuku takim samochodem. Szkoda, aby własne auto grało już tylko jako tania imitacja. Taki efekt ja zaliczyłem, gdybym wiedział, dałbym sobie na luz z odsłuchami.

 

Ale aby nie było ,że to jakieś OT, grają tam na dole wspomniane wyżej DLS i zapylają aż miło, dlatego się trochę uśmiałem z Dawida, ze to buczydła... Ale dobrze ,że sam się zreflektował ,że to zależy kto i jak je aplikuje. Jeden zrobi z nich typowe tłuczki bez ładu i składu, drugi mój ideał woofera, więc..? :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Popularne dni

Top użytkownicy w tym temacie

Ja też wiele wooferów słyszałem i jakoś nie śpieszno mi z ich wymianą,myślę że mają dożywocie u mnie,chyba że 6 w totka się trafi.Bo jak już zmieniać to o dużo "lepsze" choć czy i to ma sens przy reszcie tej klasy klocków......to co mnie jeszcze męczyło (łagodna góra) to chyba już osiągnąłem

a nowe stare hobby już jest bo na tym koniec,nie chce już zmian(to mam na myśli)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mmm... Ja na razie mam jeden UP6 w drzwiach i jest kiszka. Przy spokojnej muzyce (Płyta EASCA, Knopfler, Barry WHite) ok natomiast przy rocku (RATM, Nirvana) ze środka i góry leje się jad nie mający żadnego oparcia w wooferach. Mid i Hi dałem na -2 (mniej się nie da). Na razie wyłączyłem sub i wyłączyłem HPF na zestawie przednim. Wszystko na "0". Chcę konfiguracją sprzętu dojść do takiego setupu aby właśnie na "0" było pięknie i dopiero potem móc ewentualnie coś nieznacznie korygować. Kto powiedział, że r6a jest tylko do nap$#%@anki? Oczywiście, że mogę to sprawdzić sam ale koszty i rzeźba nie jest mała przy takim przedsięwzięciu. Poza tym moje odczucia są takie, że głośnik pracujący na 20% swojej mocy gra "ładniej" niż przy 80%. Więc jak technicznie dwa głośniki widzą pojemność drzwi? Jakby dzielą ją miedzy siebie i każdy z nich widzi jakby połowę? Przyjmując 30 litrów (drzwi) to daje ok. 15 litrów na głośnik, czyli teoretycznie kubatura zbliżona do poprawnej.

Nie zapominaj że wrota auta to nie szczelne komory, najlepiej zbuduj wspólna skrzynie dla dwóch takich woferów i testuj w nogach pasazera, nastepnie ją przedziel na dwie osobne i werdykt :), lecz pamietaj ze w drzwiach nie koniecznie zagraja tak poprawnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

r6 plus picolaki

 

Hmm... Tak jak bym był mało zaskoczony typem TW idącego nisko w 2 way... :hyhy:

 

lecz pamietaj ze w drzwiach nie koniecznie zagraja tak poprawnie

 

Wręcz na bank nie... :)

 

Takie coś jest fajnie pod średniaki potrzebujące komory( np jakieś małe stożki) budujesz im karmik z mdf o odpowiedniej pojemności i się bawisz na desce z ukierunkowaniem na spokojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...