Skocz do zawartości

Projekowanie dobrego system car audi do audi a4 b5.


reikeb
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Niedawno kupiłem audi a4 b5 i mam zamiar zrobic se w nim w miare dobry system audio i pisze tu narazie zabyscie mi doradzili co i jak bedzie najlepsze...

Zacznijmy od poczatku jako jednoste sterujaca wybralem alpine cda-9886r lub cda-9887r(zalezy od ceny). Nastepnym krokiem jest wygluszenie przednich drzwi i zamontowanie odseparowanego systemy 2 droznego, i tu pojawia sie problem bo mam dylemat czy wstawic se glosniki takiej srednicy jak seria czyli 13cm czy troche pozezbic i zsadzic juz 16 lub 16,5 ( czekam na wasze propozycje co do wymiaru i firmy głosników jakie mozecie mi polecic do 500-600zl za komplet).

Kolejnym krokiem ma być wymiana tylnich glosnikow na polce ktore o ile dobrze spojzalem maja seryjnie srednice 13cm i tam planuje wsadzic takie same tylko nie wiem czy same midbasy czy moze jakies 2-3 drozne (tak za 300zl). System przedni i tylni bede zasilal jakims pieczykiem 4 kanalowym ( jakims do 500-700zl ).

Teraz to co tygryski lubia najbardziej czyli zabudowa bagaznika bo chcialbym wsadzic jakas skrzyneczke o budowie BR lub PB pewnie firmy JBL tylko nie wiem czy z pojedynczym glosnikiem 12 cali czy dwoma ( ktore mi sporo osob odradza). Skrzynka alezy czy podwujna czy pojedyncza bedzie zasilania wzmacniaczem na ktorego moge przeznaczyc 800-1500zl no i do tego chyba jakis kondensatorez z 1F by sie przydal. Do tego milo by bylo jak byscie mi doradzili przekroje przewodow do tego systemu CA.

Czekam na wasze propozycje co mozecie mi doradzic za glosniki i wzmacniacze bo wypadlem troche z obiegu i nie wiem co teraz ladnie gra, bo w sumie z tego co sie orientuje to radia dobre robi alpina i clarion, glosniki JBL, PB, Hertz, Helix moze jestem w bledzie wiec dlatego tu pisze i prosze was o rady :D

 

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie pisałem Ci już na innym forum ale powtórzę się:

 

Jeśli chodzi o głośniki z przodu to tylko 16,5mm, natomiast głośniki z tyłu sobie odpuść i dołóż te 300PLN do czegoś innego. W tym budżecie co posiadasz poleciłbym Ci tylko i wyłącznie firmę Rainbow. Na przód wrzuciłbym Rainbow SLX 265 Deluxe (500PLN) lub jeszcze lepsze RAINBOW SAX 265.20 Test. Do bagażnika najlepiej BR, bo w sedanie musisz postawić na skuteczność skrzyni, aby czuć bas. Jeden głośnik 30cm spokojnie wystarczy. Polecam Rainbow Hammer 12, z którego według producenta możesz wycisnąć aż 146dB w odpowiedniej skrzynce BR. Osobiście nie mierzyłem ciśnienia ale sub jest miażdżąco głośny a do tego świetna jakość basu. Całość zasiliłbym CARPOWER POWER-4/600 lub BULL AUDIO AMP 4.600. Jeśli chodzi o kondensator to przydałby się jakiś 1Farad do tego dobre kable i jednostka sterująca i gra muzyka!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciłbym Ci tylko i wyłącznie firmę Rainbow

 

To już nawet nie jest śmieszne , bo w KAŻDYM poście piszesz o tej "niby niemiecko-amerykańskiej" firmie , a sprzęt tak jak każdy inny produkowany w Chińskiej Republice Ludowej ... więc coś Ci ten podpis nie pasuje .

 

Rainbow SLX 265 Deluxe (500PLN)

 

Oszczędzając 130zł możesz zakupić AIV green power SLX delux ( aukcja 489359863 ) i mieć dokładnie ten sam zestaw, ba nawet lepszy (patrz test na stronce allegro). Tylko czy on Ci się spodoba ? Gra bardzo jasno i trzeba dość mocno ściszać tweeter ... nie gra drażniąco jak ESK(DSK) ale jednak ostro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poleciłbym Ci tylko i wyłącznie firmę Rainbow

 

To już nawet nie jest śmieszne , bo w KAŻDYM poście piszesz o tej "niby niemiecko-amerykańskiej" firmie , a sprzęt tak jak każdy inny produkowany w Chińskiej Republice Ludowej ... więc coś Ci ten podpis nie pasuje .

 

Rainbow SLX 265 Deluxe (500PLN)

 

Oszczędzając 130zł możesz zakupić AIV green power SLX delux ( aukcja 489359863 ) i mieć dokładnie ten sam zestaw, ba nawet lepszy (patrz test na stronce allegro). Tylko czy on Ci się spodoba ? Gra bardzo jasno i trzeba dość mocno ściszać tweeter ... nie gra drażniąco jak ESK(DSK) ale jednak ostro.

 

Nie wiem gdzie wyczytałeś, że Rainbow jest produkowany w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam w tej cenie (przy założeniu że rezygnujemy z tyłu i dajemy kasę na przód), morele tempo 6 albo vifa a16 + vifa dn26, do tego jakąś 4 kanałówkę na przód np. μ-Dimension μ-Jr. 4-300 i przy tych radiach jakiech chcesz wybrać puścić to aktywnie i podjechać na jakieś strojenie ktx'em. Co do suba to jeździć i słuchać bo suba najłatwiej wpiąć, a dosyć cieżko dobrać do przodu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu akorat wszyscy polecacie firma Rainbow ??? Co jest nie tak z firmami Hertz, Helix, PB, JBL itp ktore uwazalem za dobre??? Ja najlepeij bym chcial jakas gotowa skrzyneczke a nie sam sub i potem zabawy z tworzeinem skrzyni... A naj akich srednicach przewodow najlepiej podpiac przedni zestaw itd??? Ja narazie mam zamiar se cos dobrego zaprojektowac i powoli robic czesc po czesci a nie wszystko na raz wiec spokojnie, troche poczytac musze i zobaczyc co mi jeszcze polecicie :?:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do przedniego systemu 2x2,5mm będzie odpowiedni :?: ja osobiście mam na przodzie PB es6c i jestem mega zadowolony, grają naprawdę ładnie i czysto a jak trzeba to i kopnąć po nogawkach też potrafią i to całkiem nieźle :D z gotowych subwooferów to możesz coś poszukać np. PB B12 w skrzyni z BR koszt 499zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklep ten nie był aktualizowany ze 100 lat.

 

a to szkoda :D

 

w takim razie jak nie wypali z axel2 to na stronie essa.com.pl są również interesujące oferty np. PB S12P w obudowie BR cena około 520zł możesz też wybrać coś z RE

 

A ta stronka essa.pl dzoala prawidolowo, mozna z niej normalnie zamawiac sprzet???

 

Na adres zaproponowany przez K@mila tez napisze zobacze jakie cenym i zaproponuja. Jak narazie zdecydowalem ze z przodu beda raczej ktorers PB chyba ze ktos mi jeszcze cos lepszego zaproponuje albo mi sie dzwiek nie spodoba bo w weekend bede znajomymu montowal PB L-60c.

 

A jakich firm piecyki sa jeszcz w miare dobre??? No i jeszcze musze wymyslic jakis glosniczek wysokotonowy... mysle nad jakims JL-audio co wy na to??? Chyba ze macie jeszcze jakies lepsze propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakis glosniczek wysokotonowy...
chyba raczej nisko tonowy :D

tak adres jest aktualny i można normalnie zamawiać

 

Sory za pomylke, oczywiscie ze chodzi o niskotonowy :D No to dobrze ze jest aktualny bo dzwonilem pod numery podane tak gdzie mozna kupic w warszawie to nigdzie juz nie sprowadzaja ich ale znalazlem inny sklapik w wawie nawet dobrze wyposazony i dzis kumplowi kupulem PB L-60c w sobote mu zakladam i zobacze jak graja moze takie same i sobie sprawie :D Ale wracajas to niskotonowego co mozecie jeszcze polecic ??? :)

 

[ Dodano: 2008-12-07, 20:50 ]

No dzisiaj zakupilem radyjko alpine cda-9887r :D

 

Teraz czekam na wyplate i bede powoli kupowal zestaw na przod...

 

[ Dodano: 2008-12-17, 21:25 ]

Co powiecie o tym zestawie do bagazniczka a mianowicie wzmacniacz Lanzar vibe 241 i do tego mysle nad glosnikiem JBL P1222 w obudowie BR lub ciekawa skrzyneczka JBL GTO - 1214PB, co o tym zestawiku myslicie??? :D

 

[ Dodano: 2009-01-11, 13:09 ]

Wczoraj zakupilem suba w otwartej skrzyni JBL Power 1222 i powiem ze jak narazie jestem zadowolony tylko sciszylem troche suba bo przod jest jak narazie za slaby bo seryjny ale za jakis czas jak wszystko pokupuje bede robil system przedni, zobaczymy co mi z tego wyjdzie :D Dzisiaj zrobie pare fotek i opisze moja dotychczasowa instalacje w odpowiednim dziale :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...