Skocz do zawartości

2 x GT5-12 w domu.


mateusz123831
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Chciałbym za zimę przenieść subwoofer do pokoju i rozglądam się co potrzebowałbym aby napędzić go.

Jeśli chciałbym przenieść to ze wzmacniaczem 2 x 350 rms to potrzebuje niezłego prądu raczej akumulator i prostownik wymiękną?

Innym sposobem może być końcówka mocy + filtr.

Macie jakieś pomysły jak to zmontować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zasilacz uniwersalny filtrowany z lekka regulacja napiecia , w poprzednia zime delikatnie napedzal mi wzmak + suba

zeby "lekko" zasilac to wystarczy zasilacz komputerowy. ja uzywam starego AT do serwisowania wzmacniaczy i odsluchu ich w domu

do kolumn w zupelnosci wystarcza, do suba za malo

 

kiedys chyba na elektrodzie (lub gdzies na zagranicznym forum) pokazali jak zrobic taki zasilacz do sprzetu CA do domu

kilka tanich zasilaczy komputerowych podlaczone do akumulatora przez mocne diody prostownicze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby "lekko" zasilac to wystarczy zasilacz komputerowy. ja uzywam starego AT do serwisowania wzmacniaczy i odsluchu ich w domu

do kolumn w zupelnosci wystarcza, do suba za malo

Zgadzam się z Pawłem, ale przy takim obciążeniu trzeba też zadbać o dobre chłodzenie takiego zasilacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

Temat rozwiązany.

Subwoofer-y napędza Polska końcówka mocy ADS PA 600 F z wbudowanym crossover-em :D

Ale korzystając z okazji zapytam czy ktoś z was zna jakiś program do projektowania subwooferów Home Audio?

Bo skrzynia z auta nie za bardzo  nadaje się do domu - inna powierzchnia itp...i chciałbym na zimę w wolnym czasie wykonać subwoofer home audio na GT5-12.

Głośniki dają masakryczne ciśnienie ale tylko w jednym rogu pokoju  i przy wyjściu z pokoju.

Fajnie jest w domu poczuć falę akustyczną a jeszcze lepiej ciśnienie.

 

Polecam wam na zimę zabrać subwoofer z sobą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W domu mam suba na głośniku home audio, a sub do auta zostaje w aucie ;) Do projektowania używa się tych samych programów, to głośniki się różnią ;) Chociaż RE SR-12 w domu grał całkiem fajnie.

Ja też mam Suba w domu - Jamo 200 :D 

Ale dla mnie to troszku za mało:D

 

Jasne że różnią się głośnikami ale jeszcze nikt nie zabronił chyba eksperymentować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie, myślę że niektóre głośniki samochodowe mogą się nadawać do domu. Chodziło mi głównie o to że możesz użyć WinISD lub Bassboxa do zrobienia projektu, czy to skrzynia do domu czy do samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie konieczne, ale kolega chciał "eksperymentować dla rozszerzenia pasji" więc dlaczego nie ;) Jeżeli ma okrągły bass reflex to nie ma problemu z szybką przeróbką. Zawsze też może wrzucić coś do skrzyni to zmniejszy litraż bez ingerencji w konstrukcję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Głośniki dają masakryczne ciśnienie ale tylko w jednym rogu pokoju  i przy wyjściu z pokoju.
Fajnie jest w domu poczuć falę akustyczną a jeszcze lepiej ciśnienie.

Buda, budą ale z tego co ja tu widzę to masz podobny problem jak ja u siebie...akustyka pomieszczenia bracie ;) U mnie wystarczy suba obrócić w inną stronę i już gra inaczej ale żeby równomiernie rozprzestrzenić bas w całym pomieszczeniu, może nie obejść się bez paneli akustycznych i pułapek basowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Kiedyś przywiozłem sobie na mieszkanie suba z domu (Es250) gdzie pokój większy i teoretycznie powinno być lepiej a było? Jedna wielka kupa... Efekt był taki, że straciłem praktycznie cały dół. Pomogło jedynie trochę usytuowanie głośnika w rogu pokoju, skierowanego w ścianę. Ale to i tak nie było to. Jak stał na środku skierowany do wnętrza pokoju to miałem wrażenie, że w ogóle go nie słychać.... Gdzie w domu w innym pomieszczeniu grał całkiem inaczej (nawet rusztowania na ganku się trzęsły).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...