Skocz do zawartości

Polski RAP i ten z wielką wodą


leon_max
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 89
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Paktofonika

Kaliber 44

Eldo- uwielbiam jego teksty i styl-moim zdaniem najinteligentniejsze polskie kawałki h-h

Wyp3

Decybel

Płomień 81

Pezet

To generalnie tak z grubsza co z słucham z polskiego hh/rapu. Oczywiście czasem trafi się coś innego :)

 

-EDIT-

A bym zapomniał o jednym wykonawcy - WuWunio Generalnie nie jest to jakiś mega wykonawca pod jakimkolwiek względem ale teksty w niektórych kawałkach są zabójcze-totalna szyderka ze wszystkiego i wszystkich (m.in: Ej Foka, Oddawaj Zozole, Bałnsuj)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja Was prosze taki temat i nic nie wiem ?? :D

 

Wiec zaczne moze od moich gustow od dawnych lat:

 

Stare plyty, ktore do teraz leca u mnie na okraglo:

 

TEDE - S.P.O.R.T. - jak dla mnie najlepsza plytka Tedzika

WFD - Nastukafszy

Fu - Futurum

Wszystkie stare ZIPy i pokrewne.. ZIPery, WWO, Pono itd.. Ze Slaska nie wiem czy ktos slyszal HST ?? Koles jest naprawde przekozak..

 

A z nowszych rzeczy, napewno MES - Alkopoligamia miazdzy poprostu wszystko!! 247 kolesie sa zajebisci, PIHa troche tez poslucham, Pezeta, Eldo, Waglewskich..

 

Jeszcze oczywiscie czarnuchy:

 

2 PAC, NAS, Nate Dogg, Xzibit, Snoop Dogg, Lil Wayne, T-Pain, The Game, G-Unit ( Beg for Mercy), jest jeszcze troche tego :P

 

[ Dodano: 2009-10-20, 18:31 ]

Zapomnialem dodac oczywiscie Kanyego Westa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

[center:68fe57bf14]http://i48.tinypic.com/rbehz8.png[/center:68fe57bf14]

 

 

YO.1 1996r

http://www.tnp.net.pl/obrazki/08-05-2006/re-407fe5281c510eafb3c82f5000dfcab90fe5b5fa.gif

01.Nagły Atak Spawacza - Jeszcze Na Wolności

02.Slums Attack - Bronx

03.S.E.Sekator - Dzień Jak Codzień

04.

05.

06.Nagły Atak Spawacza - Anty 2

07.Slums Attack - Śmierć

08.S.E.Sekator - Brazil (ft. fazi)

09.Nagły Atak Spawacza - Promienista 24(ft. fasola)

10.

 

 

YO.2 1996r

http://www.tnp.net.pl/obrazki/07-05-2006/re-981f2aa28d039cc4ebabddbf0147a17596ac98a3.gif

01.Slums Attack - Mordercy

02.Mad Rappaz - Cienie Nocy

03.Syndicate Dogs - Zawodowy Morderca

04.Stona B.M.S - Z Drugiej Strony Krat

05.S.E.Sekator - Łąka

06.Nagły Atak Spawacza - Zamknij Się

07.Say Truth - Hypnotic Halucination

08.Slums Attack - Godzina Śmierci

09.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

 

 

YO.3 1997r

http://tnp.com.pl/obrazki/20-05-2006/re-e37c31d5ea4d49d7ebc9bcda87a27c890df3a7c1.gif

01.

02.

03.

04.

05.

06.

07.

08.

09.

10.

11.

12.

13.

14.

15.

16.

 

 

YO.4 1997r

http://tnp.com.pl/obrazki/21-05-2006/re-4f75b563ba9dcf679ae1de3260fea6d8427fac3d.gif

01.

02.

03.

04.

05.

06.

07.

08.

09.

10.

11.

12.

13.

14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie hemp gru to banda dresiarzy.. jak na nich patrze to Waszka G mi przychodzi na myśl :P te wszystkie hwdp itp ..mocno płytkie teksty. Powinni ich wszystkich do roboty zagonić zeby dziury łatali po zimie to jakis pozytek by z nich byl.

 

btw: Waszka G

to tez smiech na sali jest

 

Cenię Paktofonike. stary sklad ale i jako wytwornia wypuscili kilka fajnych produkcji.. m.in. Pijani Powietrzem, Eksperyment Psycho. Poza tym eldo i pezet sa wporzadku i ostry

 

 

Chlop sie stara... nie robcie mu burdelu z tematu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Peja diss na Parias

Lubię chłopaków z Parias szczególnie tych z Molesty ale osobiście uważam że przesadzili ze swoim dissem,nie wiem dla czego Włodi z Eldem dodali swoje grosze ehhh w grupie łatwiej kozaczyć :/

Nie bronię Peji bo wiem że też odpierdziela ale przynajmniej czysto gra

żurom pokazał Ci w której grasz lidze

:rotfl: sory ale jak Włodi idzie za takim leszczem tylko dla tego że jest z tego samego miasta i ma "spięcie" z tą samą osobą to po prostu nie mam pytań

pozostaje czekać aż Parias nagra diss z żuromem :hyhy: żurom będzie miał nowych funfli :rotfl:

Tede też nie zaszkodził Peji heh po prostu nie umie

PS.Peja odstaw te sterydy :] i koniecznie zgadaj się z doniem niech sklei bit a owal,liber,mezo i 52 dębiec dodadzą choć by po wersie :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tede to pajac ale moim zdaniem peji te disy wogole nie wyszły

Owszem Peji dissy nie są najlepsze ale tede też nie powalił mnie na kolana

jakas taka sztuczna spina i mało konkretów, na siłe robione...

Popieram,jak najbardziej też tak to odczułem ale lepszy jeden Peja niż całe kółko różańcowe

Buczer ciagnie podklady muzyczne z USA raperow jak tylko sie da

Racja

wg mnei to wcale nie pasuje , po co brac konkret podklad np late nite tip i go tak zwiesniaczyc , dla mnei porazka

Tutaj mam mieszane uczucia :rotfl:

Jeśli chodzi o kawałki Peji gdzie ma na to czas to jednak umnie "wejść" w bit i go naprawdę poczuć lecz w diss'ach odpada i kruszy się jak stare ciastka :rotfl:

Tak czy siak żurom nawet go nie zarysował a tede hmm być może nie lubię jego lanserskiego "stylu" bo pamiętam jego stare kawałki gdzie był bardziej raperem niż pseudo gwiazdą "show"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według mnie to właśnie Parias zrobił z Ryśkiem co chciał ;]

No dobra ale po co :hyhy:

Pelson nie dał by sobie sam rady i trzeba go prowadzić za rączkę :]:rotfl:

Po za tym jakich argumentów używali "pucio pucio" za to to w zęby można dostać ale wrzucać to w diss

Ja odebrałem to tak,nie ważne co robimy ważne że się rymuje i w sumie to tyle :rotfl: sory ale nawet jeśli Peja zbiera butelki to jednak nie jest to dobry temat na diss i bezdpodstawne jakieś tam zarzuty :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie Peja sie skonczyl hoho temu.. Tedego lubilem zawsze, ale za stare plyty.. 3H/WFD to jest dla mnie klasyk, S.P.O.R.T. potem juz sie zaczelo robic coraz gorzej.. Nowy WFD z Numerem jeszcze trzyma poziom Nie lubie tez Pelsona i w sumie On slabiutko wypadl, jego flow mnie drazni. Eldo jest dla mnie w czolowce zaraz za Mesem. Pariasy pojechali Peji jak ktos napisal kulturalnie i bez zbdnych napinek. Jak dla mnie, Peja.. Peji juz koksy mozg zezarly..

 

http://freegammer.wrzuta.pl/film/0hn3W9bSi...s.t.r._ero_eldo

 

Co sadzicie o tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, a ja kiedyś od czasu do czasu słuchałem polskiego hh - głównie OSTR, Paktofonika (mam i winyl ostrego i PFK - tak ten, który wyszedł w bardzo ograniczonej ilości egzemplarzy z kapitalnymi mixami), Pezet, Fenomen. Raczej wolę to, co było kiedyś, niż obecne bardzo komercyjne kawałki...

 

np. bardzo cenię sobie ten remix haema:

 

http://www.youtube.com/watch?v=yTZCuRUKWyg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam sie w pelni Nie wiem czy to sentyment do tamtych lat, czy poprostu rap byl kiedys lepszy..

 

Sądzę, iż po części jedno i drugie ze wskazaniem na to drugie. Obecnie komercja zabija nawet HH w PL, który zawsze kojarzył mi się z nagrywaniem kawałków gdzieś w piwnicy blokowiska itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że Gural idzie dobrym tropem. Sobota i Waldemar K. też super.

Diss Pariasa mi sie podoba, ale mało dynamiki, którą lubie.

Za to diss RPS Tylko PEJA na Parias-a jest masakrycznie dobry, rzeka szybkich rymów i odparcie 100% zarzutów w dużym stylu.

Ja Tedego nie lubie za to, że próbowałem z nim pogadać na Men's Dayu rok temu... nawet uwagi nie zwrócił na fanów ). Raperem dla mnie jest słabym, Rysiek prezentuje rap na prawdziwym poziomie.

 

Powinni spotkać się żywo, pod podkład składać tekst live i skończyć dissowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raperem dla mnie jest słabym, Rysiek prezentuje rap na prawdziwym poziomie.

 

Dla mnie tekstowo TeDe wypada duzo lepiej.. Chociaz ciezko porownac 2 tak odmienne style.. Nie przepadam ani za jednym ani za drugim, ale Rychu sie juz konczy moim zdaniem..

 

Dobrze, że Gural idzie dobrym tropem. Sobota i Waldemar K. też super.

 

Gural i Wall-E to jest moim zdaniem tez wysoka polka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ache, Pyskaty nagral dobry kawalek z chlopakami. A Rysiu chyba pisal ze Pelson by nie dal sam rady Peji moze i nie ale w tekscie powiedzial "mowisz bez molesty jestem nikim, spoko! Lecz na takich jak ty to i tak za wysoko" i ma racje moze sam nie da rady ale przynajmniej nie znie kozaka. A Peja to dla mnie jest juz nikim skonczyl sie rysiek.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tede to pajac ale moim zdaniem peji te disy wogole nie wyszły

Owszem Peji dissy nie są najlepsze ale tede też nie powalił mnie na kolana

jakas taka sztuczna spina i mało konkretów, na siłe robione...

Popieram,jak najbardziej też tak to odczułem ale lepszy jeden Peja niż całe kółko różańcowe

Buczer ciagnie podklady muzyczne z USA raperow jak tylko sie da

Racja

wg mnei to wcale nie pasuje , po co brac konkret podklad np late nite tip i go tak zwiesniaczyc , dla mnei porazka

Tutaj mam mieszane uczucia :hyhy:

Jeśli chodzi o kawałki Peji gdzie ma na to czas to jednak umnie "wejść" w bit i go naprawdę poczuć lecz w diss'ach odpada i kruszy się jak stare ciastka :hyhy:

Tak czy siak żurom nawet go nie zarysował a tede hmm być może nie lubię jego lanserskiego "stylu" bo pamiętam jego stare kawałki gdzie był bardziej raperem niż pseudo gwiazdą "show"

 

Kilka dissów peji jest bardzo mocnych RPS - tylko peja - świetny bit i dobre argumenty bo w końcu rap nie może być grzeczny...

Tede vs Peja - tede wygrał , Peja vs Żurom - zdecydowanie peja pochował pseudo rapera, Peja vs Parias - po pierwszej rundzie Peja wygrywa, najbardziej zawiódł mnie Eldo który to nijako zaprezentował argumenty.

Jedne z lepszych polskich dissów :

Młodziak & Rudy MRW - Farmazony

Młodziak - Autentyczność

Tede - 3 korony

RPS - tylko Peja

Tede - Mordo ty moja

Onar - Śliski Parkiet

Liroy - Bafangoo.

 

Amerykańska kosa wszech czasów

Eazy-E - Real Muthaphukkin G's

 

Tupac vs Biggie

2Pac - Hit Em Up

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2Pac - Hit Em Up

 

You claim to be a playa

But, I fucked your wife

We bust on Bad Boys

Niggas fuck for Life

 

Te wersy miazdza wszystko co do tej pory w zyciu slyszalem.. I ten flow 2 Paca.. A w tym kawalku to juz wogole miazdzy stylem..

 

R.I.P. Nigga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...