Skocz do zawartości

Gabaryty akumulatora


Vincent
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Akumulator po dzielnych 9 latach od nowości w końcu umarł i muszę kupić nowy. Pytanie do was jest takie wiem ze standard wymiarowy to 278x175x175 ale że w najbliższym czasie będzie altek z craftera 180A i tutaj moje pytanie. Czy ktoś z was wie jaki największy akumulator da się upchnąć w tym autku bez zbytniego kombinowania pod maska? Maksymalny o standardowych gabarytach to Bosch s5 77ah i 780A rozruchu. Czy może lepiej dać sobie spokój i dać tego boscha a w przyszłości w bagażniku drugi aku oczywiście w celach car audio :D

 

Pozdrawiam i dzięki wielkie :)

 

PS. Auto to seat leon 1.9 tdi 110km 2003r czyli to samo co A3, golf, toledo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy altek 180A jest az tak niezbedny do takiego auta jak leon I generacji i zestaw do SQ?? A nawet do napier....nia? Czy to nie jest przerost formy nad trescia? Pytam, bo w Iveco TurboDaily z winda (750kg) mam akumulator 140 Ah i 800A prad rozruchu... To cos podobnego dawac do hatchback'a jest zastanawiajace dla mnie.... Tak wiem aku bedzie mniejszy, ale po kiego dawac takie bydle? Bedziesz chcial "cisnienie" robic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten altek pasuje plug and play a i cena nie jest jakaś straszna więc w sumie czemu nie? Może i mój problem polega na tym że jak się za coś biorę to chce być za dokładny i czasami jest to przerost formy nad treścią. Myślę że taki nadmiar prądu nie będzie miał negatywnego wpływu na autko itp. To co wyląduje w bagaju zależy od tego w jakiej cenie uda mi się dorwać graty na ebay'u czy na diyma bo nie ukrywam ze będąc studentem liczę się z każdą złotówką i chce to zaplanować najlepiej jak się da. Myślę że wsadzenie aku BOSCH s5 77ah i 760A rozruchu o seryjnych gabarytach będzie najlepszym wyjściem a w zależności od tego co wyląduje w autku dopakuje jakiegoś małego AGM w bagażnik :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...