Skocz do zawartości

Kicker CompVT 8 BR czy Closed


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy lepiej zrobić zabudowę w BR czy w Closed. Producent zaleca dla BR 34L i wymiary portu 5.1x20.3cm na 48.6cm. Natomiast objętość dla Closed to od 11,3L do 51L. Gdybym się zdecydował na BR i parametry również były by za :wink: to czy mogę zrobić szczelinowy?

Oto parametry:

 

Nominal Impedance [Zn], ohm 2

Resonance Frequency [fs], Hz 49,2

Power Handling Watts, Peak (RMS) 400/200

Sensitivity [sPLo], dB @ 1W, 1m 84,8

Effective Excursion [EXmax™], in (mm) .226 (5.75)

DC Resistance [Re], ohm 2.15

Mechanical Q-Factor [Qms] 10.641

Electrical Q-Factor [Qes] .597

Total Q-Factor [Qts] .565

Equivalent Volume [Vas], ft 3(L) .364 (10.32)

Net Displacement, in3 (cc) 30.4 (497)

Outer Frame Diameter, in (cm) 8 1/2 (21.6)

Hole Cut-Out Diameter, in (cm) 7 1/16 (17.9)

Mounting Depth, in (cm) 3 3/8 (8.6)

 

Pozdro :hyhy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki duży clozet do 8"

Jasne ze tak.Kicker podawaje niby optymalne litraze do swoich subow ale z wlasnego doswiadczenia wiem ze kazdy sub kickera lubi wieksze budy.Sam wlasnie jestem na etapie CVT tylko 165mm suba! i to co ten maly wariat robi w drzwiach to szok,boje sie wsadzic go w bude bo nie wiem co zrobi :wink: 2 szt 165 siedzialy w 96 zamknietych litrach (a prod. podaje max zamknieta dla jednej sztuki 85 litrow) wiec testuje rozne budy dla tych przetwornikow.a troche kickerow sie przewalilo :rotfl: A wracajac do budy w szczelinie to na moje kaprawe ucho to jakies 45 litrow spokojnie bym stawial cvt 8"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producent podaje 51 litrow max dla budki zamknietej. Dla wentylowanej max podaje 34 litry.Dlatego mowie ze ja osobiscie po przesluchaniu kilku subow kickera stwierdzam ze otwarte budy musza byc wieksze niz podaje prod. bo mija sie to z prawda. 45litrow do Twojej 8" mysle ze bylo by grubo i miesiscie(tylko trzeba by sie strojeniem dobrze zajac,niestety to juz nie moja dzialka)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o BR z prostym szczelinowym portem o przekroju 60 cm.kw.

Mozna zrobic port ksztaltu L o przekroju 108 cm.kw, skrzynia w tym przypadku ma wymiare zewnetrzne 584x344x344 mm.

Ktora opcja jest dla Ciebie najlepsza?

Szkic skrzyni i wymiary czesci oczywiscie podam.

 

 

_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.2xcs.com/action/2/maczo/box_br.jpg

 

BR 40L 35Hz, wymiare zewnetrzne 584x344x344, port 300x36x490 mm. Grubosc scian to 22 mm.

 

Panele:

A (przod) - 526x300 mm

B (tyl) - 584x300 mm

C (lewy) - 300x300 mm

D (prawy) - 322x300 mm

E (gorny, dolny) - 584x344 mm

F - 264x300 mm

G - 146x300 mm

 

Strojenie subsonic'a to 30...33 Hz.

 

ZamaskowanyMuczaczo,

Prosze o opisanie wrazen z dzwieku, kiedy sub zostanie zbudowany.

 

Powodzenia!

 

 

_

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie maiłem zbytnio czasu na budową dlatego taka przerwa :kwasny:  W między czasie sub trafił do 35L clozetu :wink: i już było całkiem, całkiem. Pojawiło się znacznie większe zejście plus masaży pleców, przy czym nie zauważyłem żadnych strat na szybkości czy jakości. Jako że MDF jeszcze do mnie nie dotarł :mur1: , zrobiłem skrzynię z PW. Pozbijałem, pokleiłem, a głośniki zamontowałem na miejscu. Montaż w aucie, włączenie radia i... szok. Wymiękłem jak usłyszałem co to maleństwo potrafi, zejście, szybkość, a mięsem rzuca lepiej niż nie jedna ekipa pod żabką po % :wink:  To że lusterko w aucie latało w ogóle mnie nie zdziwiło, ale to że targał zewnętrznymi zdecydowanie mi zaimponowało  :hyhy: Nie ukrywam że nie jedną 10 i 12 pożera na śniadanie  :wsciekly: Zdecydowanie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...