Skocz do zawartości

Subwoofer na CARPOWER CRB-38HQ


Glokk55
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie :D

 

Jak narazie chce prosic Was o rade, czy mój projekt jest wprost proporcjonalny

w żeczywistości do obliczeń na programie WinISD beta :P

 

Głośnik - CARPOWER CRB-38 HQ

 

Parametry głośnika - W załączniku

 

Rodzaj muzyki - Słucham Techno, Rmx-y piosenek typu "ESKA", Hip-Hop :D

 

Skrzynia - Grubość MDF-u 2 cm (Niewiem czy to odpowiednia grubość), Wymiary; (wenątrz paki)

 

Wysokość 60 cm

Szerokość 50 cm

Głębokość 40 cm -- Co nam daje 120 L :D

 

Wymiary pomieszczenia - ( Bo to do domu będzie )

 

Wysokość 250 cm

Szerokość 400 cm

Długość 500 cm

 

Bass Reflex - Prosokątny, u dołu skrzyni, na przodzie, nie przytwierdzony do paki, "wolny" jak rura, 38 cm X 2,5 cm a głęboki na 33 cm :P

zestrojony na 22 Hz :P:P

 

Co sądzicie o tym subwooferze, czy parametry T/S są rzeczywiste >> ? Cena jest kusząca, czyli 249 zł na Allegro :P

Program obliczył mi że SPL najwyżej sięgnie 88.64 dB przy 43,55 Hz :D a przy 22 Hz osiągnie 82,4 dB :D czy mozna choć troche

wieżyć WinISD >> ?

Najwyższe podbicie sięgnie 1,65 dB przy 45 Hz :P a - 4,86 dB przy 22 Hz :P

 

Wiem że nie powinno się ale wybaczcie mi :P - Ile mocy RMS ma mieć wzmacniacz na mostku do tego CARPOWERA >> ?

Prosze Was o szczere odpowiedzi i czy ten projekt jest dobry, to znaczy czy będzie czysto bass grał, głośno czy będzie itd.... ( wiem że nie jesteśmy jasnowidzami, ale przypuszczać możemy :P )

post-1-1227818529.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten glosniczek lepiej sie czuje w closed.. A przy takiej budzie duzo nie odbiega od br.. Pytanie tez jak zachowa ci sie br w pokoju.. Ja bym sie skusił na closed. do techniawki bardziej sie liczy szybkosc niz zejscie.. Zejscia w closed mu nie zabraknie a dynamika bedzie troche lepsza

A co do portu br- pamietaj ze ci zabierze litraz (gdzies okol 10-11litrow) wiec wzrosnie ci strojenie..Acha i glosniczek tez zajmuje kilka litrow. Tak wiec strojenie wyjdzie rzedu 27,5hz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Ci bardzo :D

 

Na cloused to pewnie paka miala by 60 - 80 l jak poleca firma CARPOWER :P

Nigdy nie miałem paki zamknietej i nigdy nie słuchałem na żywo jej :D dlatego

zawsze mam niechęć do clouseda :P

 

Czyli jak port ma 11 L to mam zrobic pake na 131 L (i jeszcze litraz głosnika - musze poszukać). Czyli po to mam zwiekszyc pake żeby uzyskać strojenie na 22 Hz >> ?

 

A co powiesz/powiecie na temat CARPOWERA ? O tym subwooferze i firmie ogolnie ? :P I ile RMS-u mosfeta mi trzeba :P:D Pomogłes Zomer :D Teraz może jeszcze ktoś napisze jakies sugestie ? :P

 

Czekam z niecierpliwoscia !!! :P:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niechec jak niechec..Skoro nie miałes closed to moze własnie dlatego go zrob.. Konstrukcje BR dla ludzi wybrednych są ciezkie do strojenia. Wiąze sie to z kubatura i wielkoscia pmieszczenia. Czesto bywajac u znajomego a ma suba własnie br mam takie odczucie ze w jednym rogu pokoju bass jest w fazie z głosnikami frontowymi a w drugim rogu jest do d... Closed rozwiazuje troszke ten problem..

Co do mocy-daj mu 125% mocy rms(basy na 0 i wzmachol ma zapas), ale zadbaj aby wspolczynnik tłumienia był tez przyzwoity. Moc to nie wszystko..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok :]

 

Więc po dłuższym zastanowieniu zdecydowałem się na pake zamkniętą :P

ktora będzie miała 75 L... Mam pytanie >> czy w cloused przy tym samym litrażu

wysokość, szerokość i głębokość wpływają na brzmienie, czy będzie jakaś zasadnicza

różnica czy zrobie wyższą pake o 10 cm a jej głębokość zmniejsze o tyle samo ??

 

A czy dwu centymetrowy MDF nie będzie za cięki do 38 cm subwoofera, bo mam małe

obawy :D Mam zrobić w środku paki "krzyż" tzn. wzmocnienia z listewek pomiędzy

karzdą rownoległą ścianką ?

 

Nie wiem ( bo nie miałem jeszcze ) czy tłumić to watą taką białą co jest na Allegro, czy

matą wygłuszającą, taką szarą falowaną. Co będzie lepsze ?

 

125 % tego CARPOWERA to 375 RMS w mostku, waspułczynnik tłumienia czyli ?? :/

To będzie mój pierwszy 38 cm subwoofer :P

 

Ponawiam pare pytań 2 posty wyżej :]:] Dzięki Zomer :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten carpower to jakas nowa tania linia raczej ciezko bedzie cos powiedziec bo malo kto go mial chyba...Moc mysle ze bedzie trzymal,zasilanie jak do zamknietej to najlepiej miec ok 400W.Rozumiem ze chcesz kupic jakis gotowy wzmcniacz tak?

 

Do 22mm mfd nie trzeba zadnych wzmocnien przy 70L jest to zbedne i zbednie podnosi wage calosci.

 

Wymiary,ksztalt niewplyniena brzmienie.

 

Generalnie to wybor tego glosnika do subwoofera domowego to z deka kiepski pomysl bardzo mala efektywnosc,duzy mms,umiarkowany Bl to wrozy tylkot o ze glosnik bedzie dosyc cichy jak na moc jaka bedzie lykal,i bedzie wolny w techno itp.To sie nadaje do kina domowego dobrze ale do sluchania muzyki w domu to bardzo srednio i sa lepsze np bsw 154II mysle ze bylbys bardziej zadowolony bo spelnia wszystkie twoje warunki z tym ze obecnie ciezko go dostac.

 

Czesto bywajac u znajomego a ma suba własnie br mam takie odczucie ze w jednym rogu pokoju bass jest w fazie z głosnikami frontowymi a w drugim rogu jest do d

Potwierdzam,ma to scisle zwiazek z akustyka pomieszczenia materialu z jakiego sa sciany,ilosc mebli,dywany itp ogolnie usiebie mialem sporo prolemy z odpowiednim ustawieniem subwoofera zeby uzyskac odpowiedni efekt,zaleznie od ustawien efekty byly skrajnie rozne.Najlepiej wypadlo w rogu pokoju co wiazalo sie tez z lekkim "sztucznym" zwiekszeniem efektywnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, chce kupic nowy wzmacniacz :]

 

Patrzyłem na tego Revemastera, nie podoba mi sie :D Wole coś takiego jak ten CARPOWER ale dzięki za propzycje :]

 

Jeżeli ten 38 cm subwoofer jest taki jak napisałeś, to myśle że zmiana na 30 cm ( CARPOWER CRB 30 QH ) będzie opłacalna, 30 cm kosztuje 199 zł, Jego parametry są w załączniku :] może z 30 coś wywnioskujesz też ?

 

Wtedy pake bym zrobił cloused, 30L pojemności ( bo taka poleca producent ) z MDF 2 cm.

Jeżeli kształt paki zamkniętej nie wpływa na brzmienie to zbóduje coś fantazynego :P

 

POZDRAWIAM :P

post-1-1227874778.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30litrow bedzie ok. Buda zamknieta ma to do siebie ze tutaj 5litrow w te czy w druga strone nie robi wiekszej roznicy. Sam sobie zrobiłem teraz suba na tonsilu 12" buda 50litrow i całkiem ładnie brzmi.Sam sie zastanawiałem nad 15" czy moze nawet 18" w closed ale do filmow lepiej sie sprawuje 12" moze z czasem wrzuce cos z perlessa np 2x10" w dwuch rogach bo pokuj mam typowo symetrycznie, zreszta chce wywalic meble i zrobic typowo kino w pokoju :]

Ja bym upakował zamiast 38, glosniczek 12", z jak najlzejsza membrana, niespecjalnie duzej mocy 150-200wat ale pojsc w jakosc :D

2cm buda całkowicie wystarczy to nie bedzie robic mega cisnienia wiec wzmcnienia zbedne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz blad ze wybierasz tego typu przetworniki do domu,glosniki caraudio szczegolnie takie jak ten do "lupania" sie srednio do tego nadaja.Ale twoja kasa twoj wybor.Mam nadzieje ze zdajesz sobie sprawe z tego ze ten glosnik ma bardzo niski spl a wymaga duzo mocy a odpowiedni naped do niego bedzie kosztowal wiecej niz ten glosnik.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :/

 

Dzisiaj w swojej kolumnie 3-drożnej zatkałem szczelnie otwór bass-reflex, i porownałem

ją z drógą. Cloused nie daje tak niskich częstotliwośći jak bass-reflex :/ W bass-reflex

wystarczyla mi 1 kolummna żeby częsło ostro drzwiami i szafkami :D

A przy tym bass był czysty i bardzo niski, więc po tym doświatczeniu

zdecydowałem zrobić Subwoofer CARPOWER CRB 30 QH w skrzyni B-R :D

 

Zomer, rzeczywiście jest tak jak mówiłeś, czyli w jwdnym miejscu w pokoju

mam bardzo niski bass a 2 m gdzie indziej nie czuje go tak intensywnie :D

Więc tego subwoofera musze bardzo starannie zaprojektować i zbudować pake :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj w swojej kolumnie 3-drożnej zatkałem szczelnie otwór bass-reflex, i porownałem

ją z drógą. Cloused nie daje tak niskich częstotliwośći jak bass-reflex W bass-reflex

wystarczyla mi 1 kolummna żeby częsło ostro drzwiami i szafkami

 

Do closed stosuje sie budy troche mniejsze litrazowo, jakbys zapakował go w 2 razy mniejsza bude efekt byłby zdecydowanie lepszy..

Wiadomo ze br ma lepsza skutecznosc przy pewnych czesttliwosciach, ale mnie denerwowało brzeczenie szkła w witrynie, a closed sprawiał ze mimo iz bas troszke słabszy to nie miałem dziwnych rezonansow w pokoju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po dlugiej przerwie...

 

Po ciezkim namysle i pracy na WinISD zaprojektowalem taka skrzynke...

 

Subwoofer CARPOWER CRB 30 QH

Paka Bass-Reflex

Do domu

Pod karzdy rodzaj sluchanej muzy :padam:

 

Paka 65 l ( bez glosnika i rury)

Strojenie 48 Hz

Rura B-R - 2 X śr. 8,20 cm dł. 16,50 cm

Wymiary szkrzyni- Wysokosc 55 cm, Szerokosc 38 cm, Glebokosc 42 cm

Grubosc MDF wynosi 2 cm

 

Skutecznosc tej paki wyniosla cudem 94 dB przy 50 Hz :D:D

Czy najlepsza do wytlumienia bedzie welna biala ?

Jak wam sie to podoba ? :]:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie :/ Co jeszcze powiesz o tym zomer1980 ?

Co jest najlepsze do wytlumienia ?

Czyli te wykresy sa dobre ... ? :D

 

[ Dodano: 2008-12-09, 21:32 ]

Wlasnie godzine temu zamowilem ten subwoofer ( Carpower CRB 30 QH )

Nie moge sie go doczekac :D

 

A jak na tym wykresie jest takie wielkie podbicie przy 50 Hz tzn ze bedzie mi dudnilo czy wrecz przeciwnie ?

 

[ Dodano: 2008-12-10, 15:32 ]

HaLLo ~~! TeMat UmARl .. ?

 

[ Dodano: 2008-12-10, 16:24 ]

Mam pytanie... :D

Posiadam zestaw glosnikow Boschmann MB-103 CTI i wczoraj zamowilem subwoofer

Carpower CRB 30 QH...

 

Zestaw ma RMS 250 na kanał ( 500 RMS zestaw ) A subwoofer 250 RMS

Czy ten wzmacniacz wystarczy na podpiecie tego zestawu ... ?

 

http://allegro.pl/item503219948_wzmacniacz...y_promocja.html

 

To sa parametry ;

 

Wzm.CAR AUDIO BLOW TL-X307 800W

 

AUDIO:

- Wejścia wysoko- i niskopoziomowe

- Wiele możliwości podłączenia

- Jednoczesna praca subwoofera i głośników zewnętrznych

- Zakres regulacji niskich częstotliwości(50Hz-250Hz)

- Zakres regulacji wysokich częstotliwości (120Hz 3kHz)

ZASILANIE:

- Stabilne zasilanie PWM (pulse width modulated modulowana szerokość impulsu)

- Obwód zabezpieczeń termicznych

- Zdalne załączanie zasilania

OGÓLNE:

- Szybka redukcja szumów

- Załączanie ze zwłoką

- Zabezpieczenie obwodów wyjściowych przed zwarciem

- Złącza wejściowe RCA i wyprowadzenie pokryte złotem

- Obudowa montażowa

- Zabezpieczenie bezpiecznikiem

SPECYFIKACJA:

- Maksymalna moc wyjściowa: 200W x 2 + 400W x 1 (POPM)

- Skuteczna moc wyjściowa: 70W x 2 (4Ohm) + 150W (4Ohm)

100W x 2 (2Ohm) + 150W (4Ohm)

Mostkowanie: 150W x 2 (4Ohm)

- THD: 0.05%

- Pasmo przenoszenia: 20Hz-20000Hz przy plus/minus 1dB

- Wejście: 0,2-2,0V Impedancja 10kOhm

- Stosunek sygnału do szumów: > 90dB

- Impedancja głośnika: 2-16Ohm

- Zakres regulacji niskich

częstotliwości: 50Hz 250Hz

- Zakres regulacji wysokich

częstotliwości: 120Hz 3kHz

- Wymiary (dł. x wys. x szer.): 300x46x250mm

 

[ Dodano: 2008-12-10, 23:39 ]

Poczytalem o tym wzmacniaczu i sie okazalo ze jego pelna moc to 100 Wat :/

 

Czyba musze pisac sam do siebie :D

Nikt nie chce mi pomuc czy nie znacie odpowiedzi ? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...