Skocz do zawartości

Usuniecie starego lakieru


pawelszu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy jak jest potraktowany farbą ten piecyk i jakie ma żebrowanie, gdyż mój ktoś zbezcześcił tak:

 

post-4530-0-05814100-1354618652_thumb.jpg

 

Gdy użyłem zmywacza chemicznego , dało to połowiczny efekt, farba trochę puściła, ale nadal wyglądał jak ogryzek, aby to usunąć trzeba by było trzeć a obudowa jest z alu, więc dostała by przy okazji w kość:

 

post-4530-0-08529800-1354618659_thumb.jpg

 

post-4530-0-90234200-1354618697_thumb.jpg

 

Zdecydowałem się za poradą kolegi na zabieg szkiełkowania, jest delikatniejszy niż piaskowanie gdyż nie robi wżerów w płaszczyżnie aluminium, efekt tego jest taki:

 

post-4530-0-62820800-1354618706_thumb.jpg

 

post-4530-0-85853900-1354618712_thumb.jpg

 

Taki element można albo pomalować, lub też poddać anodyzacji na dowolny kolor na co ja się zdecyduję, bo koszt praktycznie ten sam co za pomalowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu z lakierami samochodowymi i kup zmywacz lakieru w sprayu lub srodek do czyszczenia pistoletów lakierniczych takze w sprayu... Polecam APP i Bolla, nie ma szans zeby nie zeszło :) Pozniej pedzel z twardym włosem i umyj to woda... Czasami jesli sa 2-3 warstwy trzeba powtorzyc, ale zazwyczaj nie ma problemu. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakby farbę opalarką potraktować i drewnianą szpachelką? Wiem że w wielu przypadkach taka metoda się sprawdza ale na aluminium nie próbowałem...

opalarką to można stare drzwi potraktować ;) to już lepiej dać do szkiełkowania lub potraktować scansolen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy opłaca się bawić w te środki, które też swoje kosztują, czy od razu zawieźć do jakiejś lakierni proszkowej, gdzie sami wypiaskują/wyszkiełkują i położą proszek. Teraz jeździć z miejsca na miejsce, bawić się w zdejmowanie lakieru, wydłubywanie go z radiatora, to chyba zmarnowałbyś więcej czasu i pieniędzy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idz do sklepu z lakierami samochodowymi i kup zmywacz lakieru w sprayu lub srodek do czyszczenia pistoletów lakierniczych takze w sprayu... Polecam APP i Bolla, nie ma szans zeby nie zeszło :)

 

Efekty widać na jednym z foto , które podrzuciłem, trochę zeszło zaczęło się marszczyć i aby to wydłubać z żebrowania trzeba by trzeć, a jakieś drewniane szpatułki są za grube, wydałem 50 zł za dwa spreye, a szkiełkowanie kosztuje 30-40 zł... Efekt widać.

 

Jak widać próbowałem wcześniej zrobić to sam w sensie usunięcia starej farby, ale tylko straciłem i czas i kasę. Dlatego polecam albo dać to komuś do wyczyszczenia maszynowo, albo pogodzić się ,że trochę pędzla będzie na piecu... Naprawdę zabawy przy tym jest sporo a efekt może rozczarować, i jak widać wydałem więcej na chemię niż za usługę?!

 

Podobnie z malowaniem, według mnie taniej i lepiej wyjdzie anodyzacja(paleta barw jest dość szeroka) koszt to 2 zł za 10x10 cm, a ile wezmą za malowanie proszkowe, też pewnie z 30-40 zł...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja od siebie dodam tylko, że malowanie radiatora jaką kolwiek farbą spowoduje więcej szkody jak pożytku. Farba będzie stanowić dodatkową i to konkretną przeszkodę dla ciepła i wzmacniacz będzie się bardziej nagrzewał. Anodyzacja to moim zdaniem jedyne słuszne rozwiązanie w tym przypadku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a widział ktoś malowane proszkowo obudowy ? szczególnie te żeberkowe ? Adamu zrobił tak braxa - efekt masakryczny, to już lepiej mieć obdrapańca.

 

Osobiście widze tylko takie rozwiązania, po usunięciu farby:

 

- anodowanie

- chrom, satyna, miedź i pochodne

- lakierowanie (pistoletem) ze względu na powłokę liczoną w mikronach

- polerka - ale tego pieca bym się nie podjął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...