Skocz do zawartości

Domeny internetowe a konkurencja - prośba o szybką odp


Marcyś
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Proszę o szybką pomoc.

 

Sytuacja wygląda tak:

My, na rynku od 1997 roku. Nasza strona od 2 lat. Nasz adres: www.zako-gdansk.pl

 

Dziś otrzymalismy telefon od jakiejś firmy, które rejestruje domeny. Podobno jakiś inny sklep z okolicy chce założyć stronę na adresach: www.zako-gdansk.com.pl .net.pl i .info.pl.

 

Żako to nasza nazwa firmy, tamta firma ma całkiem inną nazwę.

 

I teraz przez telefon mówią, że: ponieważ byliśmy pierwsi, jesteś dużo dłużej na rynku, to oni mogą nam te 3 domeny sprzedać za 250zł rocznie za sztukę.

 

Czy spotkaliście się z czymś takim?

 

Oczywiście, zdarza się, że ktoś chce wykupić domenę podobną do konkurencji.

 

Tylko czy w ogóle istnieje taka firma, która kontroluje takie rzeczy i czy im zapłacić?

 

Z mojej strony to wygląda tak: chcą nam wcisnąć te 3 domeny, a konkurencja to ściema.

 

Jak to widzicie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno jakiś inny sklep z okolicy chce założyć stronę na adresach: www.zako-gdansk.com.pl .net.pl i .info.pl.

 

250zł to żadna kasa - mi raz podkupiono domenę (zapomniałem zapłacić) i chciano półtora klocka. Utargowałem ponad połowę, ale zapłacić było i tak trzeba.

Inna sprawa, że domenę kupuje się paroma kliknięciami. Jeśli te są wolne, to po prostu wykup i będziesz miał spokój - nikt ich Ci już nie podkupi.

Ceny przy pierwszym wykupie są jakieś symboliczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, ze Marcys ma domene xyz.pl a firma pali glupa i mowi, ze ktos chce kupic domene xyz.com.pl albo xyz.com, ktorymi Marcyś nie byl zainteresowany, bo gdyby byl to by je mial kupione.

Ja mam wykupa domene z koncowkami .com, com.pl, .pl tez mi dzwonia, ze ktos chce kupic net czy biz to jak niby chce to niech kupuje. Podszywanie sie pod jakas firme jest niezgodne z prawem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojej strony to wygląda tak: chcą nam wcisnąć te 3 domeny, a konkurencja to ściema.

kolega przez dlugi czas zajmowal sie handlowaniem domenami. jest podobnie jak piszesz - albo ktos kupuje to dla jaj (sam tak zrobilem ;) ) albo zeby pozniej to odsprzedac
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jedna domena wystarczy. Stronka jest wypozycjonowana, i tylko do tego właściwie służy. Nie jest to sklep internetowy, gdzie zmiana zakończenia sprawia, że klient pójdzie gdzie indziej i tam zrobi zakupy. A w googlach i tak tylko nasza będzie działać.

 

Zresztą jaki trzeba by było zrobić błąd, żeby wpisać info.pl zamiast .pl. Większość domen w tej chwili to .pl .eu. I jak już to takie są automatycznie wpisywane.

 

250zł to żadna kasa - mi raz podkupiono domenę (zapomniałem zapłacić) i chciano półtora klocka. Utargowałem ponad połowę, ale zapłacić było i tak trzeba.

Inna sprawa, że domenę kupuje się paroma kliknięciami. Jeśli te są wolne, to po prostu wykup i będziesz miał spokój - nikt ich Ci już nie podkupi.

Ceny przy pierwszym wykupie są jakieś symboliczne.

Tu nie chodzi o podkupienie istniejącej tylko "podszywanie" pod nazwę firmy, ale z innym zakończeniem.

 

Chodzi o to, ze Marcys ma domene xyz.pl a firma pali glupa i mowi, ze ktos chce kupic domene xyz.com.pl albo xyz.com, ktorymi Marcyś nie byl zainteresowany, bo gdyby byl to by je mial kupione.

 

Dokładnie.

 

I nawet nie chce mi się bawić teraz w kupowanie innych domen. Nie widzę sensu, i nie zwróciłbym uwagi gdyby nie oni.

 

kolega przez dlugi czas zajmowal sie handlowaniem domenami. jest podobnie jak piszesz - albo ktos kupuje to dla jaj (sam tak zrobilem ;) ) albo zeby pozniej to odsprzedac

 

Widzisz, ja myślałem, że to byli oszuści. Z Twojej wypowiedzi wynika, że ktoś kupił za zeta, a teraz próbuje przehandlować inaczej konkurencja wykupi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak mozna zapomniec @ przychodza 14 dni przed ,smsy tez

 

No widać można.

 

Enyhał, jeśli dla Marcysia nie stanowi problemu, że ktoś kupi niemal identyczną domenę jak jego, to faktycznie temat może "olać".

Ja wprawdzie kupił bym za parędziesiąt zł wszystkie podobne domeny, ale to tak dla zasady ;)

 

Teksty, że ktoś "chce" kupić, to faktycznie jakaś ściema ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Twojej wypowiedzi wynika, że ktoś kupił za zeta, a teraz próbuje przehandlować inaczej konkurencja wykupi?

tak, dokladnie

akurat kolega robil to kulturalnie. wymyslal "chwytliwe" domeny, a pozniej staral sie nimi zainteresowac potencjalnych klientow

teraz widze zrobili sie bardziej chamscy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...