Skocz do zawartości

Procesor ALPINE PXE-H650- pomocy, nie mogę skalibrować


AD/HD
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 97
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Przemcio

 

moj ironiczny kolego, z nieskrywana satysfakcja ogloszam, ze nie miales racji :)

 

...............

 

jutro opisze swoje wrazenia.

dziekuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam.

 

Z nieskrywaną satysfakcja cieszę się ze ze udało ci się odpalic tego procka :D i jeszcze bardziej się cieszę ze to kto inny ci pomógł :D

 

Jak sam wiesz jeśli pojawia się jakiś nietypowy problem potrzebne jest nietypowe podejście a przeważnie zacząć trzeba od podstaw.

 

IRONIA pojawia się sama jak pisze się coś kolejny raz a za każdą podpowiedzią o podłączenie jest odpowiedz a - ja sobie podłaczylem inaczej ale to chyba nie problem ale dlaczego to nie działa :mur1:

 

A zabiłes mnie już tym ze napisałeś na sam koniec ze w sumie nie pamiętasz jak było to podłączone bo podlaczałes to 2miesiące temu. Bo wychodzi ze straciłem tylko swój cenny czas na skrupulatne pisanie z tobą.

 

Pozdrawiam

 

P.S.

 

Jeśli zwracasz się do kogoś wystarczy ze uzyjesz opcji cytuj z posta osoby do której piszesz. Nie musisz wklejac linku osoby do której piszesz.

Jak ktoś będzie chciał zobaczyć czyjś profil to sobie kliknie na avatara. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dan124 nie kazdy interesuje sie ca, niektorzy maja inne hobby, chetnie bym porozmawial z Toba na tematy tuningu- felg, zawieszen, silnikow i lakieru pozdrawiam

 

 

opone kierunkowa zakladamy odwrotnie, sprezyne ucinamy, ot cala filozofia:D

 

nie wiem tylko co z lakierem mozna zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Mam małe pytanie, czy jak podłącze wzmacniacz który pędzi mi tweetery pod tego procka oraz ustawię na procku odcięcie górno przepustowe powiedzmy -12db/oct, 3200hz. to muszę jeszcze dawać jakiegoś kondzia przed tweeterem aby nie uszkodzić głośniczka?? Oczywiście dany tweeter może być cięty przy tej wartości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zasadzie jeżeli wszystko sprawne i podpinane z głową nie powinno być problemu.

Zdarzają się jednak sytuacje losowe (np. klęknie piec i pójdzie stały na tw) - wtedy kondek by się przydał ;) Już jedną parę tw. piecyk mi spalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanie, czy jak podłącze wzmacniacz który pędzi mi tweetery pod tego procka oraz ustawię na procku odcięcie górno przepustowe powiedzmy -12db/oct, 3200hz. to muszę jeszcze dawać jakiegoś kondzia przed tweeterem aby nie uszkodzić głośniczka?? Oczywiście dany tweeter może być cięty przy tej wartości.

 

Jesli tylko podlaczysz poprawnie i potem poprawnie wszystko poustawiasz to nic tweeterom sie nie stanie :wink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie odkopie temat ,bo kupiłem tego procka ,podłączyłem i gra ,ale na pewno nie do konca tak jak może.

 

Stąd kilka pytań.

Moje auto ma fabryczne radio ,ktore w zaleznosci od wyposażenia steruje różnymi systemami audio.

 

Jako ,że do tej pory miałem audio ( przednie głośniki componentowe + subwoofer ,pedzone 4ch wzmacniaczem) ,podłączone z radiem konwerterami ,

to kompem diagnostycznym radio ustawine było pod system B&0, powodowało to ze sygnał był bardziej liniowy a  dzwiek byl sporo lepszy.Po zamontowaniu procka nie zmieniłem ustawień bo pomyslałem że lepszy bedzie taki bardziej czysty sygnał. Teraz mam wątpliwości.

 

Ok i druga sprawa ,kalibracja. Oczywiście procek podłaczony przez wyjcia głośnikowe w radiu zgodnie z instrukcją.

 

W instrukcji napisane jest żeby ustawić poziom głośności radia na 2/3 3/4 ,na skali głośności. Problem w tym ze u mnie w radiu nie ma takiej skali wiec robiłem to na oko. \jak myslicie lepiej ciszej czy głośniej??

 

Druga sprawa poziom wzmacniacza. Jak ustawić gain??  na początku jak pierwszy raz właćzam i konfiguruje procka, ustawiem gaina na min. W tym sprawdza sobie on sobie wejscia za pomocą 2 tracków z dodanej płytki. Czy tu poziom gaina ma wogóle jakies znaczenie?? Dalej jak wejscia sa ok ,to karze właczyć 3 track/szum ,i trzeba wyregulowac wzmacniacz . Tu tez mam wątpiliwości jak go ustawić na pół mocy ?? czy mocniej?? dalej mikrofon i strojenie tu watpliwości nie mam.

 

Generalnie jakoś to gra ale na pewno jeszcze może zgrać lepiej.

 

Macie jakieś sugestie??

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj instrukcji książkowej tylko na cd masz wersje bardziej dokładna łącznie z rysunkami w jakiej kolejności mic-a ustawiać podczas kalibracji i jak gainy poustawiać i jak po kalibracji poprzestawiac. Tego w instrukcji książkowej nie znajdziesz :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytaj instrukcji książkowej tylko na cd masz wersje bardziej dokładna łącznie z rysunkami w jakiej kolejności mic-a ustawiać podczas kalibracji i jak gainy poustawiać i jak po kalibracji poprzestawiac. Tego w instrukcji książkowej nie znajdziesz :D

o widzisz dzieki , do tej pory studiowałem papierową, angielska instrukcje,mocno średnią.

 

A jak myslicie przestawić radio z powrotem na "mocniejsze", wyjscie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Panowie, odgrzeję trochę kotleta.

Wczoraj skonfigurowałem sobie ten procesor, podłączyłem przód pod wyjście FRONT2, wyłączyłem zwrotnicę i puściłem przez pasywną zwrotkę.

Wszystko gra tak jak powinno.

Próbowałem podłączyć aktywnie, tj. tweetery pod FRONT1, a Woofery pod FRONT 2.

Problem w tym, że w ustawieniach zwrotnicy nie mogę znaleźć regulacji HPF i LPF dla FRONT2 (przy front 1 sprawa jest oczywista : zakres do 5kHz). Jest tylko Fc (częstotliwość odcięcia) i ma zakres jedynie 0-200Hz. Tak jakby był to filtr LPF dla suba...

Drugim problemem jest "pykanie" z głośników po wyłączeniu zapłonu, niby mi to nie przeszkadza, ale.....  :rotfl:

Macie jakieś pomysły ?  :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i ja mam problem z podlaczeniem procka. Sygnal do procka dostarczam poprzez wyjscia glosnikowe z radia. Jak podac sygnal na subwoofer, jak z radia wychodzi tylko front i rear? pomocy.

Znalazlem cos takiego:

http://www.accordklubpolska.pl/printview.php?t=41159&start=0

Z tego co tam pisza to przez przewody B8 B4 B1 B11 idzie sygnal szerokopasmowy i to podobno wystarczy. Czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w radiu masz wyjście na cztery  kanały  tj. lewy i prawy przód oraz lewy i prawy tył to łączysz te cztery kanały z wejściem w procku.

Masz z resztą opisaną kość (L1,L2,R1,R2).

L1 -lewy przód, L2 - lewy tył, R1- prawy przód, R2 prawy tył i to wystarczy.

Procek sam miksuje sygnał na suba .

Jeżeli masz płytę kalibracyjną to na niej jest dość szczegółowa instrukcja co i jak podłączyć.

Tu masz foto z instrukcji.

 

post-2693-0-10108900-1376586154_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli w radiu masz wyjście na cztery  kanały  tj. lewy i prawy przód oraz lewy i prawy tył to łączysz te cztery kanały z wejściem w procku.

Masz z resztą opisaną kość (L1,L2,R1,R2).

L1 -lewy przód, L2 - lewy tył, R1- prawy przód, R2 prawy tył i to wystarczy.

Procek sam miksuje sygnał na suba .

Jeżeli masz płytę kalibracyjną to na niej jest dość szczegółowa instrukcja co i jak podłączyć.

Tu masz foto z instrukcji.

Dzieki wielkie, mam problem z instalacja plytki. wyskakuje mi jakis problem z instalatorem widows. Ale bardzo mi pomogles. THX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeżeli w radiu masz wyjście na cztery  kanały  tj. lewy i prawy przód oraz lewy i prawy tył to łączysz te cztery kanały z wejściem w procku.

Masz z resztą opisaną kość (L1,L2,R1,R2).

L1 -lewy przód, L2 - lewy tył, R1- prawy przód, R2 prawy tył i to wystarczy.

Procek sam miksuje sygnał na suba .

Jeżeli masz płytę kalibracyjną to na niej jest dość szczegółowa instrukcja co i jak podłączyć.

Tu masz foto z instrukcji.

Witam wszystkich, zamierzam w najbliższym czasie zamontować ten procesor i mam pytanie. mariuszb55, wg załączonego przez Ciebie schematu (dostępnego w intrukcji rozszerzonej) mostkujemy kable z wtyczki do procesora: L1(+) oraz L2 (+) z kablem wyściowym z radia (+) np. dla przednich głósników oraz L1(-) oraz L2(-) z kablem ( -). Zatem wg schematu wystarczy podłączyć do procesora wyjścia sygnału dla głośników przednich (lub tylnych) a procesor sam rozdzieli go na przód i tył, niemniej, kłóci się to z tym co napisałeś :) Czy może napisać jak powinno być poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli z radia wychodzą cztery kanały to podłączasz sobie wszystkie cztery z wyłączeniem suba natomiast jeżeli z radia wychodzą tylko dwa to podłączasz te dwa do zmostkowanych kabli w procku tak jak pokazuje instrukcja.

Osobiście uważam, że oba połączenia są prawidłowe.

Ponieważ w radiu masz praktycznie ten sam sygnał stereo zarówno na przód jak i na tył regulowany jedynie faderem więc co za różnica czy podłączymy dwa kanały z radia do czterech zmostkowanych kanałów w procku czy cztery kanały z radia do czterech kanałów procka.

Po prostu z punktu widzenia elektrycznego to tak jakbyśmy wcześniej zastosowali mostek (już w samym radiu) bo przecież zarówno na przód jak i na tył idzie ten sam sygnał.

Tak ja to ogarniam.

No chyba że się mylę to proszę poprawcie mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...