Skocz do zawartości

strojenie skrzyni


dawi161
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Jestem zielony w wyliczankach stąd moje pytanie, czy można z skrzyni basowej o kształcie trapezu zrobić szczelinówkę czy musi być w niej port BR? Chciałbym uzyskać w skrzyni o wymiarach wewnętrznych 52,5-35-25-35mm strojenie 38-40hz. proszę o pomoc w wyliczeniu takowej szczeliny lub portu BR. z góry dzięki wielkie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy można z skrzyni basowej o kształcie trapezu zrobić szczelinówkę czy musi być w niej port BR?

Szczelina to tez BR, tylko inny ksztalt, w skrzyni takiej co podales tez da rade zrobic szczeline, ale sporo trudniej niz w tradycyjnym prostopadloscianie.

Co do Twojej prosby o wyliczenie, to niby jak ktos mialby to zrobic bez parametrow glosnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skrzynia byłaby pod ten o to głośnik (dwie cewki), mam po robione foto... sam nie jestem w stanie go zidentyfikowąć i co z tym idzie znależć jego T/S. dostałem podpowiedż od dobrego znajomego, żeby go wsadzić do skrzyni co podałem wyżej i zobaczy co to wogóle potrafi...

post-10680-0-23929500-1352636212_thumb.jpg

post-10680-0-97594200-1352636239_thumb.jpg

post-10680-0-54634800-1352636298_thumb.jpg

post-10680-0-50963500-1352636333_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak jak kolega radzi - należy wyszukać parametrów T/S (Vas, Qts, Fs itd.)

A "szczelinówka" to nic innego jak port bass-reflex w kształcie prostokąta:

Zamiast portów w postaci rurki możemy zastosować tzw. slot port – czyli port bass reflex w postaci tunelu prostokątnego.

Na początek potrzebujesz obliczyć Dv’:

Dv’ = 2*((W*H)/pi)^0.5

Dv’ = średnica odpowiadająca średnicy portu okrągłego

W = obrana szerokość „slotu”

H = obrana wysokość „slotu”

Następnie należy zastąpić Dv parametrem Dv’ w obliczeniach długości portu Lv, aby uzyskać długość portu prostokątnego.

Więcej na mojej stronie www.diysubwoofers.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twojej prosby o wyliczenie, to niby jak ktos mialby to zrobic bez parametrow glosnika?

proponuje sie zaglebic troche bardziej w temacie. skoro skrzynka jest gotowa = znamy litraz. kolega podal tez strojenie jakie chce uzyskac. wiec w takim przypadku nie potrzebujemy zadnych parametrow glosnika!

 

 

 

Patrząc po zawieszeniu, po "obudowie" magnesu sądzę, że to AUDION

tez tak na poczatku myslalem. tylko ze audiony nie sa na tak solidnych koszach.

 

 

jakbym tu byl moderem to bym temat zamknal za dublowanie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...