Skocz do zawartości

ETON PA504


michal_j
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Zakupiłem taki wzmacniacz poprzez serwis aukcyjny

 

chciałbym zapytać czy on rzeczywiście nadaje się do aktywnego podziału czy front można odciąć do 550Hz a dopiero tylne kanały możemy ucinać od 550Hz do 5500Hz ?

 

chodzi mi o przełącznik x1/x10 czy on działa dla obydwu zwrotnic czy tylko dla sekcji rear ?

 

http://amp-performance.de/832-Eton-PA-504.html

 

www.eton-gmbh.de/dlstream.php?FileId=17

 

byłbym wdzięczny za podpowiedź..

 

pisałem bezpośrednio do producenta, ale bez odezwu :( wg instrukcji i charakterystyk wychodzi, że działa dla obydwu zwrotnic..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzilo o dowartosciowanie

 

raczej o opinie kogos kto to slyszal i ma jakies porownanie, pod dobrymi odluschami i domowym CD zagra dobrze a zanim trafi do samochodu pewnie minie z miesiac ... stad to pytanie

 

bedzie gralo z dehp77mp, tempo6 w wygluszonych furtkach podzielone zwrotką wzmacniacza

 

muzyka różna - od klasyki po hiphop/dubstep (chodzi mi o sprzęt, który radzi sobie z każdym rodzajem muzyki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagra zdecydowanie lepiej pod aktywnym podziałem, niż pod ori zwrotką ;) Odsłuchane :D Ogólnie odsłuchane pod taką samą konfiguracją 3 zestawy - wszystkie zagrał lepiej, jak się coś pokręciło wzmacniaczem ;) Po włożeniu z powrotem nieszczęsnej zwrotnicy, ubyło połowę woofera :(
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwrotkę od tempo mam delikatnie dłubniętą (lepsze komponenty i inna wartośc podziału), odsłoniło to trochę średnicy, której brakuje na seryjnej zwrotnicy tempo

 

woofer tempo potrafi kopnąć, ale musi mieć odpowiednie warunki, wcześniej pod 404XR i 7944 była rewelacja - niestety sprzedaż samochodu/sprzedaż sprzętu .. miałem sobie darować CA, ale po roku jazdy z fabrycznym audio nie wytrzymałem ;) - to poprostu nie gra ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bez CA dnia nie wytrzymuję w aucie :D Jak jest cisza, to mnie mało szlag nie trafi :P Zawsze miałem wrażenie, że Tempo średnicy miało wystarczająco, brakowało właśnie kopa na dole. Aplikacja standardowa - wszystkie woofery w takich samych warunkach grały. Na standardowej cienko i to mocno w porównaniu do r6a, hsk, które oprócz wnerwiającej góry dawały sobie na zwrotnicach przyzwoicie radę w pozostałej części pasm. Pominięcie zwrotnicy jest dobrym rozwiązaniem, w każdym z przypadków było o niebo lepiej, tylko jak dla mnie woofer i tak w porównaniu do dwóch pozostałych wypadł najsłabiej (subiektywnie oczywiście, bo ja lubię jak przód daje dużo z siebie, kopie, trzęsie nogawkami, potrafi nisko zejść i te sprawy :D ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze odslonisz rabka tajemnicy albo podpowiesz jakie ciecia mozna zastosowac w tempo? Glownie chodzi mi o wydobycie jakiegos kopa z woofera bo reszta mi w zasadzie pasuje. Tylko na basie jest cieniutko jesli chodzi o uderzenie... Rozumiem oczywiscie ze stromosc filtrow 12db/oct? oczywiscie drzwi sa wygluszone matami stp a glosniki na dystansach mdf

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stromość miałem we wzmacniaczu 12 db, hpf zawsze tnę 60 Hz, podział dobierany na wzmacniaczu na słuch, ciężko dokładnie sprecyzować, bo skala na potencjometrze nie jest na tyle dokładnie oznaczona, żebym coś więcej powiedział, tym bardziej, że to już kawałek czasu od odsłuchu minęło. Na hsk zszedłem nisko z podziałem - okolice 2 - 2,5 kHz, dużo tweeter zyskał, tempo było wyżej, bo okolice 2,8 kHz. Wszystko na słuch, żeby nie męczyć za bardzo tweetera. Niemniej jednak, woofer w dobrze zrobionych furtkach i dostając około 180 rms na stronę dawał zupełnie inne brzmienie, potrafił kopnąć. Ja rozumie, że i 60 wat daje efekt do przyjemnego słuchania, ale ja mam trochę inne zapędy :) i zdrowy prąd w odpowiednio dużej ilości zawsze mi odpowiada, chodzi o ten charakter gry :) Wszystko zależy od upodobań i oczywiście od zdrowego rozsądku - szkoda by było zamęczyć tweeter.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, bo budowa filtrów i zwrotnic to dla mnie "mała czarna magia" :rotfl: Wiem jedno, na obecną chwilę mam woofery hv, były podział aktywny, który mi robił Hifon Hawk, woofer od 60 Hz, do około 2 kHz zasilany z XM-7557, CP DT284 leciały z Hifona od tych 2 kHz - woofer rozbił robotę piękną, bardzo dobrze radzi sobie w niższych rejestrach, CP dużo średnich przenosi na deskę i bardzo mi te zestawienie podeszło i ten podział. Chwilowo Hawk wyleciał, XM-7557 przejął na siebie gwizdki, ale żeby pasma się nie nakładały, to puściłem przez ori zwrotnicę od hsk i co ? Woofer gra dla mnie jak kapeć i tyle :kwasny: Stracił całe swoje dotychczasowe życie, do tego CP poszedł wyżej i kupa na całego na przodzie - cały wykop przepadł. Nie mogę się doczekać, jak Hifon wleci z powrotem, XM-7557 wyleci i zyskam 2 x kabel zasilający (XM wymaga 2 x + i 2 x -) i będą 3 piece Hifon podzieli pasmo na Alpine 3549, a cyfrak Sony XM-1S zasili suby i powinno wrócić do normy + lekko podbarwiony (ponoć) dół pasma na wooferach przez Alpine, więc to co lubię :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze to glupi pomysl ale ostatnio przyszlo mi do glowy zeby w celu poprawy przetwarzania basu w moim systemie (chce zrezygnowac z suba) moglbym w wygluszyc i zamontowac w tylnie drzwi jakies woofery z dobrym kickiem (np hertz, dls) zasilic je wzmacniaczem i uciac na lpf na ok120hz. Bylaby to taka namiastka zestwu 2,5 droznego...

A moze woofery z Diory? Albo z audio system xion?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi przychodzi jeden pomysł :) Konkret na przód i nic więcej :) Chociaż te R6 w drzwi, drzwi na beton zrobione i wtedy z HPF zejść do 50 Hz (wytrzymają te woofery i dadzą sobie radę :) ). Wtedy dobrze dopalić je i będzie już nieźle, można i coś jeszcze mocniejszego zaaplikować, ale te R6, to już potrafią pograć bez suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok R6 na basie to oczywiscie faworyt w tych pieniadzach. Ale podobno brak w nich srednicy a ta mi sie w tempo widzi... Moge miec jeszcze Audio System hx165 sq 100zl drozsze niz dls... Ogolnie mam metlik w glowie bo jedni pisza ze dls nie ma srednicy inni ze ma tylko bas wychodzi na przod... Niestety nie mam gdzie posluchac tych dls wiec moze wypowie sie ktos kto ma ten zestaw?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G... prawda z tą średnicą w R6 :D Wszystko jest jak należy, po po prostu dół jest mocny i niektórzy takie wrażenie odnoszą, a jak średnicy mało (ja również lubię średnicę wyraźną i zagraną wysoko na desce, na 3 way mnie nie stać :( ), to nabyć fajny tweeter, który można przyciąć nisko - ja zastosowałem CP DT284, które pomimo obaw dają radę sobie od tych 2 kHz, ale są na pewno inne propozycje takich tweeterów. Myślę, że mogło by być ciekawie, sam docelowo mierzę w R6, które odłożyłem nieco w czasie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm trzeba sprawe przemyslec :wink: dzisiaj jechalem rocznym peugeotem boxerem z fabeycznym audio na fabrycznym radiu i bylem mega zdziwiony jek to gra na basie :szok: wiem ze bas nie mial idealnej kontroli ale moze mi ktos wytlumaczyc jak oni to robia ze w niewygluszonych drzwiach pod radiem z drzwi wydobywa sie tyle basu? Bawilem sie korektorem i bas nie byl wcale podciagniety na "maxa"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tez to zauważyłem w nowych autach, i im dłużej bawię się w Car Audio i przerabiam coraz więcej tematów w swoim samochodzie ( golf trójka, drzwi zrobione naprawdę porządnie ), przerzucam coraz to więcej i droższych klocków tym bardziej jestem zniesmaczony/ wkurzony/ załamany, że fabryczne woofery z nie zrobionych drzwi grają takim fajnym zaokrąglonym poduchowatym basem, bardzo przyjemnym do posłuchania w trasie, jadać z kimś można normalnie prowadząc rozmowę cieszyć się przyjemnym dzwiękiem ( bardziej precyzyjnie - grą woofera ). Czasem nachodzi mnie refleksja że wystarczyło by wymienić tylko tweeter na coś fajnie, miękko grającego z niskim fs ( na np Supremo piccolo ) ,dołożyc jakąś fajną 2 - kanłowkę ( np audisonka vr203/206 ) i tak na dobrą sprawę mogło by to być koniec zabaw w aucie...Tylko trzeba by mieć to nowe auto ;)

 

PS : Moje spostrzeżenia tyczą się odsłuchu przy cichym / średnim poziomie odsłuchu, wiadomo, jak się da prądu to większość tych fabrycznych głośników wymięka, a te " wrzucane" zaczynają grać i pokazywać swoją wyższość w każdym aspekcie, ale ileż tak można słuchać jadąc z kimś w dłuższą trasę ??

 

PS 2: A może to problem poziomu szumów, które jest tak wysokie, że " zjada" bas w starym aucie przy cichym/ srednim poziomie odsłuchu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ten sam temat przerobilismy robiac drzwi na beton w foce kumpla, z serii lekkiej, papierowej i małej bez wygluszenia bas był ciewkawy jak na stock wf. Po wrzuceniu czegos ambitniejszego kakofonia... Ale ja jestem swiadom ze nalezy spokojnie czekac, wrzucic piec, (bo narazie wszystko z radia-nie zdazylismy)on na szczescie tez...

 

To jasna kwestia, leciutki papierowy wf przy w miare cichym graniu nie ma sobie rownych z klocem pokroju r6 który potrzebuje aplikacji zeby pokazac co potrafi... No ale za to finalnie da sie osiagnac duuzo wiecej tym bardziej w wyzszych poziomach glosnosci :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...