Skocz do zawartości

Mocna 8' do sedana


michal_gol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam pacjenta Hondę Accord VI Gen w sedanie, monoblock Hifonics Hercules Industria (300w @ 4ohm, 500w @ 2ohm). Miałem subwoofer Infinity infinity REF 1240SE (12') i było wszystko ok - bass przebijał się z bagażnika do środka auta lecz zajmował strasznie dużo miejsca w bagażniku (mam butlę lpg w kole więc wożę zapas). Obecnie mam jakąś 8' Spectrona (z powodu mniejszej mocy gra mniej jak na pół gwizdka) i go wcale nie słychać z pozycji kierowcy i pasażera, natomiast na tylnej kanapie jest ok. Przymierzam się do wymiany specrtona na inny sub 8' lub 2x8' lecz potrzebuję porady. Na oku mam:

RE Audio REX-8

Rockford P2d2-8

 

Intertechnik MDS-8

oraz STX 8'

 

 

Chciałbym osiągnąć podobny (lub lepszy) efekt jak miałem infinity. Muzyki słucham każdej (od Hip-Hopu, po rock, pop, techno i disco polo)...

 

budżet ok 500 na sam głośnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączę się, myślę że koledze chodzi nie tyle o rozmiar głośnika co całej skrzynki, a 25l to już jednak sporo (wiem bo też mam accorda i wożę ze sobą koło w bagażniku). Także może jakaś propozycja co zagra w 10-15l i przebije się do środka (nie mówię o zamieszaniu a o uzupełnieniu pasma :) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja 8" RF P2 sprzedałem. Niestety nie zdążyłem jej wytestować w sedanie :/ a szkoda bo były możliwości, tylko czasu brak.

 

Mam również RE08 i porównując oba - RF P2 8" jest od niej 2x wszystko :D (jakość, moc, pierdyknięcie). Dodatkowo zalecana obudowa BR to 18L (grał u mnie w tym i w połowę mniejszym klozecie).

 

Jednak ja do sedana szukałbym czegoś mocniejszego...

 

Poczytaj instalację. Ktoś z forum w sedanie Vectra B ma 300rmsową 10" i z powodzeniem przebija się do kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam posiadam 1 szt. MDS-a 08 BR pod Alpiną V12 i niestety w sedanie nie jest to "to". Po przeskoku z przodu na przód + MDS 08 było lepiej z niskimi częstotliwościami, ale bas spotyka wyraźne problemy na swojej drodze :zalamany:

 

Na plus: Jako "uzupełniacz" pasma spełnia swoją rolę, no i 22l nie zajmują wiele miejsca w kufrze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...