Skocz do zawartości

Wzmacniacz do systemu przedniego


MANIECZKA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie na wstępnie...

 

 

Chciałbym się dowiedzieć i uzyskać parę niezbędnych informacji dotyczącego mojego KONKRETNIE sprzętu...

Szukałem informacji w necie na temat sprzętu i możliwości jego...jednak potrzebowałbym KONKRETNYCH wskazówek od fachowców w dziedzinie...

 

Moje auto to Astra G Coupe

 

Zestaw swój do auta zakupiłem po rozmowie z kolegą, który co nie co ogarnia się w temacie...ale...

 

Drzwi zostały wygłuszone przeze mnie matami STP - wszystko dokładnie wyczyszczone, odtłuszczone.

 

Na przedni zestaw wybrałem zestaw odseparowany firmy HERTZ HSK 165 - nówki po 700zł...

 

Zostały one osadzone na dystansach z MDF...

 

Zakupiłem kable z miedzi beztlenowej OFC o przekroju 2.5mm do wooferów i 1.5mm to tweeterów...firma to była bodajże AUDIOBAHN...? czy coś w podobie już dokładnie nie pamiętam ale niemiecka dobra firma...

 

Zakupiłem również kable zasilające o przekroju 20mm - tu jest kwestia czy wystarczające do tego zestawu czy nie...?...jest na nich bezpiecznik 30A...

 

Kable poprowadziłem w progach osobno zasilające i sygnałowe dodatkowo w peszlach.

 

 

Skrzynia basowa to: 2487219216.jpg | | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl JBL GTO1204BP-D DUAL 12 1800W

 

Do tej skrzyni jest zamontowany wzmacniacz firmy HIFONICS 4b8eb6a4c9ea25de.jpg | | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl

HIFONICS CYCLOPS XI

 

Jest również podłączony Kondensator 2F cap2c-opis1.jpg | | Fotki, Zdj�cia, Obrazki Fotosik.pl

 

Masa została podłączona do tylnich siedzeń w jednym miejscu dla dwóch wzmacniaczy...żeby było jasne. Tak wyczytałem, że jest najlepiej.

 

i teraz mam problem, dylemat...:

 

Mam do zasilenia przedniego systemu odseparowanego wzmacniacz STEG 45.4...

1. pytanie czy jest on dobry/?...

2. czy odpowiednio napędzi ten zestaw?

3. jest na nim opcja BRIDGE/ znaczy mostkowanie...powinien napędzić ten zestaw 2x150W...ale niestety ludzie mi mówią, iż nie da się go zmostkować, dodam, że brałem skrajny + z - i działał tylko jeden kanał...

4. teraz jest podpięte, że skrajne + i - są podłączone pod ten zestaw...

5. czuję, że to nie jest to...jakby za mało mocy miały te Hertze a jak wiadomo one potrzebują DUŻEGO kopniaka...

 

 

Teraz mam opcję kupienia STEG 120.2 już dwukanałówki.

 

Czy to jest dobry wybór?...

Czy ten STEG 45.4 jest niedobry?, może coś z nim nie tak?...

 

Jakie modele polecacie do tego zestawu Hertz HSK165?...Wzmacniacze ...kwota do której jestem skłonny coś tam włożyć to 650-700zł ...i jak mówię, ten STEG 120.2 mogę mieć za friko...pytanie czy to ładnie, i odpowiednio będzie napędzało te Hertze...?...

 

Proszę o konkretne porady i odnoszące się tylko i wyłącznie do tego jakby zestawu HERTZ HSK 165 te starsze, nie 165.4...i tych wzmacniaczy STEG...jak również mile widziane propozycje do nich.

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie, porady i pomoc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz, że masz możliwość kupienia Stega, a później, że możesz mieć go za friko :hyhy: to wreszcie jak ? Co do wzmacniacza do HSK, to ło matko, ale tematów tutaj było o tym (to jeden z hiciorów te hsk :hyhy: ). Co do ilości watów dla hsk - pod dobrym wzmacniaczem nawet słabszym grają dobrze, ale ...:D jak dostają dużo więcej jak ich rms, wtedy jest to, co przynajmniej ja lubię :rotfl: Dobrze grały na mostkach z Rockforda Fosgate 500x - dobra kontrola woofera i duży ogień w grze (oczywiście z głową ) :wink: Teraz dostają z mostków XM-7557 i odżyły (wcześniej z pojedyńczych kanałów tego pieca coś brakowało), dobrze było z Kenwodem PS-301T, SS USA-364 (również z mostka zasilane). Ogólnie - lubią prąd te głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o tego STEGa 120.2 to ma te dwa kanały...na te głośniki...to jest dwukanałówka, także już innego wzmaka by nie było ( 4kanałówki )...tylko ten 120.2 ...góra rzeczywiście jest ostra ale to jak teraz gra pod 45.4 ...

 

Hertz chodzi pod 4ohm a ten STEG 120.2 ma 2x120W przy 4ohm...także tragedii chyba nie ma?...jakość chyba jest...duży współczynnik tłumienia 500...

 

 

Hmmm a powiedźcie mi jak to jest:

 

STEG 45.4 przy 4ohm ma 2x150W w MOSTKU?...Moc nominalną ma taką no ale jak to uzyskać?...

STEG 120.2 ma 2x120W przy 4ohm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam obecnie podłączony STEG 45.4 - 4 kanałówka...ale podłączenie jest normalne czyli: 1 kanał - ...........+ i - 2 kanał ...........+ i - a to nie jest przecież 2x150W przy 4ohm...w tym wzmacniaczu...a chcę tak zrobić ale nie wiem jak...

 

Jest napis BRIDGE na dole i strzałka ...

 

Natomiast STEG 120.2 jest dwukanałowy i ma 2x120W czyli mniej...od teg STEGa 45.4...

 

STEG 45.4, którego teraz posiadam ma w opisie napisane:

 

http://images37.fotosik.pl/1834/55165b9d5244e31dmed.jpg

 

Parametry: Moc nominalna @ 4ohm: RMS 4x45W

# Moc nominalna @ 2ohm: RMS 4x75W

# Moc nominalna @ 4ohm: RMS 2x150W

 

więc tak na zdrowy rozum ten ma więcej W przy 4ohm niż ten 120.2....ale jak to uzyskać?...czy to nie jest jakieś przekłamanie?...i z tego się robi w mostku wtedy 2ohm?...

 

On ma przełącznik 1+2/ 1/2 więc chyba nie można go tak zmostkować by miał 2.150W ale to jest chyba MONO?

http://images37.fotosik.pl/1834/ae45b2df3c850dfamed.jpg

 

przepraszam, że tak mące ale NIKT nie może mi pomóc w tej kwestii dokładnie i tak błądze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STEG 45.4 to 4 kanałówka...

 

Chcę z tego uzyskać te 2x150W...które są podane w opisie wzmacniacza i to przy 4ohm tyle ile ma głośnik Hertz...

 

Tylko nie wiem czy to róznica wielka jest czy to MONO czy STEREO będzie...nie mam pojęcia..i które lepsze...a może w ogóle nie ma tego problemu...sugeruję się tu opisami kolegów z forum ...

 

Pytanie...

 

Czy do wyjścia sygnalowego mam rozumieć: http://images38.fotosik.pl/1851/f2e4e4ca609abeddmed.jpg

żeby był prawy i lewy sygnał?...mam takie dwa rozgałęziacze do podłączenia...

http://images45.fotosik.pl/1612/f14667226adacf52med.jpg

 

a mam takie rozgałęziacze:

 

http://images49.fotosik.pl/1673/5f465132f5e00503med.jpg

 

i druga kwestia...

 

na dole jest napis BRIDGE:

czyli dolne te kanały mam zmostkować?...i będzie te 4ohm?...

 

http://images50.fotosik.pl/1726/ef699886c0327fa1med.jpg

 

i te chinche jak wyżej?

 

potrzebuje dwa takie rozgałęziacze...?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okey...

 

Jutro wyjmę ten jeden chinch ze wzmacniacza - wepnę te dwa rozgałęziacze - podłącze pod wzmak: lewa i prawa strona...a kable głośnikowe podłącze pod dolny rząd- skrajnie + i - ...i to powinno być 2x150W...przy 4ohm...tak to rozumieć...?

 

jeszcze pytanko: tam jest taki przełącznik: 1+2 i 1/2 - na które ustawić?...

 

te chinche to mam rozumieć: czerwony sygnał do czerwonych a czarny do czarnych?...

 

 

a tu znalazłem coś takiego:

 

że dwa kanały są przeznaczone właśnie do systemu przedniego i są tam specjalne zwrotnice pasywne - cokolwiek to znaczy a pozostałe dwa uległy zsumowaniu i napędzają suba...

 

a więc może to 2x150W to jest SUB ..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa - tak jak masz 2 x rca odpowiadające za system przedni, wyciągasz ze wzmacniacza i za pomocy rozdzielacza Y rozdzielasz lewy kanał na 2 x rca, tak samo robisz z prawym kanałem. Podłączasz lewy, rozdzielony sygnał pod jedną parę wejść rca, prawy pod drugą parę rca we wzmacniaczu. Wtedy masz poprowadzony sygnał, aby użyć dwóch mostków w trybie stereo. Lewą stronę podłączasz pod mostek pierwszy (frontowy), prawą pod drugi (tylny). Wtedy wzmacniacz odda 150 rms na stronę. Nie znam tego wzmacniacza, ale widzę, że na kanały tylne jest filtr LPF... wychodziło by na to, że musi lecieć full pasmem, a ewentualne odcięcie wooferów filtrem hpf należy dokonać z poziomu radia (o ile radio takowe posiada).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie modele polecacie do tego zestawu Hertz HSK165?...Wzmacniacze ...kwota do której jestem skłonny coś tam włożyć to 650-700zł ...i jak mówię, ten STEG 120.2 mogę mieć za friko...pytanie czy to ładnie, i odpowiednio będzie napędzało te Hertze...?...

Steg 45.4 dobry klocek, Steg 120.2 też dobry, moim zdaniem specjalnej różnicy nie odczujesz między dwoma kanałami czy mostakami z tych wzmacniaczy. Twoje woofery są w stanie przyjąć sporo więcej i jak już chcesz zabawy w mostki, to szukaj czegoś o mocy 70-100W na kanał gdzie w mostkach dostaniesz 250-300W (np. jakiś Rodek) albo popatrz za mocnymi dwoma kanałami w granicach 200-250W, tu w budżecie masz np.RF-a 800.2. Różnica poziomu głośności jaki da powiedzmy taki RF i dwukanałowy Steg będzie wyraźnie odczuwalna ale na pewno nie kolosalna.

Jeśli poprawnie ogarniesz mocne mostki będziesz z nich równie mocno zadowolony co i z dwóch kanałów.

Na początek zapnij jednak 120.2 jak Raadek radzi, jeśli uzyskany kopniak uznasz za zbyt słaby, to wtedy skoczysz piętro wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Te filtry zdaję się mam w radiu do regulacji tego...

 

ile max może przyjąć taki głośnik ?...im więcej tym lepiej?...jest jakaś granica ? stosunek jednego do drugiego?

 

chciałbym zobaczyć czy ten 45.4 pociągnie te 2x150W...bo to w sumie 25W różnicy by było w stosunku do 120.2 ...ale kontrola wzmaka nad głośnikiem by była...a sam w sumie nie wiem ile teraz mi daje ten wzmak 45.4 na te głośniki - pewnie 45W?...na kanał?...mozliwe to?...

 

a jak się ustawia najlepiej te filtry?...w radiu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak wzmak będzie miał sporo więcej to nie spali głośnika?...

To Ty decydujesz ile i jak dostaną głośniki - gainy, filtry czy tłumienie z radia, a wzmak ma się Ciebie słuchać.

a na jakie częstotliwości stawić te filtry?...high i low...w radiu bo na wzmaku nie ma...

Zerknij w temat FUBU i zobacz jak sobie z tym poradził.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Katować ich nie chce - > i myślałem, że te 2x150W w tym Stegu 45.4 spokojnie wystarczy...żeby sobie grały jak powinny...i taki miałem zamiar kupując ten wzmacniacz...jednakże, no właśnie ja nie jestem do końca pewny czy to da z siebie to pełne 2x150W przy 4ohm ...i jak uda się ta operacja o której koledzy piszecie wyżej z tymi chinchami i mostkiem to zobaczę ...chodź na początku takie przymiarki robiłem - nie powiem jednak grała wtedy tylko jedna strona...i głośnik ładnie dudnił...w radiu jak widać trzeba to jeszcze ustawić te filtry...i te przełączniki na wzmaku dobrze ustawić...1+2 czy 1/2 ...bo tego nie wiem dalej...jak...czy to czy to...?...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...