Skocz do zawartości

A6C5 by Oofol


Oofol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie pierwotny pomysl byl taki co by najpierw polozyc wlokno ale na ponizszym forum wyczytalem ze lepszym pomyslem jest mata a na nia zywica;) Wydalo mi sie to tez wygodniejsze z racji, iz mate wyprofiluje o wiele latwiej (i zostanie na swoim miejscu) niz wlokno, a te sie potem do niej bez problemu przyklei i nada odpowiedniej sztywnosci.

 

Nad kick panelami tez sie zastanawialem ale postanowilem zrobic drzwi..

 

A sprzedaz wysylkowa istnieje tak i owszem ale blacha w rulonie w pewnie doszla by raczej jako placek;)

 

Niesty drzwi w C5 to padaka... Tak camo jak w A38L i A4B5... nie popislao sie Audi wogole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

ja zrobiłem coś takiego jak w moim temacie : http://www.strefacaraudio.pl/topic/9166-octavia-by-bartek/page__st__80

 

Na otwory mata z materiałem na to żywica + włókno szklane + żywica + włókno szklane + żywica + włókno szklane + mata + gąbka.

Wyszło sztywno. Z blachy alu będzie napewno lżejsze ale cięzko będzie osiągnąć nieregularne kształty.

Tu jest malinowo :), nie trzeba się gimnastykować z gięciem i cięciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja tez cos takiego planuje tylko, ze na mate - i bedzie latwiej oderwac wrazie W. dzisiaj stwierdzam ze nic nie robie - nie przepadam za poniedzialkami;)

 

bartekmaj u mnie w sumie sa tylko otwory przeciete kilkoma profilami stalowymi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzisiaj zaimpregnowane i sklejone dystanse z mocowaniem przykrecone we wlasciwych miejscach i dopasowanie boczkow.

 

Mam nadzieje, ze jutro uda mi sie skonczyc maty i poleciec to wszystko wloknem z zywica.

 

A potem to juz tylko skonczyc boczki;)

 

I doszedl wreszcie drugi Ken:)

 

Troche umorusany ale za te pieniadze to go z checia wyczyszcze;)

 

Ok, zeby nie bylo, ze zbijam baki;)

Wczoraj skonczylem wyklejac maty i w ruch poszlo wlokno szklane i zywiczka - mmm zapaszek do dzisiaj sie nie zmienil w aucie;) ( Tam gdzie nie ma wlokna jest blacha - zeby nie bylo:)

 

Drzwi uwazam za skonczone.

 

Wstepnie ulozylem sobie klocki w kufrze - musze jeszcze dorobic do nich skrzynke i mozemy podlaczac:)

post-4104-0-78667500-1353456993_thumb.jpg

post-4104-0-11444700-1353457018_thumb.jpg

post-4104-0-72566600-1353457041_thumb.jpg

post-4104-0-50422700-1353457057_thumb.jpg

post-4104-0-07119100-1353505020_thumb.jpg

post-4104-0-26765700-1353572503_thumb.jpg

post-4104-0-92101600-1353572541_thumb.jpg

post-4104-0-11779000-1353572552_thumb.jpg

post-4104-0-93313000-1353572559_thumb.jpg

post-4104-0-74884400-1353572583_thumb.jpg

post-4104-0-42428500-1353572588_thumb.jpg

post-4104-0-54941100-1353572595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.audiocar.pl/zdjecia/mini/mini28.jpg

Ja myslalem o zrobieniu z zywicy ale raczej na ten desen co PAweł zrobil, czyli demontowalna wersje, a nie zaklejenie na stale.

Co do nitow ja rozbieralem swoje lewe drzwi, a mam zrobione blacha, zanitowane i rozebralem to w ciagu 20 minut prawie w ogole nie uszkadzając wygluszenia. Nozem wycialem ksztalt, rozwiercilem nity i zdjalem calosc.

Trzeba sie zastanowic czy pozaklejac na amen bo tak jak pavliq napisal jak wymienic szybe, zamek czy nawet jakies glupie ciegno. Ja musialem rozebrac bo obluzowala mi sie szyba. Oczywiscie byc moze nigdy nie bedziesz musial tego robic :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos takiego u mnei nie ma racji bytu z tytulu ulozenia profili w drzwiach jak ponizej.

 

Co do samego demontazu, zauwaz ze laminat nie jest na calej powierzchni drzwi, a kladziony platami.

 

Jesli by zaistniala sytuacja awaryjna bez wiekszego problemu wycinam nozykie maty w kilku miejscach i zdejmuje to w kawalkach - generalnie sa 2 duze platy i dwa malutkie, ktore jednak nie wnosza praktycznie nic jesli chodzi o awarie w drzwiach:) Poza tym kilka miesiecy temu wymienialem kompletne mechanizmy podnoszenia szyb wiec mam nadzieje ze pare latek posmigaja;)

 

Moze wyglada to chaotycznie i nie za duzo widac z tytulu oswietlenia (parking podziemny...) ale ja staram sie na prawde przemysles kroki ktore podejmuje i ich konsekwencje.

 

Co do blachy to tak jak wyzej pisalem nie mam gdzie dostac ale jesli bym mial to wolal bym to nia zrobic. W rozwiercaniu nitow rowniez nie widze jakiegos problemu ale jak bym mial to zrobic u siebie to moglo by to znacznie oslabic konstrukcje drzwi...

 

Z drugiej strony jak zrobilem matami to mnie ganiliscie ze nie sztywno. Skonczylem zywica to ganicie ze i tak zle;p

post-4104-0-07372800-1353576719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do blachy to tak jak wyzej pisalem nie mam gdzie dostac ale jesli bym mial to wolal bym to nia zrobic.

 

Proszę Cię... Starych obudów PC, starego sprzętu AGD nie ma tam? Sklepów dekarskich?

Anglia, kraj gdzie kiedyś (po wojnie) mieli ogromne nadwyżki Alu, a ty nie możesz tam znaleźć kawałka blachy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba sie zastanowic czy pozaklejac na amen bo tak jak pavliq napisal jak wymienic szybe, zamek czy nawet jakies glupie ciegno. Ja musialem rozebrac bo obluzowala mi sie szyba. Oczywiscie byc moze nigdy nie bedziesz musial tego robic :)

 

warto dodać, że zamki w A6 są dość usterkowe, zablokowane ograniczniki, samootwierające się szyby, etc ;)

u siebie zmieniałem już 1 raz i czeka mnie wymiana w drugich drzwiach teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę Cię... Starych obudów PC, starego sprzętu AGD nie ma tam? Sklepów dekarskich?

Anglia, kraj gdzie kiedyś (po wojnie) mieli ogromne nadwyżki Alu, a ty nie możesz tam znaleźć kawałka blachy...

Ja mieszkam w Irlandii - wioska ANgli i w dekarskich sklepach nie ma nic... nie wiem skad oni vbiora materialy - zjezdzilem wszystkie w miescie... Nie wazne zywica tez robi robote.

 

warto dodać, że zamki w A6 są dość usterkowe, zablokowane ograniczniki, samootwierające się szyby, etc ;)

u siebie zmieniałem już 1 raz i czeka mnie wymiana w drugich drzwiach teraz.

Ja mam juz te naprawy za soba i mam nadzieje ze nie wroca szybko. Jak wroca to tak jak napisalem nie bedzie wiekszego problemu zeby to rozciac;) A jesli nawet to juz moja bolaczka;)

 

Z checia uslysze slowa konstruktywnej krytyki dot. aspektu audio;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace poszly troche do przodu. SPrzet zainstalowany miedzyczasie na probe i okazalo sie ze 80A na glownym bezpieczniku to za malo (po kilku sec. sie palil po podkreceniu na 3/4). Zamontowany 150A.

 

Piecyki przykrecone (poprzez takiem male plastikowe podstawki do podbijania krzesel co by bylo lepsze chlodzenie), podlaczone i dzisiaj wkladam do kufra. Zostala jeszcze nadstawka na piece i maskownica woofera (niema ktos do sprzedania jakiejs prostej zgrabnej??).

post-4104-0-44632900-1354522473_thumb.jpg

post-4104-0-85400100-1354522538_thumb.jpg

post-4104-0-54215400-1354522550_thumb.jpg

post-4104-0-66596000-1354522556_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie... Tak sie caly czas zastanawiam i nie jestem przekonany...

 

Jest sobie ten kondensator i nei wiem czy jest sens go podlaczac. KOndek jest podpiety pod rozety z ktorychkable ida do wzmacniaczy.

 

Mozecie mi poradzic czy to ma wogole sens?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oofol, możesz już coś napisać o woferach ?? Masz wersję 4 ohm ( bez korektora fazy ), tak ??

Napisz jeszcze przy okazji jaki litraż mniej więcej mają Twoje drzwi ( szerokośc x wysokokość x głęboskosć w cm podzielić przez 1000 Jakby co ;) )

 

Rozumiem że dostają około 100 W z Kenia, tak ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...