Skocz do zawartości

Problem po sprzedaży, ku przestrodze


disaster3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

nie wiedziałem gdzie to napisać a że tez dotyczy badz co badz sprzedazy czy tu czy na allegro to popełnie posta. Ostatnio wystawiłem na sprzedaz swoje radio. Eclipse CD8445e podaje link do aukcji Eclipse CD8445e super radio do aktywki z czasami!! (2724668906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , wszystko ładnie pięknie, kontakt poprzez maila, wszystko ustalone, adres, przelew, wysyłka tak jak zawsze ze mną lubie miec wszystko dopiete na ostatni guzik. Dzwoni dzisiaj Kupujący do mnie z informacją, ze tak otrzymał radio, podłączał wszystko działa, itd. ale że nie ma jakiś blaszek mocujących i śrubek... Pytam sie słucham!!????!!! No że tego nie ma itd i że zataiłem to na aukcji bo sprawdzał w instrukcji i powinno być....... Odpowiadam, proszę jeszcze raz przeczytać opis. No i koniec rozmowy bo Kupujący stwierdził ze chyba ta rozmowa nie ma sensu.

 

wkleje bo może aukcja za jakis czas zniknie (zostanie przeniosiona do archwium):

 

************************************************************************************************************************************************************************************

Witam,

 

mam na sprzedaż jeden z lepszych odtwarzaczy do instalacji Car Audio. Jest to Eclipse CD8445e . Radio posiada w pełni aktywną zwrotnice z opóźnieniami czasowymi na każdy kanał. Można na nim zrobić 3-waya lub 2-way + sub. W skrócie ma 3 pary wyjść RCA 8V, wyjście na zmieniarkę, itp. Resztę można wyczytać w załączonym manualu Radio było użytkowane przeze mnie od kwietnia tego roku. Podobno kupiłem nówkę (jakis leżak magazynowy czy sztuka w demo Car'ze) no ale bądź co bądź na ebay'u było napisane jako "new other" ale wszyscy tak piszą :) jednak stan był idealny. W każdym bądź razie mam do niego wszystko co było w oryginale (tak przynajmniej przypuszczam), żeby nie było niedomówień są to:

radio, połkieszeń, instrukcje obsługi, pilot, baterie, ramka, futerał na panel, panel, pudełko, ori kostka ISO.

 

Radio jest w stanie idealnym - (no bo jest używane), w każdym bądź razie, panel był noszony w etui, ma tylko jedną delikatną pionową ryskę nad przyciskiem "3", widoczną na zdjęciu makro, normalnie tego nie widać, ale zrobiłem taka fotkę aby pokazać. Nigdzie nie jest porysowany, podrapany itd. Radio czyta wszystko, oryginały i CD-ry.

 

Sprzedaje to co widać na zdjęciach.

 

W razie pytań proszę skorzystać z opcji "Zadaj pytanie sprzedającemu" lub poprzez tel. komórkowy 603 560 114 (nie odpisuje na smsy).

 

Życzę udanych zakupów.

 

Ps. Cena poszła w dół wraz moją przesyłką. Aukcja wystawiona na 3 dni. Jeśli nie pójdzie teraz to już kolejny raz nie wystawiam, radio pójdzie do drugiego samochodu (Pandy), gdzie nie potrzebowałem aż takich (w zasadzie ważnych) wodotrysków. Taniej nie będzie więc nie pytaj o negocjacje ceny bo już opuściłem i dodałem wysyłkę gratis. Po prostu mam na oku inny sprzęt (nie radio) i potrzebuję gotówki. Jeśli nie załatwię go do końca tygodnia to że tak powiem po "filipku" i Pandziorex będzie miał radio (bo teraz nie ma żadnego).

 

*************************************************************************************************************************************************************************************

 

Odpowiadam jeszcze raz (juz pozniej mailowo), wymieniłem dokładnie co wchodzi w skład pudełka żeby nie było niedomowień. Jezeli byly jakies wątpliwosci lub ktos nie rozumie tekstu pisanego, to podalem informacje ze w razie pytan lub watpliwosci proszę o kontakt.

 

Powiedzcie mi prosze co w tej aukcji jest niezrozumiale i gdzie cos zataiłem??????

 

To już jest jakas plaga, najpierw Truck z DLS A7 i brakiem jakis srubek i bezpiecznikow, teraz ja jakies blaszki i srubki. No masakra jakaś. Dlatego wiedząc jakie Truck mial jazdy, napisalem: Ze powinno byc jak w orginale (przynajmniej tak przypuszczam). I zeby nie bylo niedomowien to wymieniam co wchodzi w sklad: ............

 

Pozniej ze sprzedaje (odnosnie radia) to co jest na zdjeciach.

 

 

A na koniec dostaje informacje ze zataiłem ze nie ma srubek i jakis blaszek montażowych...... ręce opadają .

 

Ostrzegam opisujcie dokładnie w przyszłości swoje aukcje i oferty sprzedaży bo jakaś "nowomoda" się szerzy....

 

Pozdr.,

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

o w mordę jeża... już czekam na maila... bo radio zamiast na serwis do DSV dałem do znajomego który je tak samo naprawił, ale nie wbił w pieczątki w książkę gwarancyjną od 10 lat nieaktualną :) i co najgorsze radio działa bez zarzutu po tej nieautoryzowanej naprawie.

 

Bartek ja wszystko rozumiem, specjalnie wplotłeś wyposażenie w ciąg długiego i zawiłego tekstu aby się ukryły braki w komplecie, jakbyś dał w podpunktach jak to zwykle ma miejsce, byłoby widoczne na pierwszy rzut oka że coś jest nie tak, a tak... Twoja wina i tyle.... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra ale powiem wam ze normalnie masakra. Suma summarum zaciekawiło mi to co wypomniał mi kupujący i sciagnalem instalation guide zeby zobaczyc o co tak naprawde chodzi........ Juz abstrahując od tego ze wszystko z mojej strony było ok, zacząłem grzebać w czelusciach mojej skrzynki z narzedziami i znalazłem wlasnie jakies "nic mi nie mówiące" blaszki. I faktycznie wygladają jak te z kompletu. Jako że nie mam w zwyczaju nikogo robić zaprzeproszeniem w "*uja" i nie było to przedmiotem sprzedaży tej konkretnej aukcji, powiedziałem ze wyśle mu to jutro listem poleconym na swój koszt. Ostatnią rzeczą jaką można powiedzieć o mnie to to że chce kogoś oszukać........ wqu*wia mnie to maxymalnie.

 

Ale badz co badz niech to bedzie przykład dla innych, zastanowcie sie co opisujecie w ofertach, bo niektore aukcje 1'zdaniowe mnie rozwalają. Trafi sie taki klient i razem z rzeczą postara sie wyciągnąc 15 innych rzeczy bo tego nie bylo wymienionego w aukcji. :cisza: :cisza: :cisza: :cisza:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyraźniej okazuje się, że kupujący nabywając sprzęt używany, wymaga aby był on nówka sztuka, dobrze, że nie uczepił się faktu, iż radio było montowane i na obudowie widnieją ślady wsuwania radia w kieszeń - to co się dzieje ostatnio na Alledrogo to jest masakra. Raz, że ceny niektórych towarów to chyba z kosmosu, to jeszcze to podejście do transakcji oraz ceny za przesyłkę towaru to już brak słów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co do cen, natomiast niektorzy zeby nie placic duzej prowizji za sprzet obnizają jego wartosc a wala konkretną cene za wysylke bez mozliwosci odbioru osobistego. Ja sie juz przyzwyczaiłem ze zawsze wysyłam kurierem. Korzystam z wysylajtaniej.pl koszt paczki ubezp. do 30 kg to 21 PLN. Czy to duzo? nie wiem (dla mnie nie). ALe napewno wygoda, robie kilka klikniec myszką, wskazuje adres odbioru paczki (praca, dom, inny), nie pier***** sie ze staniem na poczcie, gdzie zawsze kolejki bo rachunki ludzie akurat na poczcie muszą zaplacic, itd....

Kurier przyjezdza gdzie chce (w sensie gdzie wskazałem ze ma byc) z 3 godzinnym przedziałem czasowym zabiera paczke i mam z banki. Dla kilku złotych nie chce mi sie piep*yć inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że nie popełniłeś żadnego błędu.. Napisałeś co sprzedajesz i koniec. Sprzedajesz Radio xxx, z dodatkami y, z, q, v.. To że w oryginale jest b-blaszka to raczej nie podlega winie.

Jak kupujesz schaba w sklepie to nie składasz reklamacji że nie masz opisanego koloru lewego oka, i zawartość ostatniej kupki przed ubojem..

Towar sprzedawany, zgodny z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję że nie popełniłeś żadnego błędu.. Napisałeś co sprzedajesz i koniec. Sprzedajesz Radio xxx, z dodatkami y, z, q, v.. To że w oryginale jest b-blaszka to raczej nie podlega winie.

Jak kupujesz schaba w sklepie to nie składasz reklamacji że nie masz opisanego koloru lewego oka, i zawartość ostatniej kupki przed ubojem..

Towar sprzedawany, zgodny z opisem.

I tu się w 100 % zgodzę z kolegą, chyba, że ktoś ma problem z czytaniem ze zrozumieniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już bym dla samej zasady takiemu kretynowi nie dosyłał tych blaszek... Sprzedawałem ostatnio zmieniarkę - identyczna sytuacja z tym że koleś odebrał osobiście. Dzwonił później kilka razy że od spodu brakuje śrubek o których mowa w instrukcji i że to pewnie dlatego że była naprawiana. Po kilku próbach tłumaczenia kulturalnie mu powiedziałem żeby się #%$^ w głowę i spie#$%^@#. Sprawę zgłosił do allegro... Otóż brakowało śrubek/śrubki które są montowane fabrycznie, na czas transportu, które należy bezwzględnie usunąć przed pierwszym uruchomieniem. Po tym wyjaśnieniu nawet Pan z allegro powiedział że chyba nie ma się czym przejmować. Jak to mówi mój kolega: "ćwoki, ćwoki, wszędzie ćwoki!"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym zrobił jak mówi rooski. Zero jakiegokolwiek załatwiania sprawy szukania tego. Opis był. Skład aukcji podany i nie było wymienionych błaszek i dziękuję... I żadne zgłoszenie do alle... Nic by chyba nie dało. Masz rację dzieją się cuda. Ale jeśli nie będzie na to reakcji i będzie każdy ulegał to będzie jeszcze gorzej, niektórzy zwyczajnie naciągają np z myślą że zaproponujesz mu zwrot jakieś kwoty itp. Stanowczo bym olał. Dlaczego. Już mówię. Niby jest że opis aukcji stanowi umowę sprzedaży. Więc jeśli pisze że dajesz to i owo to dajesz to i owo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie sytuacje miałem czasem ale zazwyczaj nie robie problemów ostatnio też klient mi napisał ze nie było kluczy do wyciągania radia dosłalem mu i po problemie ale czasem jest tak jak ktoś wyżej napisał są goście co próbują wyciągnąć jakiś zwrot a nawet straszą negatywem jak traksakcja była przez allegro a z takimi to u mnie krótko jak nie pasuje u mnie jest opcja odesłania towaru (sprawdze czy wszystko jest tak jak było czy moje plomby na radiu nie zostały naruszone bo zdarzyło się już że ktoś sobie chciał podmienić część i odesłać radio jako niesprawne) i oddam kasę wtedy zazwyczaj temat cichnie bo dostał bardzo dobrze utrzymane radio za dobrą kasę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego jak nie ma czegoś w zestawie to lepiej napisać co potem nie było niedomówień ... a te blaski są potrzebne do mocowania na stałe

 

A nie wymieniłem co jest?!? Mi tam te blaszki latały koło...... bo nawet ich nie zauwazyłem ze są do czegos potrzebne. Kolejny ma problem z czytaniem ze zrozumieniem? Te blaszki wyobraź sobie nie są potrzebne do mocowania na stałe bo u mnie w Toyotcie sie montuje na stałe do fabrycznej "klatki" w ktorej bylo ori radio, wiem bo sam je sobie montowałem. One są niby potrzebne do mocowania w polkieszeni, specjlanie sciagnalem Installation Guide (bo w manualu tego nie ma - zeby zobaczyć o czym wogle ten gość do mnie mówi) mimo wszystko dalej to w niczym nie przeszkadza zeby je zainstalowac bo lklukasz ma u siebie zamontowane w polkieszeni (fakt Alpine'y) takiego Eclipse bez zadnych blaszek. Leżą u niego w pudełku nie rozpakowane.....

 

Także litości!!! ale nie robmy problemu gdzie jego nie ma.... opisałem aukcje dokładnie co jest, powtorzyłem raz jeszcze ze sprzedaje to co na zdjeciach, a w razie pytań prosiłem o kontakt........ sorry ale ja tutaj nie widze swojej winy, wq*rwił mnie fakt że ktoś mi probował wmówić ze coś zataiłem, jakbym wystawił aukcje jak co niektorzy 1'zdaniową....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już jest jakas plaga, najpierw Truck z DLS A7 i brakiem jakis srubek i bezpiecznikow

 

To może ja coś od siebie... Bartku.

Nie wiem ile kosztował ten Clips ale pewnie sporo. W obecnym czasie zauwazyłem dość irytującą tendencję kupujących do wymogów jak z półki sklepowej przy cenie jak w Lumpeksie.

Za 200-300 zł ludzie mają wymagania z kosmosu zapominając ,że kupują coś powiedzmy 80% taniej i JAKO UŻYWANE.

Ja zakupiłem ba Ebay jakiś czas temu stację Alpine 800 zapłaciłem za nią 2600 zł, gość mi przysłał ją w... pudełku od butów w papierkach od gazet. Bez pilota , półkieszeni, ramki, papierów , pudełka i machnąłem ręką zamiast się użerać.

Podejrzewam ,że jakby trafiło na mojego kupującego od A7 albo tego Twojego od clipsa, to by padli na kolana i zaczęli qurwić na czym świat stoi.

Radio jako takie jest w stanie BDB, dokupię te kilka pierdów, bo ile może kosztowac ramka? I tyle. Skoro coś zakupiłem taniej i używane. Owszem rozczarowałem się ale to nie powód do spazmów jak baba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz masz rację.Może źle się wyraziłem,ale dlaczego miałbym komuś czegoś nie dosłać jeśli tego właśnie potrzebuje,a mi to zbędne.Pomijam jego zachowanie bo powinien grzecznie podziękować że dostał radio w super stanie i zapytać o blaszki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także litości!!! ale nie robmy problemu gdzie jego nie ma....

 

Bez tych Twoich blaszek, radio by nic nie czytało, nic się nie znasz! A jedyna płyta jaka by była odtwarzana to winyl. Bo ta blacha służyła za ramię od igły...

Mnie już nic nie zdziwi od czasu bezpieczników, za 2 zł. Mimo ,że rzecz kupowana 2500 zł taniej niż nowa...

Dlatego od tej pory jak ktoś coś chce to proszę bardzo odbiór osobisty, sporo jeżdzę i bez nerwów. Sprawdzić zobaczyć, pomacac, posłuchać, nawet zgwałcić komisyjnie byle bez zbędnych nerwów po obu stronach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A nie wymieniłem co jest?!? Mi tam te blaszki latały koło...... bo nawet ich nie zauwazyłem ze są do czegos potrzebne. Kolejny ma problem z czytaniem ze zrozumieniem?

 

Także litości!!! ale nie robmy problemu gdzie jego nie ma.... opisałem aukcje dokładnie co jest, powtorzyłem raz jeszcze ze sprzedaje to co na zdjeciach, a w razie pytań prosiłem o kontakt........ sorry ale ja tutaj nie widze swojej winy, wq*rwił mnie fakt że ktoś mi probował wmówić ze coś zataiłem, jakbym wystawił aukcje jak co niektorzy 1'zdaniową....

 

nie ja od Ciebie kupowałem więc nie do mnie żal, że Ty to miałeś gdzieś nie oznacza że ktoś inny, jak masz takie podejście do tematu to się nie dziw że ktoś tak a nie inaczej to interpretuje, zamiast go przeprosić, że napisałeś co miałeś i nie masz tego gów** to się boczysz i buńczuszysz jak zatrzetrzewiony cietrzew ... nie do mnie problem kolego ...

 

To może ja coś od siebie... Bartku.

Nie wiem ile kosztował ten Clips ale pewnie sporo. W obecnym czasie zauwazyłem dość irytującą tendencję kupujących do wymogów jak z półki sklepowej przy cenie jak w Lumpeksie.

Za 200-300 zł ludzie mają wymagania z kosmosu zapominając ,że kupują coś powiedzmy 80% taniej i JAKO UŻYWANE.

Ja zakupiłem ba Ebay jakiś czas temu stację Alpine 800 zapłaciłem za nią 2600 zł, gość mi przysłał ją w... pudełku od butów w papierkach od gazet. Bez pilota , półkieszeni, ramki, papierów , pudełka i machnąłem ręką zamiast się użerać.

Podejrzewam ,że jakby trafiło na mojego kupującego od A7 albo tego Twojego od clipsa, to by padli na kolana i zaczęli qurwić na czym świat stoi.

Radio jako takie jest w stanie BDB, dokupię te kilka pierdów, bo ile może kosztowac ramka? I tyle. Skoro coś zakupiłem taniej i używane. Owszem rozczarowałem się ale to nie powód do spazmów jak baba!

 

a sam byś chciał kupić jak najtaniej ... może nie ? ... najpierw zobacz na siebie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zakupiłem ba Ebay jakiś czas temu stację Alpine 800 zapłaciłem za nią 2600 zł, gość mi przysłał ją w... pudełku od butów w papierkach od gazet

 

Truck to i tak dobrze ja kilka razy razy dostałem radio w czarnym worku na śmieci bez niczego nawet gazet nie było w środku nie mowiąc o ramce, kieszeni itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powinien grzecznie podziękować że dostał radio w super stanie i zapytać o blaszki.

 

To jest myślę podstawa. Normalny ton, czyli wyjaśnienie ,że dotarło i dziękuję i zwykłe ludzki zapytanie czy jakiegoś tam drobiazgu nie ma. Człowiek nie maszyna, ze zwykłego roztargnienia , może drobiazgu typu "blaszka" nie zapakować, zawsze można wsadzić w kopertę za 3 zł i dosłać kupującemu, bez nerwów, bez stresu. Kupujący ma to o co prosił, my spokój.

Ale jak ktoś zaczyna korespondencję od zarzutów ,że się go oszukało, że zły opis akcji, że jest rozczarowany, a w ogóle to najlepiej ten sprzęt w wc spłukać, to ciężko zachować spokój , klasę i obiektywizm.

Odrobina szacunku nawzajem jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hellsin Ty sie ogolnie dobrze czujesz? Twoje ceny sa akurat takie ze nie ma problemu... Ciebie wypytaja o kazda sróbke, moze dlatego tak sie czepiasz...

 

a skąd wiesz jakie są ? pytałeś ? to na uj się ładujesz między wódkę a zakąskę ... pw od Ciebie nie miałem ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...