Skocz do zawartości

skrzynia pod HiFonics Atlas AS 12


TikTak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam,

 

1. Głośnik: HiFonics Atlas AS12

2. Parametry głośnika:

http://s13.postimage.org/iflo3j1gl/dane.jpg

3. Rodzaj słuchanej muzyki: przewaznie rap i dub od czasu do czasu jakas techniaweczka

4. Grubość materiału z jakiego będzie wykonana skrzynia: wasze rade

5. Wymiary bagażnika: wymiarow poki co niemam ale chicalbym przeznaczyc na oko 1/4 bagaznika. jutro dopisze jaka moze byc max wysokosc skrzyni

6. Bass reflex: tutaj tez czekam na wasze rady

7. Model auta: audi a4 b5 avant

.

chcialbym zebyscie mi panowie polecili jaka skrzynie zrobic pod ten sub

nieukrywam ze chetnie zlecil bym komus zbudowanie takiej skrzyni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Zgadza się, ten głośnik ma bardzo mały VAS z tego co widzę (nie wiem czy dobrze zczytałem parametry bo nie otwiera mi się grafika Twoja) i będzie grał w małej skrzynce. Dla mnie ten driver to rewelacja jeśli chodzi o parametry, no i w grę wchodzi tylko skrzynka wentylowana (bass-reflex, dual reflex band-pass). 40L to zdecydowanie za dużo, no i po co tak nisko stroić w aucie, jak i tak będziesz miał spore podbicie związaną z akustyką wnętrza. Ja bym zrobił 20L obudowę @ 37Hz, ewentualnie tak jak producent poleca 28L to jest w/g modelu z łagodną charakterystyką zestrojenie na 33Hz. To wystarczy. 3Hz niżej to ponad 10L więcej obudowy...hmmm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buda 28-30litrów. Wyżej też można ale... Masz sporą masę membrany. Ja bym celował się w pojemność około 30litrów.

Co do skrzynki to nie zgodzę się z alexhawk - w closed też gra miło, zwłaszcza że słuchałem go w 32litrach. Spora skrzynia, ale dynamika odpowiednia, problemu z niskimi tonami nie była zła. Głośnik wyjątkowo grał z ustawieniem 20-50hz (filtr subsoniczny na wzmaku i filtr na wyjściu subwoofera w torze z radia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...