Skocz do zawartości

Co na tweetery do biampingu


Sławek S
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Zależy jakie pieniądze są na ten cel :) , bo jest ciekawy piecyk na alle.., zdaje się od nas z Forum Kolegi :) Hifonics Falcon, bardzo fajna zwrotnica, cięcie do 5,3 kHz, zaprojektowany przez Zed Audio, mam młodszego braciszka Hawka (jedni ganią, że nic specjalnego, a na zagranicznych Forach chwalą, że bardzo dobra konstrukcja - ja nalezę do tych, co chwalą :). Testowałem trochę na HT25 - bardzo dobrze to się zgrało, przyjemnie, w sam raz - ani ostro, ani jakoś mdło, teraz zasila CP DT284 i dla mnie bomba. Falcon jest ponoć konstrukcją lepszą i można się pokusić o taki piecyk. Tak jak Kolega Mastah22 napisał - może jakiś biały JBL GTS, GTQ, miałem sprawdzić za grosze (100) był stary MTX na sprzedaż na alle..., na Forum VW jest SS USA 100, mój zresztą były wzmacniacz i on był super, przynajmniej testowałem na ori zwrotce zestaw i było szeroko, łagodnie - zresztą nie tylko mnie się podobał ;) - ogólnie warto popróbować różne opcje, bo nie koniecznie xm będzie dla kogoś optymalny :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na Forum VW jest SS USA 100, mój zresztą były wzmacniacz i on był super, przynajmniej testowałem na ori zwrotce zestaw i było szeroko, łagodnie - zresztą nie tylko mnie się podobał ;)

Cholera jesli pod usa 100 było łągodnie to co Ty miałes na jednostce ? :szok:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kenwooda KDC-W6531..., serio, było bardzo dobrze, na USA-364 też było super, zresztą człowiek, który go ode mnie odkupił był na odsłuchu, ponieważ miał trafić w zestawienie z HSK, tylko na jednostce 2 din, jakimś JVC. Odsłuchiwaliśmy obydwa SSy i jego spostrzeżenia były takie same. Bardziej darły japę na RF 4600x (darły się dość mocno, ale za to jakość ogólna była taka, że wybaczałem wiele :) ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rex,

 

Jakbyś kiedyś wybierał się w okolice Wrocka, miałbyś czas i chęci, to wpadaj, podpinaj i słuchaj:

 

B40, PPI 2050AM, Nakamichi PA 300, PA 200, Harman Kardon CA-240, jakiś audioquest, AMA Stereo 50, Protovision Reality 284... I pewnie coś jeszcze by się znalazło, jakby dobrze poszukać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie sie sprzeczac i szukac co tutaj podłaczyc, no problemo :)

ale mam ten tw, mam te radio, mam helixa i wiem, że to będzie dobre i tanie rozwiązanie.

A zdajesz sobie sprawę, żę poza tw, radiem i wzmakiem jest jeszcze wieeele innych elementów? Czy może jak wrzuci to co masz uzyska identyczne granie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapco to najwyższa półka jak Brax, Genesis, DLS. Również według mnie zapco prezentuje z nich najłagodniejsze granie (szczególnie wobec Braxa i Gienka).

Wiem po własnych doswiadczeniach z aktywną góra ,że Zapcolek gra dużo łagodniej np:od Geńka B40,XM 4020,ProXa 500.24,PS100 i do tego to fajny "wokalista".

No Panowie tym sposobem mnie przekonaliście co do wyboru pieca

Teraz tylko kasy trzeba trochę dozbierać :wink2:

 

a jeszcze zapytam czy taki model bedzie ok

Zapco Z100C2 z serii Competition

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że super łagodny, ale jednak nie ostry (miałem, słyszałem ostrzejsze :) ), za to fajnie brzmiący :) Szanowany na Forum człowiek miał go okazję posłuchać i dał bardzo pozytywną opinię :) Na Kenwoodzie było ładnie, szeroko, głęboko :D ale HT już takie są, ciężko je uspokoić, po podłączeniu radia Sony (jakiś niski model) już nie dało się wytrzymać niestety. Przypomnę tego Falcona :) no i kiedyś długo przewalał się na alle (nie wiem, czy nadal jest)... H/K ca240, pisałem z blackdragonem i on z HT bardzo chwalił Denona DCA 3180 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając HSK pod Philipsem i niższym modelem Sony, byłem bardzo zadowolony.

Na wyższym modelu Sony, było już źle ( ostro ). Były grzebane zwrotki i zmiana wzmacniacza na przodzie, co przyniosło złagodzenie ( dalej ostro, ale sopran nie świdrował w uszach ).

Po zmianie radyjka na to JVC jeszcze troszkę złagodniało, ale dalej nie jest to łagodnie.

 

Dla tego dalsze kombinacje, a i korci mnie aktywna zwrotnica - jak jest to czemu nie pokombinować.

 

Obecnie jestem w trakcie kupna Rodek-a R4100A ( negocjacji ) i trochę gotówki przeznaczonej na biamp idzie na ten cel ( do wczoraj nie wiedziałem czy ten Rodek przejdzie ). Także na chwilę obecną nie łyknę wzmacniacz na HT25

Ale 5 listopada mam imieniny i może żonie podrzucę pomysł na prezent w postaci wzmacniacza na te HT :)

Poza tym zostanie mi Philips-ik i może jak go pogonię, to coś się kupi, bo na HT25 to będzie za ostry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rodek 4100a gra energicznie, ale również nie jest łagodny :D Taka gra z jajem, dobry kop, ale góra jest nieco ostra, ale to fajny wzmacniacz jest. Najszybsza opcja - zmiana tweetera :rotfl: Powalla pisał mi na elce, że albo pasuje hertz, albo nie. Początkowo byłem zadowolony, bo w sumie zawsze tweetery były, że tak ujmę wyraziste u mnie :hyhy: wszystko do czasu, jak coś się zaczyna nudzić, to szukamy dziury, żeby tylko mieć pretekst i usprawiedliwienie, że zmiana być musi bo... :rotfl: Ja to jednak lubię, bo zmiany muszą być :hyhy:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakręciłem się :rotfl: Na te 2 STX rozumie :wink: Nie pamiętam jak tam sprawa wygląda z subsonickiem, czy jest na kanały 3 i 4, czy na wszystkie... spróbuj niżej 50-60, 80 to już sporo, u mnie każdy sub na 80 to buczał już mocno z bagażnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tego jakoś tak skupiłem się na tym wzmacniaczu. Jeszcze myślałem nad Signat Ram3 MKII

 

Może trochę głupie pytanie, ale nie mogę tego nigdzie znaleźć.

Czym różni się R4100A, od R4100A2 - widzę tylko inną kolorystykę, ale parametry te same. Czy tylko taka różnica jest między nimi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...