Skocz do zawartości

Delikatne świsty i furczenie -bassreflex-


MiQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dostałem skrzynkę i głośnik Infinity 1250w, to co usłyszałem to to, jakieś nieporządane dźwieki wydaje bassreflex, jak go zasłonie to te dźwięki znikają. Mam takie przeczucie że to jedna ze skrzynek "uniwersalnych:" kompletnie nie dopasowana do głośnika i jego specyfikacji. Mam również pytanie czy 4 otwory po małych śrubkach na tylnej ściance mogą szkodzić dźwiękowo? Nie wiem może jakieś zaburzenia kompresji wewnątrz skrzyni?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W bassrefflexowej skrzyni otwory te aż takiego znaczenia mieć nie powinny. Zaślepić nie zaszkodzi. Co do portu to możesz próbować wyeliminować te tutbulencje "świsty" montując obustronnie zaokrąglony port, tunelu bassreflex z dwóch rur jakby tyłami do siebie. Takim sposobem będziesz miał po stronie wlotu jak i wylotu "sfazowaną krawędź". Wykonałem dla ciebie podgląd. Wszystko to przy założeniu, że mawz dobrze dobrany litraż i sam port bassreflex....

post-10565-0-86872300-1350714646_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy 4 otwory po małych śrubkach na tylnej ściance mogą szkodzić dźwiękowo?

bedzie wyraznie slychac swisty, to bedzie wkurzalo

 

możesz próbować wyeliminować te tutbulencje "świsty" montując obustronnie zaokrąglony port, tunelu bassreflex z dwóch rur jakby tyłami do siebie. Takim sposobem będziesz miał po stronie wlotu jak i wylotu "sfazowaną krawędź".

lub dorobic pierscien profilujacy do obecnego tunelu. ja takie robie z MDFu

taki profil z obu stron skutecznie uciszy tynel :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witajcie, dostałem skrzynkę i głośnik Infinity 1250w, to co usłyszałem to to, jakieś nieporządane dźwieki wydaje bassreflex, jak go zasłonie to te dźwięki znikają. Mam takie przeczucie że to jedna ze skrzynek "uniwersalnych:" kompletnie nie dopasowana do głośnika i jego specyfikacji. Mam również pytanie czy 4 otwory po małych śrubkach na tylnej ściance mogą szkodzić dźwiękowo? Nie wiem może jakieś zaburzenia kompresji wewnątrz skrzyni?

 

Te 4 otwory po małych śrubkach (jeśli są na wylot do wnętrza obudowy) to całkowicie rozstrajają tą obudowę, jeśli w ogóle była strojona. Bo rozumiem , że ten Infinity był dokładany do gotowej już skrzynki i zostały jakieś otwory montażowe + losowo zestrojony tunel bass reflex? Może on w ogóle nie spełnia swojej roli? Od tego bym zaczął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...