Skocz do zawartości

Wzmacniacze ODR


tbrek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam takie jedno zapytanie, z racji że leży sobie dodatkowy zestawik pionkowy optykowo-ipbusowy tak sobie rozmyślam o ODR-owych piecach, na myśli mam te stare RS-A1 i A2, są to piece 2 kanałowe, czyli trzeba je połączyć w szereg, tylko czy ktoś wie jak one się podporządkowują pod procem?

 

Skąd one wiedzą który piec co ma dostać i jaki ma podział... Czy po podpięciu odpala się jakieś sub-menu, czy może trzeba zachować jakąś kolejność podpinania, np. 1-tweetery, 2-woofery, 3-sub ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie jedno zapytanie, z racji że leży sobie dodatkowy zestawik pionkowy optykowo-ipbusowy tak sobie rozmyślam o ODR-owych piecach, na myśli mam te stare RS-A1 i A2, są to piece 2 kanałowe, czyli trzeba je połączyć w szereg, tylko czy ktoś wie jak one się podporządkowują pod procem?

 

Skąd one wiedzą który piec co ma dostać i jaki ma podział... Czy po podpięciu odpala się jakieś sub-menu, czy może trzeba zachować jakąś kolejność podpinania, np. 1-tweetery, 2-woofery, 3-sub ?

PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie sygnał idzie przez procka i wtedy wykorzystywane są pełne możliwości :hyhy:

 

Stare piece nie podpinasz pod procka, więc i nie wykorzystasz jego/ich możliwości.

 

Do starych piecy trzeba EQ bo TYLKO on ma wyjście cyfrowe na piece i zarazem ma możliwość ich wysterowania - taka informacja aby pierdołów nie rozprzestrzeniać.

 

W przypadku nowszych (v.7) piecy potrzeba mieć piec 9 z wbudowanym prockiem, bo on ma możliwość sterowania dalej.

 

 

Czyli przedwzmacniacz/proc też jest potrzebny , ok już rozumiem..thx

 

Jak pisałem wyzej - RS-P1 , a nie żadne deq-p9/90 i pochodne ODR'owe 50/70/90/99

 

W tym systemie potrzebny był HU , zmieniarka ( bo tylko ona czytała płyty ) i puszka z EQ .

 

Ostatni dostępny model czytał już CD, RS-D2 to już CD-player (tak go opisują), MKK ma o ile pamiętam RS-D1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodziło mnie o to, że starszego ODR nie ma co podłączać bez procka :cisza:

 

A mi chodziło abyś sprecyzował :) bo dla większości "proc" to jest to co wielokrotnie widział na necie - deq i rs-p.. , a chodzi dokładnie o to urządzenie

 

http://oldoneeye.tripod.com//sitebuildercontent/sitebuilderpictures/rs_p1.jpg

 

RS-P1 Dual 1/3 Octave Digital Equalizer

 

Designed excluseively for the ODR system, the RS-P1, Dual 1/3 Octave Digital Equalizer receives digital data from the source unit via its optical digital input and sends the digitally processed 24-bit digital signal via its optical digital outputs. Digital signal processing is performed in 50/34-bit to ensure superbly pure signal processing for dual 31-band graphic equalization, Natural Acoustic Control with a choice of 2 reference acoustic settings, time alignment with digital delay and many other attractive features.

 

50/34 signal processing and 24-bit transmission

NAC (Natural Acostic Control) : Early reflection & Reverberation :

initial delay, Liveness, Room size, Level, HF reflection

Equalizer: Dual 31-band graphic:

20Hz - 20kHz, 1/3 Oct., level: +/- 12 dB

Optical digital input

Dual Optical digital output

 

A tam nie ma RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...