Skocz do zawartości

Sub w Galancie


dario1986
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wzmacniacz zakupiony kenwood kac 846. na poczatek mysle ze wystarczy beda 2 kanaly na przod i mostek na suba. a docelowo moze dwa mostki na przod i dokupie drugi na suba chyba ze mi sie.nie spodoba to pojdzie na wymianke. nadal bede polowal na p500f i jak sie trafi to go pewnie kupie. jutro montujemy z kolega hi_sound. pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Miałem tego Kenia (tutaj na Forum nabyłem, jako przejściowy wzmacniacz na zimę i tęgie mrozy :D), bardzo przyzwoity piecyk, w mostkach potrafi ładnie rozruszać bardzo wymagający przód, jakościowo bardzo pozytywnie mnie zaskoczył, bo kosztował 160 PLN. Powinno ładnie zagrać :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ufff. dzieki za pozytywna opinie o tym wzmaku bo troche sie nie posluchalem Was z wyborem :-) ale co prawda na szybko o nim czytalem i ogolnie opisywany jest jako przyzwoity takze sie zdecydowalem. Dzisiaj bede mial okazje posluchac. Ja zaplacilem 180pln.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

instalacja polozona. Walka z kablami przy udziale Mateusza i mojej niewielkiej pomocy trwala nieco ponad 6h. wzmak zamontowany i oczywiscie jest wielka roznica przedewszystkim w wykopie,pojawilo sie wiecej basu i kicka ale tym raczej nikogo nie zaskocze. slychac dzwi wiec koniecznie bede musial je wygluszyc. natomiast pojawil sie problem w postaci swistu przy dodawaniu gazu(zwiekszaniu obrotow) wiec w tym tygodniu z tym powalczymy i bedziemy sie przymierzac do kupna i zamontowania suba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na Twoim miejscu dalbym tego RE8 w bass reflex, to maly glosnik i nawet w br jest wystarczajaco szybki, a i zejscie bedzie duzo lepsze niz w zamknietej paczce, sam mam go w br 14,5l/35Hz i gra w bagazniku MB 190, wiec tez sedan,

 

zasilam go ze slasha 500/5 na kanal suba ma 250W RMS. Moze kiedys tez dam go pod polke, ale narazie mi wystarcza jak sobie siedzi zamkniety w bagazniku.

 

Glosniczek naprawde udany i wart wiecej niz jego cena.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krisman tyle ze ja chce miec caly bagaznik do dyspozycji. i tak jest tam kolo zapasowe ktore tymczasowo powedrowalo za fotel pasazera gdyz mam wzmaka do podlogi zamontowanego(bedzie do oparcia zamontowany docelowo a kolo wraca do bagara). jutro jade na Chlodna do Krzyska celem usuniecia swiszczenia i od razu suby poprobuje pewnie. Jutro porobie fotki i zaloze temat. Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie z rex 8 d4 w polce audi b4 nie wyszlo zupelnie, Dostał z miejsca br 24l ale gubił sie wsród hv 165 z drzwi... Biednie to wyszlo i zaraz wyleciał... Po załozeniu siedzeń dało sie wyczuc poprawe wiec sugeruje aby br był skierowany do wnetrza, najlepiej szczelina bo tunel fi 75mm moze świstać a i tak stosunkowo ciezko go zabudować. Szczelina zaś jest brzydka... W closed zupełnie bym sie nie pchał...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie glosniczek ma jedna wade, maly SPL, nie wiem jak rex ale zwykly re8 ma bodajze 81,2dB, dlatego tez nie ladowalem go w zamknieta tylko w br szczelina (zreszta wg projektu kolegi Yauhen) i wyszlo bardzo fajnie,

 

ale narazie na froncie mam tylko DLS K4 (100mm) w podszybiu, tak wiec tez nie wiem jak to bedzie jak zrobie drzwi i wrzuce 3 way rainbow-a, moze sie okazac, ze ten sub bedzie wtedy za slaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
  • 10 miesięcy temu...

Witam ponownie :)

 

Piszę do Was koledzy z nowymi pytaniami, ponieważ od ostatniego czasu trochę się pozmieniało i pojawiły się nowe opcje.

 

Trafiło do mnie na testy nowe radio Sony GT930ui które zastąpiło GT616u, chwile u mnie pojeździ a w tzw. międzyczasie szukam czegoś innego, ale nie tego będa dotyczyły pytania i wątpliwości.

 

Od jednego z użytkowników (pavliq - jeszcze raz bardzo dziękuję za doradzenie i pomoc w montażu i strojeniu)  kupiłem 5 kanałowy wzmacniacz Sinus Live 3505 - 5 kanałów: 4x50w rms (4 Ω) + 1x150 w rms (4 Ω),, link do strony z parametrami: http://www.sinuslive.../sites/3505.htm

 

Zestaw przedni, cały czas Hertz HSK

 

Słuchając ostatnio auta kolegi nieco pozazdrościłem i przyszedł czas na zmiany :)

 

W piątek/ sobotę będe wygłuszał dzwi (możliwe że bagażnik również) wybór padł na maty STP Silver. Poczytałem trochę i wiem jak to zrobić.

 

Ostatnio wygrałem również w konkursie tweetery DLS T25, odebrałem je już i zdecydowałem że ich nie sprzedaję tylko będe chciał je u siebie zamontować i własnie z tym związany jest mój dylemat...

W związku z tym mam pytania, czy te tweetery można podłączyć pod zwrotkę z zestawu HSK i czy będzie to grać :), czy też musze dokupić/zamówić zwrotki do tych głośniczków.

 

i jeszcze jedno pytanie dotyczące nowego połączenia systemu w całość

Wzmacniacz jest 5 kanałowy (obecnie wykorzystywane są 3) więc mogę zrobić bi-amping , tyle że sie na tym nie znam i nie wiem jak to poustawić (o ile się da z tego radia i wzmacniacza) i czy ma to sens, gdyż mój drugi pomysł to spięcie w mostki kanałów 1-2 oraz 3-4 które by napedzały przód, a 5 kanał zostaje tak jak teraz na suba (Hertz Es200 w skrzynce szczelinowej ok 15l)

 

Poprosze Was o podsunięcie względnie lepszego, korzystniejszego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


W związku z tym mam pytania, czy te tweetery można podłączyć pod zwrotkę z zestawu HSK i czy będzie to grać

Tak można i będzie to grać a czy będzie Ci odpowiadać to już musisz sam ocenić.

Na pewno pomogło by trochę 

 

 


Wzmacniacz jest 5 kanałowy (obecnie wykorzystywane są 3) więc mogę zrobić bi-amping

Jak rozdzielić zwrotki od HSK to raczej znajdziesz na forum bo temat chyba był poruszany kilka razy  :wink:

Co do mostków to po prostu zapnij i posłuchaj tylko najpierw proponuję zrobić drzwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz już te DLS to podłącz i sprawdź jak grają pod zwrotką Hertza. I będziesz wiedział czy Ci się podoba czy nie. Chociaż masz wzmak 5 kanałowy to ja bym się na aktywkę pokusił tylko kwestia czy masz jak cięcia poustawiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...