Skocz do zawartości

Focal 165 KRX2 i DLS A7? Dobre rozwiązanie?


markot84
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Bardzo dziękuję za wcześniejsze odpowiedzi były bardzo pomocne.

 

Mam do Was drodzy użytkownicy forum pytanie dotyczące " jak to zagra i gdzie można podjechać na odsłuch"

 

Zmieniłem auto na Audi a3 sportback tak więc przyszła pora na zmianę audio, lecz teraz z głową :)

 

Mam na oku taki zestaw:

 

Przód (drzwi wygłuszone dynamatami) zestaw Focal 165 KRX2

 

Wzmacniacz DLS A7 ( zastanawiam się na montaż głośników w tylnich drzwiach dlatego zostawiam sobie otwartą furtkę przez zastosowanie A7 chyba że bez tyłu to DLS A5)

 

subwoofer Focal 27 KX w boczku

 

Bardzo Was proszę o pomoc, dobrze to zagra? Gdzie mogę podjechać na odsłuch na dolnym Śląsku.

 

Będę bardzo wdzięczny za Odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przód (drzwi wygłuszone dynamatami)

 

Dlaczego Dynamat? Nie szkoda Ci pieniędzy? Świetną alternatywą dla Dynamat są produkty GMS, STP, Silentcoat.

 

Wzmacniacz DLS A7 ( zastanawiam się na montaż głośników w tylnich drzwiach dlatego zostawiam sobie otwartą furtkę przez zastosowanie A7 chyba że bez tyłu to DLS A5)

 

Totalnie zmierzasz w błędną stronę.

Co prawda niestety skończy się na tłumaczeniu podstaw( a tutaj może Ci się oberwać od moderatora za łatwiznę i nie przeczytanie choć podstawowych rzeczy w FAQ), kiedy idziesz na koncert to wokalistka śpiewa przed Tobą, a czy perkusja czy gitara gra Ci z boku i za plecami? Czy wszystko dzieje się na "scenie"? I tam dopiero określasz w jakiej jest pozycji, czy gitarzysta stoi po prawej, lewej, czy perkusja gra w błębi czy może całkiem blisko. Polecam Ci trochę poczytać na ten temat a z pewnością wyjdzie Ci to na zdrowie , wiedzą.

Reasumując montaż głośników za sobą(tylnie drzwi) poza subwooferem jest totalnym błędem. Stereo to nie kino domowe.

Co do wzmacniacza, jeśli chcesz zastosować system w pełni pasywny( czyli z wykorzystaniem zwrotnic do podziału między głośnikiem wysokotonowym a wooferem) to w tej roli sprawdzi się DLS A5, jednak według mnie znacznie lepszą (przyszłościowo) alternatywą jest zakup DLS A7, gdyż daje mozliwość w przyszłości napędzenia niezależnie każdego z głośników z przodu wykorzystując podział aktywny(radio, procesor).A7 daje ten komfort ,że mając póki co system pasywny z przodu możesz jego 4 kanały spiąć w mostek i wtedy zaoferuje z siebie jeszcze więcej mocy, choć akurat tym bym się nie martwił gdyż każdy z jego kanałów(wbrew suchym danym papierowym) wystarczy do napędzenia systemu przedniego, ma świetną wydajność i stabilność.

 

subwoofer Focal 27 KX w boczku

 

 

W tym wypadku nie martwiłbym się czy A5 czy też A7 mają wystarczające monobloki by go napędzić, bo śmiem twierdzić ,że potrafią nawet i skończyć z takim focalem swoim wykopem jeśli przesadzisz. Natomiast przemyślałbym inną kwestię , czy ten focal zagra Ci w boczku i sprawdził dokładnie jaka jest minimalna pojemność komory jaką potrzebuje aby w pełni pokazać co potrafi.

Gdyż może się okazać ,że wyjdzie Ci w boczku za mała, sub będzie grał na pół gwizdka, zaś Ty swój wzrok skierujesz znając zycie na wzmiacniacz, czy aby na pewno ma wystarczająco mocy aby go nakarmić jak nalezy.

 

Tyle z pierwszych uwag jakie mi przyszły na myśl. Gdyż może się okazać ,że moderator zamknie Ci temat z powodu banalnych pytań, skłaniających do przypuszczenia ,że nie poświęciłeś ani minuty aby poczytać trochę forum i nie wałkować podstaw. Choć trochę mnie to dziwi gdyż masz trochę postów więc nie jesteś od dziś na Strefie a to pytanie o głośniki w tylnych drzwiach pasuje ale do kogoś kto to zajrzał z przypadku.

 

zestaw Focal 165 KRX2

 

Co do wooferów z tego zestawu to są godne polecenia bo słuchałem ostatnio dwóch aut na nich i zdają ezgzamin, natomiast co do Tweeterów i zwrotnic trudno mi się wypowiedzieć gdyż nie słyszałem pełnego systemu na tym focalu na dole i u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Dziękuje za odpowiedz jak pisałem tego posta tak wiedziałem ze ktoś mnie ostro zrypie z tego tylu ale dziekuje za to, już raz zrobiłem błąd z zasr...mi jbl ( ledwie pozbylem sie nich) teraz do tematu chce podejść z rozwagą i powagą, poczytam i sie dokształce, ale chciałem jakiś kierunek obrać.

Jeszcze raz dziękuje biorę sie ostro do roboty

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To lepiej zostaw sobie ten temat i pisz na bieżąco z pomysłami. Zawsze ktoś na biegu doradzi.Piszę to na podstawie własnych wtop i błędów. Także robiłem po swojemu zanim spytałem.Wychodziło ,że kasa w błoto a efektów brak.

 

wiedziałem ze ktoś mnie ostro zrypie z tego tylu ale dziekuje za to

 

Ja Ciebie nie "zjechałem" wręcz przeciwnie :)

Tylko czasami chyba lepiej coś napisać konkretnie i dosadnie , zanim pójdziesz rozpędem w błędną stronę.

 

Jeśli chodzi o maty polecam Ci produkty z STP i Silentcoat, odpowiednikiem Dyna u STP jest Silver zaś u Silenta 2ka, zaś na wytłumienie zewnętrznej połaci drzwi (jako największej i najmniej usztywnionej) proponuję użyć STP BOMB a jeśli silenta to 4ki (choć przyznaję tu obiektywnie ,że BOMB do tego zastosowania jest najlepszy) cenowo wypadną te grubsze maty w okolicach Dynamat, ale są grubsze i sztywniejsze zaś BOMB jest trzy warstwowy (folia alu, polimer, masa bitumiczna).

Do reszty zaś prac na drzwiach, możesz śmiało użyć STP Silver lub Silenta 2ki, na pewno wyjdą taniej niż Dynamat a wcale nie gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak każda rzecz z czyjegoś polecenia...

 

Jeden jest mądry jak Ty, drugi zaś głupi i z ułańską fantazją jak ja... Dlatego wolę coś sprzedać koledze na swoich błędach.

 

ps.Także już pytam jeśli czegoś nie wiem lub mam wątpliwości. :wink2:

Reasumując kierunek ma fajny, z tymi focalami i DLS.

 

Natomiast nic nie padło nt. żródła? Pod czym ma to grać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednostka sterująca to Pioneer AVH-840BT nie wiem czy nie za słaba?

 

Dzięki za podpowiedz co do wygłuszenia drzwi i od tego zacznę.

 

Jeżeli dobrze zrozumiałem dobrym pomysłem jest DLS A7 oraz woofery z focala, tweetery wymienić na cos innego, a co do zwrotnic zostawić czy kierunkować się w system aktywny i zacząć powoli szukać procesora.

 

Jeszcze raz dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok chociaż w przyszłości jak się trafi to zakupie procek.

 

Da się zakupić u producenta sam woofer focala?

 

A co do wysokotonowych, co dobrze będzie się komponowało z focalami? Może Morel.. kurcze muszę gdzieś podjechać na odsłuch, bo tak się inaczej chyba nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się zakupić u producenta sam woofer focala?

 

A nie lepiej rozejrzeć się za używką? :)

W razie W gdyby się okazało ,że z jakiegoś powodu nie podejdą (brzmieniowo) zawsze je możesz pościć w obieg, na nowych niestety zawsze będzie do tyłu. A używane wcale nie oznacza ,że to śmieci.

 

Co do wysokotonowych jakoś tydzień temu jeden z kolegów z forum "Oli" zakupił moje Morele Piccollo Supremo w miejsce Neo 29, gdyż efekt był taki ,że nie dotrzymywały kroku wooferom.

Bynajmniej tak było gdy słuchaliśmy razem jego auta. To co fajnego działo się na dole(focal), na górze zaś było dyskusyjnie, stąd pewnie jego zmiany i nowy zakup.

Nie wiem natomiast jak jest po zmianach.Może spojrzy przy weekendzie w ten temat i coś więcej napisze i o morelu i o focalach skoro je posiada.

 

Zrób zdjęcia swoich przednich drzwi, gdyż jak znam życie to mimo ,że to nowszy model A3ki to aby zrobić te drzwi porządnie będzie trochę zabawy(wszystkie audi są bardzo "wdzięczne" jeśli chodzi o drzwi :wink: ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie się zastanawiałem nad używką moreli, na allegro nawet znalazłem " morel supremo"

 

Ok zacznę od wygłuszenia drzwi porobię zdjęcia w następnym tygodniu i wrzucę na forum. Poczytam o produktach z STP i Silentcoat.

 

Z tego co Pamiętam gdy rozbierałem panele drzwiowe w A3 8p nie będzie tragedii w wygłuszaniu.

 

A jednostka sterująca może być?

 

 

Dzięki za zainteresowanie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

STP i Silent Coat to nawet ta sama myśl technologiczna. Produkty bliźniacze

 

Nie do końca się z tym zgodzę.

Silent ma takie wypustki 2x2 cm , które przy dobrym dociśnięciu dopiero pozwalają uzyskać grubszą warstwę masy bitumicznej, zaś Silver ma usztywnienia w kratkę ale jest w sumie równy w swoim przekroju.

Natomiast co do grubszych to gruby silent jest... Grubszy i tyle zaś BOMB STP jest już 3 warstwowy i jeszcze sztywniejszy.

Wiem co mówię bo w betce mam produkty 3 firm (Dynamat 5 szt extreme podesłane przez Sainta) reszta to Silver i Silent , więc wiem dokładnie jak co wygląda przy kładzeniu.

Z moich doświadczeń wynika,że z STP warto korzystać z BOMB w przypadku dużych połaci w celu usztywnienia(dach, zewnętrzne poszycie drzwi) zaś do reszty użyłbym Silenta 2ki gdyż jest trochę lepszy niż silver z STP.

 

DLS RA50 jaka różnica od A7.

 

To stopień niższa linia DLS'a RA to reference zaś A7 to najwyższa linia Ultimate.

Za ile znalazłeś tego RA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z ta jednostką sterującą nie dałem plamy?

 

Nie kupuj RA a już na pewno nie za 3 tys!!!

Za kwotę między 1,5-1,8 śmiało znajdziesz A7kę. A to klasa wyżej niż RA.

 

Zaś co do pionków się nie wypowiadam(niech ktoś z kolegów Ci doradzi) bo mi jakoś z nim nie po drodze i ciągle jestem wierny Alpine. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie mam takiej kasy nazbieranej bo sam bym go przygarnął

 

Cena naprawdę dobra, tylko troszkę widać odrobinę zmęczony życiem w porównaniu do mojego(ale na brzmienie to ma żaden wpływ) co do tego A7 dopytaj gościa czy ma płynną regulację fazy suba(nowsza wersja) czy nie (starsza) będziesz przynajmniej wiedział z jakich lat jest piecyk.

Potarguj się ! Mnie kolega zmolestował na 100kę w dół a to drogą przecież nie chodzi. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...