Skocz do zawartości

Chemia do kostki brukowej


dan124
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Może w moim przypadku temat jest już musztarda po obiedzie :(

 

Ale może macie sprawdzone sposoby/preparaty do usuwania plam z oleju i innych brudzących dziadostw.

 

Mam taką chropowatą kostkę i niestety dresik raczył wyrzygać cały olej z silnika przez wydech razem z nagarem z niego.

 

Narobił mi na beżowo/żółtej części mega giga pierd.one kleksy!

 

Doraźnie pomogli mi strażacy ( przywrócili mi wiarę w ludzi ) !!

 

Jako że jest to raczej sprawa nie do uniknięcia chciałbym się przygotować na ewentualne następne razy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vc 242 Brudpur firmy voicht Brudpur VC 242 do t�ustego brudu 1 l w Chemia profesjonalna Voigt - �rodki VC �rodki czysto�ci, chemia gospodarcza, Krak�w | takCzysto.pl , to silny środek odtłuszczający (nie niszczy farby) i roztwór 50ml na pół litra zimnej wody powinien zadziałać (zwiększenie proporcji uszczupla tylko portfel ale nie przynosi zwiększenia skuteczności) . Rozrabiasz to np. w butelce z pompką (po płynie do szyb) , dość obficie spryskujesz , czekasz 5 min , szczotką możesz poczochrać te plamy , potem wodą z węża to spłukujesz (biodegradowany) . Nie możesz dopuścić do zaschnięcia i lepiej 3x ww. procedurę przeprowadzić niż pozwolić żeby to zaschło . My w robocie myjemy tym wszystko co tłuste ... fabryka Opla w Gliwicach też ;)

 

Do kupienia w drogerii , macro , real ....

Edytowane przez powalla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez wlasnie gdzies czytalem ze tenzi robi dobre i tanie produkty, ale sam nie testowalem wiec nie wiem jak to z olejem sobie poradzi

Używałem środka do prania tapicerek wraz z Tornadorem oraz takim zwykłym odkurzaczem piorącym - przy odpowiednim stężeniu i aplikacji działa przyzwoicie - za tę cenę z czystym sumieniem można polecić :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak ktos przeoczy i dopusci do tego ze preparat zachnie to co wtedy?

 

Jeżeli preparat jest silnym ługiem, może odbarwić kostkę.

 

edit: jak plam jest duzo to dobrze jak ktos ma myjke cisnieniowa to se zaaplikuje troche tej chemii do pianownicy a roztwor sie zrobi sam

ja bym tak zrobil

 

Beta mi żygała olejem i płynem do wspomagania: piana aktywna na to, 10 minut czekania i myjka ciśnieniowa, robiłem tak ze 3 razy przy okazji mycia auta i usunęło olej całkowicie nie odbarwiając kostki.

 

a tak BTW, zapomniałem nazwy, ale jest taki srodek na bazie silikatów bodajże, smierdzi jak skur...syn, rozprowadza się wałkiem po kostce, efekt wizualny taki jakby kostka była mokra, nie jest śliska i nic nie wsiąka, nie wiem czy to nei z serii HG, dosyć drogi, to chyba to: http://www.hg.sklep.pl/plytki/46-impregnat-do-plytek.html , w Casto kosztuje chyba z 75PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyschnie , to ... to trzeba znów popryskać ale teraz bez ostrego szorowania się nie obędzie (rozpuszczony brud zasycha ) . Robota się przedłuża trzykrotnie , a czas to pieniądz ;)

 

Ten preparat z "myjni" to Sintal (dokładną nazwę wkleję w poniedziałek jak do pracy dotrę) i we wtorek 10L butla poleci paką do Wawy , no i dołożę Ci jeszcze sorbentu (różowe granulki mocno wchłaniające płyny ) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...