Skocz do zawartości

Dystanse


salen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam potrzebuje dystanse pod głosnik 165 cm ale ze to skoda felicia potrzebuje dystane o grubosci 60 mm. Teraz głowne pytanie jaki bedzie najlepszy zamiennik mdfu nie moge dostac nigdzie płyt mdf ale czesto mfp czy rózni sie znacznie jakością od mdf. Moze polecicie inny materiał do zrobienia tego dystansu, szukałem podobnych tematów lec nie znalazłem jeśli był to z góry przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki bedzie najlepszy zamiennik mdfu nie moge dostac nigdzie płyt mdf ale czesto mfp czy rózni sie znacznie jakością od mdf.

MFP to zupelnie co innego

MFP to cos pomiedzy wiorowka a OSB. czyli wiorowka z duzo wiekszymi trocinami/wiorami

 

 

tylko przy takiej grubosci zrobilbym cos innego zeby uniknac "tunelu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko przy takiej grubosci zrobilbym cos innego zeby uniknac "tunelu"

 

Paweł S. mogę prosić o krótkie rozwinięcie tego tematu ? - W moim samochodzie mam podobny przypadek - dystans będzie miał około 5cm wysokości. Jaki to może mieć wpływ na jakość dźwięku ?

 

Oraz jakie inne rozwiązanie zalecasz w takim przypadku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Straci na kicku, zyska na średnicy? Jeśli się mylę to poprawcie.

tak, mialem 2 przypadki gdzie dobrze znane mi glosniki nie mialy kopa :/

o srednicy nic nie powiem bo tego prawie nie odtwarzaly

 

ja bym w tym przypadku robil stozek. czyli kilka cienkich dystansow laczonych razem fazowanych od srodka na 45 stopni (gotowy frez - inny kat trudno zrobic w domowych warunkach)

problem jednak taki ze wtedy mocowanie do blachy bedzie wieksze i nie zawsze sie zmiesci

 

a dla ciekawskich http://www.troelsgravesen.dk/chamfer.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chcę tu siać niespokojnej atmosfery ale

0,03Pa różnicy w pomiarach to wg mnie tak mało że uchem nie byłbym w stanie tego wykryć... tak samo ten spadek 1 czy 1.5dB w pewnych pasmach przy innym dystansie, ale przy normalnym graniu, a nie komputerowych testach byłby nieodczuwalny. Pewnie się mylę, ale wysokiej klasy monitory studyjne mają w paśmie 250-8KHz + -1.5 dB i jakoś nikt nie narzeka że ich odsłuch nie jest wierny. Biorąc pod uwagę to że w aucie mamy fizycznie niepoprawne rozmieszczenie głośników (każdy winną stronę) oraz trudność wystrugania takiego dystansu, jest to gra dla większości zdroworozsądkowych wg. mnie nie warta zachodu. Poza tym jadąc w aucie, dochodzi szum wiatru, hałas silnika, a przysłaniając głośnik nogą mamy już popsuty odsłuch... Jak wy to widzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może lepiej je ukierunkować na swoją twarz, dostaniemy wtedy dużo lepsze efekty niż wybierając dystans bardziej lub mniej wyfrezowany? ogólnie wiadomo że czym większy kąt głośnika wobec odsłuchu tym gorszy efekt. W samochodzie mamy lewy pod kątem ok. 60st a prawy może 30 mając wtedy olbrzymie zaburzenie słyszalnych dźwięków. Przy 30 stopniach degradacja w pewnych pasmach które przetwarza woofer może sięgać więcej niż 6dB, nie mówiąc już o 60st... A to co słyszymy raczej przypomina wykres fal sejsmicznych niż liniową charakterystykę głośnika...

 

a dystansem się będziemy przejmować... 1,5dB...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie takie nakierowane na słuchacza wooferow nie poprawia Dzwieku. Przerabialem te same woofery ustawione normalnie i pod katem. Te ustawione normalnie zagrały lepiej. Nawet łatwiej było zgrać na pomiarach te ustawione prosto.

Cieżko mi powiedzieć dlaczego tak było bo patrząc na to tak jak ty to rzeczywiście powinno być odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka. Też robie CA w swojej skodzie felicji i chce wsadzić w drzwi morele tempo 6 .

Głębokość montażowa moreli to 62 mm moje terazniejsze głosniki mają głebokość 45,5mm a wiec dystans 30mm powinien styknąće

Pytanie do kolegi który założył temat , jaki tam chcesz wsadzic głosnik , o jakiej glebokosci montazu ?

Dystans w kształcie koła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dystans najlepiej w kształcie rombu :D

Nie no proste, że koła i 30mm jeśli nie zmieści się przy 15 :) ewentualnie jakaś rzeźba tego dystansu jakby się nie mieścił pod tą maskownicę, pewnie też trzeba otwór pod 165 wyciąć większy w drzwiach, no i wygłuszyć tapicerkę, żeby nie brzęczała, zwłaszcza wokół maskownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w seacie(leon) głośniki są skierowane nawet lekko w stronę pedałów a w dodatku mam dystans dorabiany z dwóch i pod kątem w dwóch płaszczyznach tak aby głośnik bym jakby na tapicerce i np różnicy miedzy standardowymi dystansami 30mm nie odczułem, może to kwestia głośników a może czasówki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w seacie(leon) głośniki są skierowane nawet lekko w stronę pedałów a w dodatku mam dystans dorabiany z dwóch i pod kątem w dwóch płaszczyznach tak aby głośnik bym jakby na tapicerce i np różnicy miedzy standardowymi dystansami 30mm nie odczułem, może to kwestia głośników a może czasówki?

 

Masz jakieś zdjęcie? Grubszy niż 30 mm jest ten dystans?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...