Skocz do zawartości

A1 pod Toruniem do zwinięcia?


Sinoff
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dość często mam okazję jechać starą jedynką w tamtych okolicach i obserwować postępy prac, dokładnie chodzi o odcinek autostrady biegnący wzdłuż starej jedynki zaczynający się kilkanaście kilometrów prad zjadem na Ciechocinek, a kończący się kilka kilometrów przed zjazden na obwodnicę Torunia. Ostatnio postępów żadnych nie ma. Jadąc na tegoroczny forumowy piknik mijałem właściwie pusty plac budowy, pomyślałem sobie - piątek, koniec tygodnia, jasna sprawa ale jednak nie...

Przy zjeździe na Ciechocinek miałem okazję zabrać do Włocławka jednego z ludzi tam pracujących , który trochę naświetlił powody zastoju na placu budowy.

Okazuje się, że od początku tygodnia (w którym odbywał się piknik) trwało wywożenie wszelkiego rodzaju budowlanego z tego odcinka autostrady. Mój rozmówca 2 godziny wcześniej odprawił na lawecie ostatnią koparkę.

A powód całego zamieszania? O żwirową podsypkę podobno poszło, a waścwie o jej jakość i przekładanie poszczególnych warstw matami. Maty miały w teorii sprawić, że gorszy czy też innej granulacji żwir równie dobrze nadawał się na podsypkę jak i ten lepszy co podobno było zawarte w dokumentacji przetargu, który wygrała irlandzka firma. No ale cyba coś poszło nie po kolei skoro podwykonawcy dłuższy czs nie otrzymywali kasy i gromadnie opuścili plac budowy, a z wizytą przybyli warszawscy urzędnicy w towarzystwie panów z CBA. Zdaję sobie sprawę, że kilka powyższych zdań wymodziłem na podstawie informacji z którejś tam już reki ale i tak są one dla mnie bardziej wiarygodne niż te króre za jakiś czas pojawią się w mediach. Pewnie za czas jakiś, no bo przecież już po EURO :D

Jedyne miejsca, w których widać jakieś ruchy, to jeszcze nie ukończone wiadukty przecinające starą jedynkę. To już pewnie kwestia zupełnie innych firm i zupełnie innych przetargów niewiele mających wspólnego z głównym wykonawcą tego odcinka autostrady.

Ciekawe czy będzie powtórka sytuacji jak przy okazji odcinkia budowanego przez firmy z Chin pod Strykowem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...