Skocz do zawartości

Insignia nagłosnienie


Jaroo1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Pod fabryczne radio dvd 800 podłaczyłem takie ustroistwo Sklep Car Audio - Helix PP50 DSP

i jakoś dźwięku nie zmieniła się tylko jakby przybyło ze 30% mocy no może troszkę słychać więcej basu .

Następny etap to wymiana głosników i w związku z tym pytanie jakie ???? żeby to wreszcie zagrało .

Przedział cenowy to hm może do 1500zł za odseperowany system .

Może ktoś już z was wymieniał w insigni i jest zadowolony -wszystkie sugestie mile widziane

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 73
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja bym zaczął na Twoim miejscu od FAQ Nazar. Zamiast ruszać głośniki to może wygłuszyć furtki? głośniki i wzmacniacz podłączony pod ori jednostkę coś poprawi albo taka opcja wymiana navi na 1-din lub dodatkowa jednostka schowana i osobna instalka z wygłuszeniem, subem i takimi tam hajendowymy pomysłami :) chyba najlepszy jakościowo pomysł.

 

"Czekam.... Na Powallę;)" by JacekTDI (muszę Ci coś odpalić za prawa autorskie???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za odpowiedź i nie śmiejcię sie 5 kanałów. Kupiłem ,aby przyszłościowo mieć zapas .

Co do wygłuszenia drzwi to nawet o tym nie pisałem bo to podstawa pod nowe glośniki .

Radia napewno nie będę wymieniał -szkoda mi navi tracić .

Jednak ponawiam pytanko -jakie głośniki ? Z jakich wy jesteście zadowoleni DLS-Y , Morele ,Hertze czy jakies inne .....

Moje uchole lubią ostry wysoki ton nie jakiś tam piasek no i troche ładnego basu .

Piecyk montowali mi panowie z Proaudio w Tychach i tam polecaja DLS-y chyba coś za 1200zł. niestety nie spisałem symbolu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piecyk montowali mi panowie z Proaudio

 

Fajne modelki mają na stronie... :P

Z tym Heliksem PP50, to nie zaszaleli...

Niech Ci drzwi zrobią przede wszystkim.

Jakiej muzy słuchasz, czy chcesz bardziej jakości czy bardziej pierd....?

Wtedy można coś zaproponować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj dowiedziałem się ,że helixa pp50 podpieli mi przed fabrycznym wzmacniaczem ,a powinno być za i to ponoć był błąd co o tym myślicie ?

I czy ktoś wie gdzie znajduje się fabryczny wzmacniacz w insigni rok 2011 z nagłosnieniem infinity; kombi; ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzmacniacz z tyłu po prawej. Dzisiaj oddaliśmy klientowi właśnie takie autko też na DSP Helixa ale samym procesorze + 2 niezależne wzmacniacze (4 kanały i mono) wszystko weszło (3 pudełeczka) w mijesce fabrycznego - system infinty był na radiu 800 .Gra bardzo fajnie to autko i drzwi niezłe pod głośniki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woofer R6a : dobry do tweetera Ultimate,

http://allegro.pl/dl...2682291091.html

 

 

DLS ULTIMATE , jedne z najlepszych tweetereów DLS jakie słyszałem , łagodniejsze od gothia.

http://allegro.pl/dl...2688398305.html

 

Za 700-800zł będziesz miał lepszy zestaw od nowych za 1300-1600zł. resztę wydaj na dobre wygłuszenie drzwi i bagażnika.+ jakieś dobre pianki pod plastiki np GMS-012 , ostatnio robiłem całe auto GMS-em012 , organoleptycznie jak dawny dynaliner.

http://allegro.pl/gm...2671555634.html

 

Natomiast kleiłem też na drzwi ostatnio matę GMS-06 XL ,jest grubsza od STP ( 1.7mm) -GMS ( 2.0MM) , grubsza folia aluminiowa , moim zdaniem obecnie GMS jest lepszy od STP.

http://allegro.pl/ma...2674688953.html

Wychodzi w tej samej cenie lub taniej.

 

 

Jest też nowy zestaw Morela Virtus, znajomy będzie go montował w przyszłym tygodniu , po wstępnym odsłuchu znaczna poprawa dynamiki w stosunku do Dotecha , woofer i tweeter klasę na Dotechem.

http://sklep.audioma...virtus-602.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj oddaliśmy klientowi właśnie takie autko też na DSP Helixa ale samym procesorze + 2 niezależne wzmacniacze (4 kanały i mono)

 

No ok czyli fabryczny wzmacniacz całkiem pominołeś ,a helixa zastosowałeś jako przedwzmacniacz?

Jeżeli dałeś 2 wzmacniacze z tego jeden mono to dałeś też klientowi jakiegoś suba ?

Napisz jaki sprzęt tam wpakowałeś .

Acha mi do helixa wgrali orginalny program do insigni i jak dla mnie jest do bani .Proszę napisz czy helixa stroiliście ręcznie czy też pojechałeś na orginalnym programie .

Serdeczne dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 6 minut temu

Mając PP50DSP nie problem jest zrobić aktywny przód + sub i na początku wykorzystać nawet fabryczne głośniki, kwestia kilku metrów przewodu...

 

Popatrz tutaj - http://www.strefacar...iz-ka-by-tbrek/

 

Dzięki fantastyczny temat chyba zrobię tak ,że wykożystam helixa do zasilenia przodów z własnymi ustawieniami +wzmacniacz z którego zasilim jakiegoś suba .

Tylko znowu pytanie jaki wzmacniacz do jakiego suba ? Żeby było przyjemnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytałeś dokładnie,

 

PP50DSP zasila z 5-go kanału dedykowanego suba, w tej chwili masz 2 opcje, PP7e (nie polecam do tego auta) lub PP10E tego możesz zakupić

 

btw. do własnych ustawień potrzebujesz specjalny moduł komunikacyjny, w razie czego mam taki zbędny - pisz na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zapomnij o tyle bo przez tylne głośniki jest realizowany parktronik z tyłu. przednie czujniki idą z przednich ...

 

A nie idzie tego przekodować? w cytrynach idzie całego parka wrzucić w brzęczyk kierownicy, możliwe że i w łoplu są podobne opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie idzie tego przekodować? w cytrynach idzie całego parka wrzucić w brzęczyk kierownicy, możliwe że i w łoplu są podobne opcje

 

nie wiem tego ale mam proste rozwiązanie więc nie bede kombinował ....

 

a co do samego rozbierania to nie ma wiele. Jutro będę rozbierał znowu to zrobie foteczki co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji z DVD800 wszystkie pikawki i klikania kierunków są słane po GM-Lanie i miksowane z sygnałem audio w radiu, a potem poprzez wzmaka wrzucane na głośniki (przód, tył, central lub wsio na raz w zależności co pika). Nie ma żadnego oddzielnego brzęczyka. Takowy jest w niektórych wersjach-golasach, gdzie są zamontowane najprostrze odtwarzacze z małym wyświetlaczem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij


×
×
  • Dodaj nową pozycję...