Skocz do zawartości

Jaki wzmak do suba dwucewkowego


soltysss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jaki wzmacniacz polecacie do subwofera dwucewkowego o impedencji 2x2ohm moc RMS 800W

Myślałem o czymś takim: http://allegro.pl/crunch-gpx2000-1d-monoblok-1000w-rms-1ohm-stabil-i2614350894.html

 

Drugie pytanie jak podłączyc podświetlenie skrzyni żeby wyłączało się razem ze wzmacniaczem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wolał bym w 4 - taka wartość, która zapewnia jakość, jak i prąd (kompromis). 1 Ohm to już jak dla mnie zazwyczaj prucie :D Znaczek Cię ciągnie ? Magia działa :) Pewnie Rodek czy Soundstream za mało popularne... (Rodek R1900N, SS 1002). Przecież ten JBL z tego co widzę nie schodzi chyba do 1 Ohm, a w 4 ma 600, więc...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie irytują takie pytania: Co polecacie, dobrej jakości, żeby czysto grało bez pierdzenia :D ? Pada odpowiedź: Może Rockford, może jakieś PPI, może SS ? A tu już zazwyczaj odpowiedź: A co powiecie o tym JBL, słyszałem, że dobre sprzęty robią, a może ten Łamignat będzie dobry, a może ten Blaupunkt da radę ? Ustosunkujesz się do tych propozycji, temat zamiera, a Gość jeździ już ze wzmakiem Blaupunkta, Tubą JBL i umcia, umcia :rotfl: A pod nosem sobie powie: dobrze, że nie posłuchałem tych "Mądrali", bo dopiero bym wylądował, nie ma jak sprawdzona marka :wink: Podejrzewam, że tak to w większości przypadków jest, bo jak coś polecisz, nawet przyzwoitą budżetówkę (jedyną sztukę) na alle..., to pojawia się później ze 3 miesiące jeszcze, więc dedukuję, że kupił po swojemu :rotfl: Taki częsty standard :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wzmaka... może jakaś Alpinka (np: Alpine PDX-1000). Mała i zgrabna. Dużo miejsca nie zajmie. Ale jeśli już ma być ta moc w 4Ohm to ja bym polecił jakiegoś Rodka lub Rockforda. Sam posiadam Rockforda 800a2, który wg papierków legitymuje się mocą 800W w mostku przy 4 Ohm. A zmierzone ma 960W. Także nawet nadwyżka by była. Niedawno był podobny model na balledro o podobnej mocy, tyle, że z serii Power (800.2). Poszedł za kwote wymienionego Cruncha.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troszkę ciężko z dostępnościa wzmaków o ktorych piszecie. A co sądzicie które rozwiązanie będzie lepsze akurat jest teraz na allegro tylko nie wiem który bardziej będzie pasował do mojego suba: Hifonics Zeus ZXI i spiąc go w 4ohm wychodzi wtedy 900w rms czy drugie rozwiazanie ta sama firma tylko Titan TX 800 spiął bym go 2x po 440w rms przy 4ohm no i jest trochę tańszy. Proszę o szybką opinie

 

Prosiłbym o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...