Skocz do zawartości

Vibe Black Air 6 jaki wzmacniacz ?


Strzemo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przeszukałem forum było kilka tematów o tych głośnikach ale nic konkretnego dużo offtopu albo zupełnie inne parametry niż szukam (cenowo np).

 

Zastanawiam się za jakimi wzmacniaczami mam się rozglądać do około 350 zł mogą być używane.

Słucham raczej szeroko pojetego electro i hip hopu ale coś spokojnego też poleci.

Drzwi oczywiście wygłuszone.

 

Na alle jest sporo hifonicsów lub crunchy myślałem na gpx 100.4 jesli coś nowego. Wiem że musiałbym wtedy mostkować.

I tu też pytanie lepiej mostkować 4 kanałówkę żeby ta moc w rmsie była załóżmy w okolicach 200 czy szukać jakiejś 2 kanałówki lub 4 kanałówki i podpinać głośniki pod 1 kanał gdzie w tej cenie znajde jedynie po ~ 70 , 80 rms na kanał. Wolałbym jednak kupić jakąś 4 kanałówkę bo w przyszłości po zmianie samochodu podepnę pewnie też 2 parę głośników.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je przez moment :) Góra nie najlepsza (ostro było), woofer kopał dobrze. Wzmacniacz Kenio PS301T je pędził moment i PS200T - pod obydwoma grało dobrze i trochę góra złagodniała, ale i tak nie było za fajnie. Myślę, że Kenwood PS201T na alledrogo w zupełności im wystarczy *mi w HSK wystarczało nawet dobre 50 z SS :D ).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70W w rmsie jak mówicie powinno wystarczyć, jest to 4 kanałówka czyli na przyszłość tylne głośniki mogę podpiąć no i jest nowy ze sklepu a nie drogi.

Nie upieram się na niego, nie powiem jakaś 4 kanałówka ~80 czy 90 w rmsie do 350 zł używana by mnie całkowicie zaspokoiła a ten crunch mi sie po prostu rzucił w oczy.

Uważacie oprócz tego że lepiej zagrają viby czy te herze ? Cięzko czasem wyczytać wszystko na forum zazwyczaj ktoś daje milion opcji do wyboru a potem i tak decyduje sie na cos innego albo jest po prostu offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze jakieś propozycje? Zaciekawił mnie ten sherwood i skoro twierdzicie że moc będzie wystarczająca do głośników klasy vibe to może się skuszę.

Przy okazji jesli nie vibe to jaki inny odseparowany zestaw w podobnej klasie i cenie do 450 zł ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, co takiego jest w tym wzmacniaczu, bo nie znam :D ?

Ma podświetlane logo :D

A tak poważnie to druga elektroda tu się zrobiła...

Do autora:

Jeżeli chodzi o normalne słuchanie to 50W na kanał wystarcza.

Wzmacniacz dwukanałowy jest lepszą opcją niż mostkowanie 4-kanałówki.

W tym budżecie to każdy wzmacniacz zagra dobrze, o ile nie będzie z daleka świecił chińszczyzną i zawyżonymi mocami. Polecam stare dobre klocki, nawet na giełdzie coś się znajdzie, a takie tematy jak ten nie powinny być w ogóle zakładane ;p

Naprawdę są inne rzeczy mające większy wpływ na dźwięk (wybór głośników, montaż, ukierunkowanie tweeterów, radio i jego ustawienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brał bym viby raz jescze zamiast hsk

nie znam HSK (juz dawno ta marka mnie zrazila) ale tych vibe nikomu NIE POLECAM

za polowe ceny mozna sie zastanawiac nad zakupem

za 400zl nie polecam nikomu

 

za niecale 300zl masz beyme SCK-65

zestaw rownie dobrze wyglada a brzmi o niebo lepiej

wysokotonowka spokojniejsza a woofer gra nizej

 

a jeszcze lepiej bedzie jak napiszesz do lklukasza lub dan124 po "ama + mission"

olej to ze nie znajdziesz tego na allegro - zagra duzo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beyme trudn do dostania, ale sprzet wydaje się ok.

dostepne masz tylko w jednym miejscu - elmuz

nikt wiecej tego nie sprzedaje (czasami my) bo elmuz daje (UWAGA!!) 10-15% rabatu! :D

zaufaj mi - do 300zl nic nie gra pelnym pasmem tak jak ta beyma (pomijam ama + mission bo to nie fabryczny zestaw)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z chęcią wziąłbym HSK ale jedyne przystępne cenowo to te z allegro http://allegro.pl/glosniki-hertz-hsk-165-4-najnowsza-wersja-okazja-i2607289539.html myślicie że fejki czy ori ? Jak to właściwie rozpoznać ?

No i na forumie są na sprzedaż morele tempo 6.

Trochę się pogubiłem nie wiem w tym momencie co mam już kupić najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam przeszukałem forum było kilka tematów o tych głośnikach ale nic konkretnego dużo offtopu albo zupełnie inne parametry niż szukam (cenowo np).

 

Zastanawiam się za jakimi wzmacniaczami mam się rozglądać do około 350 zł mogą być używane.

Słucham raczej szeroko pojetego electro i hip hopu ale coś spokojnego też poleci.

Drzwi oczywiście wygłuszone.

 

Na alle jest sporo hifonicsów lub crunchy myślałem na gpx 100.4 jesli coś nowego. Wiem że musiałbym wtedy mostkować.

I tu też pytanie lepiej mostkować 4 kanałówkę żeby ta moc w rmsie była załóżmy w okolicach 200 czy szukać jakiejś 2 kanałówki lub 4 kanałówki i podpinać głośniki pod 1 kanał gdzie w tej cenie znajde jedynie po ~ 70 , 80 rms na kanał. Wolałbym jednak kupić jakąś 4 kanałówkę bo w przyszłości po zmianie samochodu podepnę pewnie też 2 parę głośników.

 

Pozdrawiam.

Ja kupiłem Rodeka R4100A2 i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra ostatnie pytanie i kończymy temat jakbyście mogli mi powiedzieć czy da się stwierdzić czy te hertze są ori czy nie.

Morel Tempo 6 dadzą radę przy bardziej basowych kawałkach ? Tweet nie będzie gryźć za bardzo ?

 

No i co lepsze ten sherwood XAT-300Q czy Kenwood KAC 7201 czy Axton C509? Kenwood ma 150 rms na kanał nie za dużo do hsk albo moreli ?

 

Diory słuchałem w 2 samochodach i nie jestem przekonany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo?

przeciez napisalem wyzej

jedynie woofer jest cokolwiek wart. ale poza wygladem nie oferuje nic wiecej niz konkurencja

wysokotonowka fajnie wyglada. ale wiele zestawow za 100zl gra duzo lepiej!

 

 

 

No i na forumie są na sprzedaż morele tempo 6.

to juz zdecydowanie lepiej...

 

 

jest jeszcze Diora poczytaj sobie.

ciagle zapominam o tym zestawie. mala korekcja zwrotnicy i nie glupi zestaw ;)

nawet na ori zwrotnicy gra duzo lepiej niz te vibe :P

 

Diory słuchałem w 2 samochodach i nie jestem przekonany

wiec zapomnij o nowych zestawach za 300-400zl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...