Skocz do zawartości

Dziwny irytujący problem z peiying PY-C4B39R


Kamil1988
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

WItam wszystkich serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum więc proszę o wyrozumiałość i pomoc w rozwiązaniu mojego problemu :)

Mój problem jest następujący: Miałem fiata seicento a w nim zainstalowany wzmacniacz który podany jest w tytule wszystko grało i fukało jak szalone. Teraz zmieniłem autko na vw lupo w dieselku :) I tu pojawia się problem nie wiem czy to wina auta czy tego że coś źle zrobiłem.

 

A więc podłączyłem cały wzmacniacz kompletnie tak jak w tamtym autku. I podłączając pod radio remote okazało się że pali się czerwona lampka. Czy zrobiłem coś źle hmm, nie sądze ale nie mówię na 100 procent. Po odłączeniu remote od radia, podłączeniu ponownie okazało się co zauważyłem że zapala się zielona lampka 2 czasami 3 razy i a później zapala się czerwona ponownie. Później doszedłem do tego że dotykając w radiu do remote, odłączając i znowu podłączając (natychmiast) zielona lampka pali się cały czas i nie ma żadnego problemu. Co może być nie tak???

 

Jeśli ktoś ma pomysł lub miał taki problem prosiłbym o pomoc i z góry dziękuję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mierniku ustaw napięcie do 20 V, plus do plusa na zacisku wzmacniacza, minus do minusa i zapamiętaj co tam Ci się wyświetli :) Remote tak samo - przyłóż miernik plusowy do Remote, a minusowy do minusa wzmacniacza (przy sprawdzaniu Remote, radio włączone).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja trochę nie rozumie Twojego pomiaru:

Z wyłączonym OK, ale punkt b:

b) plus i rem 12,6

Weź zrób taki myk - cienki kabelek połącz przy wzmacniaczu + z Rem i powiedz, czy wzmacniacz normalnie odpali i będzie grał. Na mój rozum na Rem powinno być chociaz te 10 V żeby wzmacniacz odpalił. A przy kostce jakie napięcie na Remote ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co o tym powiecie czego trzeba teraz dokonać ??

Poczytać o podstawowych procedurach pomiarowych.

 

Na mój rozum na Rem powinno być chociaz te 10 V żeby wzmacniacz odpalił.

Na mój rozum nie, bo mierzył PLUS - REM......... :idea: jeśli tak mierzył i by było ok, a radio w stanie ON, to powinno być 0,1-0,5 V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mierzyłeś nie ten kabel wogóle pewnie podłączyłeś do pieca inny kabel a nie REM z radia.

Przy radiu masz dwa podobne na jednym jest mniejsze napięcie i tego pewnie mierzysz,dla tego zapala sie czerwona dioda na piecu.

Podłącz właściwy kabel od radia pod REM pieca i twój problem zniknie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłączałem rem do każdego kabla w radiu i na każdym jest tak samo. Lampka zielona po włączeniu radia 2 albo 3 razy zaskakuje tzn zapala się i tak przyciemnia i pojawia się czerwona dioda albo zaskakuje zielona (nie ma zależności), podpiąłem nawet włącznik ręczny i jeśli 2 razy szybko włączę i wyłączę to zapala się zielona i jest ok, a czasami po włączeniu radia załącza się od razu zielona ale zanim się tak stanie także mruga 2 albo 3 razy ale zaskakuje. Nie ma reguły. Faktycznie może źle zmierzyłem zamiast minus i rem to plus i rem. Radio mam oryginalne vw delta 6 i nie mam pojęcia gdzie podłączyć rem aby było dobrze, bo jak pisałem wcześniej podłączałem, pod każdy kabel jaki tam jest i jest cały czas to samo ( sprawdzałem po kilka razy). Masę przykręciłem do gołej blachy. Remote nawet podłączałem do głośników z przodu i jest cały czas to samo nawet podłączając plus i remote razem na wzmacniaczu z zapala się czerwona lampka a zielona zapala się jak odłączę i podłącze tak szybko dwa razy czyli podepnę odepnę i znowu podepnę wtedy jest gitara i pali się zielona tak jak powinna być. Nie wiem co może być grane czy jakieś małe napięcie początkowe jest czy co może się dziać. Wczoraj cały dzień kombinowałem na wszystkie sposoby jakie wpadły mi do głowy i zawsze było tak że czasem 2 albo 3 razy mrugnęło i pojawiła się czerwona a czasami mrugnęło 2 albo 3 razu i pojawiła się zielona. I nie mam pojęcia co się dzieje. W tamtym samochodzie było wszystko ok i podłączałem tak jak na forum było i było wszystko w porządku a tu lipa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie dziwi te podłączanie pod wszystkie kable, nawet głośnikowe :rotfl: a wystarczy użyć miernika i sprawdzić na którym kabelku po uruchomieniu radia pojawia się napięcie około 12 V :wink: Tak, czy siak sprawdź tylko na zasilaniu, czy piec odpali.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...