Skocz do zawartości

dylematy w wyborze sprzętu grającego


Wasabi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

 

to mój pierwszy post, jednakże forum przeglądam już od jakiegoś czasu, przeczytałem to i owo, także można powiedzieć, że jestem minimalnie przygotowany do dyskusji :)

 

Ostatnio w moje ręce wpadło Audi A3 8L, wyposażone jest w tragicznie grający sprzęt, w związku z tym chciałbym trochę poprawić jakość brzmienia. Oczekuję pseudo-analogowego brzmienia, chciałbym by sprzęt grał jak hi-fi z początku lat 80tych, dzwięk niesamowicie plastyczny, z szeroką sceną, neutralny, jednak z delikatnie podkreślonym miekkim basem, który jest szybki i dobrze kontrolowany.

Chciałbym, aby do uzyskania tego efektu chciałbym wykorzystać standardowe miejsca na głośniki, czyli midbasy 13cm, mała skrzynka w zakolu i pojawia się problem z umiejscowieniem tweeterów.... Oczywiście jeżeli okaże się, że 16tki są konieczne do osiągnięcia zamierzonego efektu to nie będę się kłucić i zmienie plany :) Jednakże dyskrecja instalacji jest dla mnie priorytetem...

Jako źródło chciałbym wykorzystać czarne urządzenie o świetnej ergonomii (nie mam możliwości sterowania radiem z kierownicy) o możliwie najlepszym przetworniku. MP3 będą miłym dodatkiem, jednakże zmianiarka mogła by je spokojnie zastąpić..... Miłym dodatkiem będzie aktywna zwrotnica wbudowana w źródło...

 

Do tej pory wymyśliłem takie klocki:

źródło - używane - Clarion? Alpina 7909? nowy Clarion CZ702E

wzmak - używane - Zapco, Audio Art, Xtant, nowy - DLS RA40

przetworniki - Phase Audiophile Five

sub - ???

 

Budżet:

sprzęt - im mniej tym lepiej, ale powiedzmy ze 2kzł na sprzęt używany, 3kzł na sprzęt nowy

instalacja - chciałbym by instalację wykonała za mnie firma, czy 1,5kzł wystarczy?

 

Poproszę o polecenie jakiejś zaufanej firmy instalacyjnyj z okolic Wrocka.

 

Proszę o pomoc doświadczonych Kolegów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...