Skocz do zawartości

focal access 165 a3 3-way


Quinix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Szukam opinii o tym zestawie 3-drożnym. Przeszukałem dość sporą część internetu, jednak praktycznie nic nie znalazłem. Wiadomo mi tylko że tweeter jest również częścią zestwu 2-drożnego access a1. Woofer oraz średniak to pewna tajemnica.

 

 

Spoglądając na stronę focal'a i oceniając wykresy charakterystyk częstotliwościowych woofera oraz tweetera, są zaskakująco liniowe w pasmach w których wskazuje na podział zwrotnica. Niestety na temat głośnika średniotonowego żadnych wykresów nie znalazłem, poza tym - jak ogólnie wiadomo, wykresy to nie wszystko.

 

 

Proszę właścicieli lub osoby które miały styczność z tym zestawem o zostawienie kilku zdań, jakie są jego cechy brzmieniowe oraz ewentualnie osoby posiadające access'a 2-drożnego o wypowiedzenie się na temat tweetera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystkie focale jakie slyszalem sa dla mnie za ostre

gra poprawnie, ale glosno i jest go duzo :/

 

wooferek byl w tym zestawie dla mnie duzo ciekawszy. niskiego basu nie za wiele, ale bardzo fajny "kop" ;)

 

zestaw 3 drozny lezy na polce, ale nie mam gdzie go odsluchac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tweeter jest taki sam w 2 i w 3 way, moze tylko inaczej ciety... Tyle ze to wciaz bardzo słaby klocek...

 

wszystkie focale jakie slyszalem sa dla mnie za ostre

mam podobne zdanie,a naslabszy model producenta jakim jest access jednak mistrzostwem swiata nie jest.

 

Wofer srednio miesisty a tweeter jest neciekawy i ostry niestety, to w 2 way choc nie sadze aby byla jakakolwiek poprawa w 3 way'u na tych samych komponentach....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to pewnie od ilości pasm a nie od podziału zależy.

dalczego w tak glupi sposob wyjasniasz oczywiste?

nigdy nie napiszesz po ludzku...

 

Użytkownik Quinix dnia 26 sierpień 2012 - 13:22 napisał

ja oceniam t25 jako bardzo dobrze brzmiacy woofer

Dla mnie to raczej słabo z tendencją do źle gra w paśmie woofera , zresztą jak wszystkie tweetery

dobre! :D

 

T25 to badziew - to klasa PJ-tki. pomijam to ze mission jest od niego lepszy... ale wkurzajace jest to ze w CA sa jeszcze duzo gorsze glosniki od tego DLSa :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T25 to badziew - to klasa PJ-tki. pomijam to ze mission jest od niego lepszy... ale wkurzajace jest to ze w CA sa jeszcze duzo gorsze glosniki od tego DLSa :/

Chyba ci mission do głowy uderzył ... Na pewno nie gra lepiej niż t25 - chyba że w hi-endowych pierścieniu. I raczej powiem że mission to badziew - bo w jego graniu nie znalazłem ani jednego pozytywu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I raczej powiem że mission to badziew - bo w jego graniu nie znalazłem ani jednego pozytywu.

bez przesady.. Mozna nie lubic Pawła za przechwałki na temat STX czy miszyna ale nie mozna powiedziec ze za 100zł ( nie mowie ze za 20zł- kiedys) nie mozna w miszynach znalezc czegos dla siebie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez przesady.. Mozna nie lubic Pawła za przechwałki na temat STX czy miszyna ale nie mozna powiedziec ze za 100zł ( nie mowie ze za 20zł- kiedys) nie mozna w miszynach znalezc czegos dla siebie :)

Wyraźnie napisałem że chodzi mi o brzmienie (nie o kasę - pierwotnie mission nie kosztował 20zł). I w nim nic nie znalazłem i tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Warto atakować tytułowy zestaw jako 3way czy kupić wyższą półke 2 way ? Drzwi Golf V GTI 5furtek. W dobrym Tonie powiedzieli żeby robić 2 way a średniaka ori odpiąć i zapomnieć o temacie ale jakoś nie daje mi to spokoju że jest miejsce na 3 way... Słyszalem u Czaszuni 3 drogi i podobało mi się że jest wiele dźwięków których u siebie wgl nie słyszalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...