Skocz do zawartości

Port BR do RE Audio RE8S4


bogus1984
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jako że po dłuższym czasie wróciłem do subwooferka :) chciał bym mu sklepać domek :D RE8S4 Siedzi teraz w boczku zabudowany, a mam trochę wolnych wiórów, to bym coś sklepał :D Miałem skrzynkę od hehepacka :ok: ale sprzedałem ją z poprzednim RE8 :chytry: Mam płyty 18 mm, na front 25 mm. Wymiary skrzyni mam od Kolegi Yauhen :ok: ale prosił bym o rozmiary portu szczelinowego (mniejsze koszta) przy tej skrzyni, a żeby uzyskać strojenie 35 Hz.

Wymiary wewnętrzne :

- szerokość 500 mm

- wysokość 220 mm

- głębokość górna 140 mm

- głębokość dolna 199 mm.

Był bym wdzięczny za pomoc (skrzyneczka ma mieć skośny tył, nie wiem jak się liczy ew. długość takiego tunelu ? ). :zdrowko:

 

Skrzynka wychodzi ok. 18 litrów, głośnik zajmuje 1,9 litra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi, żeby zachować te 2 cm od tylnej ścianki, to ta boczna (która tworzy port) musi być docięta po skosie - domyślasz się o co mi chodzi ? :D Trochę motam, sorki :D Może trzeba zrobić zwykły prostopadłościan i będzie łatwiej dla mnie :) Daję linka o co mi chodzi :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/5cdedf0b6eb91a1a.html

Jak będę mierzył na górze, to port będzie krótszy w tym miejscu, a jak na dole, to dłuższy :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba prościej (dla mnie) zrobić wszystko w kant :D ale taka skośna by się dobrze wpasowywała... tylko jak uszykuję płytę długości 475 mm, to może trzeba dociąć ten skos, a drugą część zamontować również z tym skosem, ale na końcu poru ? Tak tylko dumam głośno :P Nie wiem, czy zrozumiale narysowałem

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/799daa6c58f39623.html

 

No ale chyba jednak coś źle wyszło z tą objętością skrzynki :/ Wychodzi 18,1 Litra, głośnik ma 1,92 litra, a port zajmuje (nie wiem, czy dobrze liczę :/) 3,9 litra. Wtedy zostaje za mała pojemność skrzyni, bo tylko 12,28 litra, więc o 2 litry za mało :/ Wychodzi na to, że trzeba by zaczynać robić skrzynkę 20 litrów wyjściowo...

 

 

Czyli o początku !!!

Kształt prostopadłościanu, wymiary wewnętrzne:

Szerokość - 50 cm

Wysokość - 22 cm

Głębokość - 18,5 cm

Wychodzi wtedy 20,35 litra wyjściowo. Jaki teraz port, aby strojenie wyszło 35 Hz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie spieszysz, moge podac rozwjazanie za kilka godzin. Teraz jestem na robocie.

Pewnie, że poczekam :)

 

Wychodzi na to że skrzynka musi być większa.

mi wyszło coś takiego

Długość portu 73 cm ? A jak to upchać, jak skrzynka głęboka na 20 i szeroka na 50 ? :help:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Oto wynik mojej pracy fizycznej i umysłowej Kolegi Yauhen :zdrowko: z przodu zastosowałem dodatkową płytę (sklejkę 12 mm) aby zrobić w ten sposób frez na głośnik (oczywiście odjąłem tą grubość od długości portu :) ) Obok jeszcze nieoklejona skrzyneczka zamknięta pod RE (12 litrów, 23 mm płyta, front 35 mm :D ), będą na zmianę :D

 

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/3816ac4ec40592ab.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f0ed937fbccb75ff.html

 

Oczywiście ten biały prześwit (kolor płyty) zostanie zlikwidowany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D 44 x 27 x 28,5 cm po zewnątrz takie pudło ma wymiary (wewnątrz liczyłem wyszło brutto ok 22 litry) :D płyta miała 19 mm grubości, front 25, port, głośniczek :) Jeszcze nie sprawdzałem jak to będzie sobie radziło (czekam na terminale podłączeniowe), ale wygląda bardzo estetycznie i te podfrezowanie na 12 mm pięknie się zgrało z głośnikiem - chowa się calutki :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...